Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Himeni [tipet]

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 38
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Himeni [tipet]   03.06.10 22:42

Mqs kam vene re qe per nje % shqiptaresh ende vihet shume rendesi per
virgjerine e femres mendova qe kjo teme do ju duhet!

Ekziston akoma koncepti qe heren e pare kur ke nje kontakt seksual
[vagjinal] femra duhet te ket humbje gjaku! Kjo pune mund te mos ndodhi
edhe nqs femra eshte akoma virgjersh.[ska pasur asnje kontakt seksual
vagjinal]
Shpjegimi mund te jet :
himeni mund te humbet nqs praktikon sporte si gjimnanastike, ciklism
ose nqs ne femini ke pesuar nje renje ose nje vrasje me te fort ne
zonen gjenitale
....[ne keto raste e humb "virgjerine" pa e kuptuar
fare...]
dhe shume shpesh me "ndihmen" e tampax nqs nuk jan te perdorura
korekt

Nje shpjegim tjeter do ishte qe ka 3 lloje Himeni

1. HIMEN ELLASTIK - cipa [membrana] nuk keputet shume kollaj, as ne
penetrimin e pare, mund te kputet mbas me shume penetrimesh...ose mund
te kputet tamam ne lindjen e pare [sipas ksaj femra eshte e vjergjer
deri sa jep lindje nje femije?! JO]

2. HIMEN NORMAL [ne forme site]- eshte shume mire i vaskularizuar dhe
ne penetrim keputet dhe nga ketu dalin humbjet e gjakut tek kontakti i
1....

3. HIMENI I KEPUTUR [ka nje orificiu/ vrime ne mes]- dmthn qe femra ka
lindur me himenin te kputur dhe pse ajo nuk ka pasur asnje kontakt
seksual perpara.


Pra para se te gjykoni nje femer intersohuni dhe dokumentohuni me shume!

Ju lutem temen mos e ktheni ne banalitet, eshte me shume nje teme
informative, nqs doni te shtoni info [mbase kam gabuar une ndo nje
emer....] jeni te mirpritur


NE FOTO JAN nga lart poshte HIMENI I KEPUTUR [3], HIMENI NORMAL [2],
HIMENI ELLASTIK [1]

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Himeni [tipet]
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Zonė e lirė + 18 :: Libido & Eros-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a blog