Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Flori nė 'Balkan Awards'

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Flori nė 'Balkan Awards'   04.06.10 21:42

Flori nė 'Balkan Awards'
Nata e ndarjes sė ēmimeve "Balkan Awards" ėshtė shndėrruar
papritmas nė
Flori Awards, duke iu treguar tė gjitha vendeve
ballkanase, qė
Shqipėria, ndryshe nga ē'pretendohet, paska muzikėn
mė tė mirė moderne.

Pasi
ka fituar nė kategorinė e "Kėngės
Shqipe mė tė Mirė nė Ballkan", Flori
ėshtė ngjitur nė skenė pėr tė
interpretuar "Playback" e mė pas "Ne e
Kraq" me
pėrfaqėsuesen/fituesen e Maqedonisė.

Kėnga mė e mirė nė
Bullgari"
gjithashtu u shpall njė kompozim i Florit, dhe nė renditjen
pėrfundimtare
"Playback" u rendit e dyta nė kėngėt mė tė preferuara tė
publikut.
Anna Vissi mund tė ketė marrė ēmim pėr kontributin e saj nė
muzikėn
ballkanase (pffffff), por as ajo nuk ka arritur tė prezantojė
dhe
t'i mundėsojė nga njė ēmim tre vendeve tė Ballkanit nė tė njėjtėn
natė.

Sapo
ėshtė kthyer nga Bullgaria, ne arritėm tė bisedojmė
shkurtimisht me
Florin rreth pjesėmarrjes nė "Balkan Awards", mungesės
sė Kosovės
dhe projekteve tė ardhshme.

Flori pėrshėndetje! Sapo
ka
pėrfunduar Balkan Awards ku ju fituat ēmimin e kėngės mė tė mirė nė
kategorinė
e kėngės shqip. Ēfarė pėrshtypjesh ju la ky event, na tregoni
diēka
mė tepėr rreth pjesėmarrjes suaj atje...

Pėrshėndetje
juve,
nuk di nga t'ia nis, ishin 3 ditė intensive dhe profesionale. Jam i

bindur qė ē'do artist po tė ishte nė vendin im do ndihej shumė mirė...
Balkan
Music Awards ėshtė ndoshta evenimenti muzikor mė i rėndėsishėm nė

muzikėn ballkanike, emrat mė tė njohur tė muzikės sė vendeve tė
Ballkanit
ishin mbledhur kėto ditė nė Sofie.


Duhet ta pranoj,

pavarėsisht vlerėsimeve qė mund tė kem marrė gjatė kėtyre viteve
punė,
tė hysh nė konkurrim pėrkrah emrave
qė kanė bėrė historinė e
muzikės
nė Ballkan ėshtė njė arritje jo vetėm profesionale, por edhe
morale.

Eventi
ishte i pėrmasave tė mėdha, me transmetim live nė
tė gjitha vendet e
Ballkanit, por dhe mė gjerė dhe kjo padyshim tė
krijon
pėrgjegjėsinė e njė performance sa mė tė mirė. Muzika ballkanike
ka
qenė pikė frymėzimi pėr artistė tė niveleve tepėr tė njohur nė botė,
prandaj
ėshtė mirė qė ne tė mblidhemi nė evenimente tė tilla e tė
tregojmė
se deri nė ēfarė pike kemi arritur ta ngremė nivelin tonė
artistik.

Pėrveē
ēmimit nė kategorinė shqip, ju jeni dhe
kompozitori i kėngės mė tė
mirė nė kategorinė e kėngės bullgare,
gjithashtu nėpėrmjet sms
"Playback" mori shumė vota e u ngjitėt nė skenė
mė vonė pėr tė
kėnduar me Alesian... dua tė them...

Flori ishte
kudo nė kėtė
ceremoni ēmimesh... thjesht rastėsi apo kjo tregon qė
tashmė i ke
"futur" mirė kėmbėt nė Ballkan Smile Hahaha pse jo... nė fakt e
gjitha ajo qė
ndodhi ėshtė vetėm rezultati i punės, njė pune me
pėrkushtime.

Pse
jo dhe me orė tė vona, shpesh herė duke harruar
gjithēka qė na
rrethon, familjen, miqtė, madje kėta tė fundit kur duan
tė mė
takojnė duhet tė lėnė takime nė axhende, hahaha.

Dua tė
them
se falė punės sime dhe njė pėrkushtimi tė vazhdueshėm, unė jam kėtu

ku ju me cilėsoni, me kėmbėt nė muzikėn ballkanike. Kjo gjė mė bėn
krenar,
pasi kam bashkėpunuar me artistė tė rėndėsishėm, tė cilėve ju
kam
dhėnė, por dhe kam mėsuar shumė prej tyre.

Por, mė jep dhe
pėrgjegjėsi,
sepse tani e di qė duhet tė punoj akoma mė shumė, qė tė
mund tė
shkoj mė lart profesionalisht e pėr tė vazhduar bashkėpunimet e
suksesshme.

Deri
dje ne kopjonim kėngėt e vendeve fqinje, ndėrsa
tani siē ka ndodhur
me disa prej kompozimeve tė tua, janė fqinjėt qė po
na kopjojnė ose
po kėrkojnė tė drejtat e kėngėve tona pėr t'i realizuar
mė pas nė
gjuhėt e tyre.

Ne gjithmonė kemi pas kėngė tė bukura,
si
mendon, pėrse ky ndryshim nė kėto vitet e fundit? Nė thelb muzika
ballkanike
vėrtitet nė tė njėjtin bosht, kuptohet me ndryshime tė
vendeve dhe
karakteristikave tė tyre.

Nėseflasim pėr muzikė
moderne
ballkanike, apo atė ēka pėrpiqet tė jetė kjo muzikė, kjo e
fundit
ėshtė kthyer nė njė lojė pa rregulla,
ku padyshim nuk mungojnė

edhe "kopjimet", nėse ju pėlqen ta quani kėshtu.

Ndoshta falė
punės
sė vazhdueshme tė disa kompozitorėve dhe producentėve shqiptarė,

nė fund gjėrat kanė ndryshuar.

Ėshtė e vėrtetė tanimė ka edhe
kopjime
tė krijimeve tona muzikore. Nė plan tė parė, kjo gjė tė duket
sikur
tė bėn tė ndihesh mirė, sepse ti shikon qė ke kapur standarde, tė
cilėt
fqinjėt nuk i arrijnė dot dhe janė tė detyruar tė kopjojnė.

Por
fatmirėsisht, ashtu si e vini nė dukje dhe ju, ka edhe njerėz qė
kėrkojnė
bashkėpunime, unė kam gati 1 vit qė punoj me artistė tė
ndryshėm
nga Bullgaria dhe kėngėt janė ripunuar nė studion time,
pėrfshirė
dhe duetin e fundit realizuar me kėngėtaren ALISIA... Ne
gjithmonė
kemi pasur dhe do kemi muzikė tė bukur...

E pėrmenda
dhe nė
njė shkrim pak javė mė parė, qė ėshtė disi ironike kur me
debutimin
tėnd tė parė nė Ballkan vlerėsohesh me tre Shqipėri ende tė
mungon
njė ēmim i parė (mesa jam nė dijeni nė mos gaboj mė thuaj).

Ndoshta
kėtė vit do ta prishim syrin e keq dhe nė Shqipėri (flas kėtu si
kėngėtar,
jo si kompozitor se si kompozitor ke marr ēmim tė parė Smile? Ju
duhet tė kuptoni se tė kompozosh njė
kėngė ėshtė shumė herė mė e
vėshtirė se sa ta kėndosh atė.


bėj njė kėngė tė bukur, ta
dėgjoj atė tė performohet nė skenė, tė
ndjej publikun qė e pėlqen atė,
qė ju mbetet nė mendje dhe nė zemėr
pėr njė kohė tė gjatė.

Ky
ėshtė ēmimi mė i mirė pėr mua. Tė
tjerat janė fjalė, dhe mua nė tė
kundėrt mė pėlqen tė punoj. Unė
kėndoj pėr kėnaqėsinė time, dhe nuk mė
duhet njė ēmim i parė pėr tė
vazhduar ta bėj kėtė. Doni tė kėndoni dhe
ju me mua? Tė bėn mirė pėr
shpirtin

Kėnga juaj "Fluturimi ...."
ėshtė shpallur kėnga mė
e mirė nė Bullgari. A do tė thotė kjo se keni
filluar tė bėheni i
njohur nė qarqet muzikore atje e nėse po, a do tė
vazhdoni
bashkėpunime tė mėtejshme nė kėtė vend?

Sigurisht,
muzika
ballkanike do vazhdojė tė vetėseleksionohet dhe tė bėjė
diferencėn
mes muzikės sė vėrtetė dhe asaj kalimtare

"Fluturimi
397"
ėshtė njė kėngė qė pa modesti do tė thosha se do tė mbetet nė
arkivin
muzikor ballkanik. Kjo, ka bėrė qė tė ishte dhe kaq e suksesshme

Bullgari, ashtu si vazhdon tė jetė edhe kėtu.

Por
bashkėpunimet
nuk varen vetėm nga njė kėngė, janė shumė kushte qė i
duhen krijuar
njė artisti qė tė bashkėpunojė. Unė do tė vazhdoj tė punoj
me
artistė tė huaj, kjo ėshtė e sigurt.

Dhe jo vetėm nga
Bullgaria.
Kot pėr kuriozitet... seē kam njė parandjenjė qė mund tė kesh

biseduar ndonjė bashkėpunim me

Inna Smile) Jo. Nuk ka asnjė bisedė
konkrete apo
emėr, meqė po kėrkoni nė kėtė rast. Por jam i hapur, nė
rast se do
tė vijnė. Mua tė them tė drejtėn mė erdhi shumė inat qė
Kosova nuk
pėrfaqėsohej nė kategori mė vete, bile i shkruaja dhe
organizatorėve
nė lidhje me kėtė ēėshtje, por nuk mė kthyen pėrgjigje.

Duke
qenė se ju ishit atje, thjesht pyes nėse keni dėgjuar gjė se pėrse
ėshtė
bėrė ky indiferencim ndaj Kosovės, apo nėse vitin e ardhshėm ajo
do
tė jetė prezent me kategorinė e saj apo jo?

Nuk kam dėgjuar
dhe
nuk di tė them, por me sa di nė 5 nominimet pėr video dhe kėngė
ishte
edhe Genta Ismaili... Sidoqoftė Shqipėri - Kosovė jemi 1...

Gjatė
muajve tė ardhshėm, cilat janė projektet kryesore nė planet e Florit?
ALBUMI
Elvanės, disa bashkėpunime dhe sigurisht njė kėngė tė re pėr
Florin...

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Flori nė 'Balkan Awards'
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog