Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Ide pėr shkėmbime territoresh Kosovė-Serbi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Ide pėr shkėmbime territoresh Kosovė-Serbi   28.06.10 7:18

Ide pėr shkėmbime territoresh Kosovė-Serbi

BEOGRAD-
Njė ide pėr shkėmbim territorial ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė ka
filluar tė qarkullojė nė qarqet politike nė Beograd, si njė prej, siē
cilėsohet, kompromiseve tė mundshme mes tė dyja palėve.

Sipas
BBC se ka ide qė vlerėsojnė se ndarja e veriut tė Kosovės, tė banuar me
shumicė serbe, dhe shkėmbimi me territorin e komunės sė Preshevės nė
jug tė Serbisė, e banuar me shumicė shqiptare, do tė mund tė zgjidhte
problemin mes dy vendeve.

Propozimet pėr Kosovėn, vijnė nė
periudhėn kur pritet dhėnia e mendimit tė Gjykatės Ndėrkombėtare tė
Drejtėsisė, pėr ligjshmėrinė e pavarėsisė dhe pritjes sė fillimit tė
bisedimeve mes palėve pas kėtij vendimi.

Ekzistenca e idesė
pėr shkėmbim territoresh nuk ėshtė mohuar as nga organizata
ndėrkombėtare me ndikim, por ato kanė kanė thėnė se ajo ėshtė mė e
vėshtirė tė arrihet se sa, siē thuhet, "mendojnė disa vėzhgues nė
Beograd".

Drejtori pėr Ballkanin nė Grupin Ndėrkombėtar tė
Krizave (ICG), Marko Prelec, i tha BBC-sė se idetė pėr shkėmbim
territoresh tashmė po qarkullojnė, por ato, sipas tij, kanė pak gjasa
qė tė realizohen.

Ai tha se mund tė ketė edhe zgjidhje
alternative pėr veriun e Kosovės dhe pėr Luginėn e Preshevės, pėrveē
ndarjes dhe shkėmbimit tė territoreve.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Ide pėr shkėmbime territoresh Kosovė-Serbi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Diskutime shoqėrore-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog