Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Pilula kontraceptive pėr meshkujt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Pilula kontraceptive pėr meshkujt   28.06.10 7:29

Pilula kontraceptive pėr meshkujt
28/06/2010 16:00


Ka vite qė flitet pėr “pilulin”, korrespondenti mashkullor i metodės kontraceptive tė pėrdorur nga gratė nė tė gjithė botėn.
Dhe
kėtė herė duket se do tė ketė sukses: kėrkuesit e Bar – Ilan University
tė Tel Avivit kanė zbuluar njė molekulė nė gjendje tė heqė aftėsinė
fekonduese tė spermatozoideve. Ndryshe nga ajo femėrorja, e
bazuar nė sasi tė vogla tė hormoneve qė pengojnė evoluimin, pilula pėr
burrat e studiuar nga ekipi izraelit nuk ka asnjė komponent hormonal.

Bėhet fjalė pėr njė molekulė nė gjendje tė neutralizojė njė proteinė qė gjendet nė spermė e nevojshme pėr fekondimin.

Kjo
metodė e re, nuk ndikon nė prodhimin e spermatozoidėve, qė arrijnė
mitrėn, por neutalizojnė kapacitetin pjellor. Pilula, sipas ekspertėve,
do tė ulte mundėsitė e shtatzėnive tė padėshiruara.

Pėr momentin ilaēi ėshtė eksperimentuar vetėm tek minjtė e laboratorit dhe ka efekte sterilizuese nga 1 nė 3 muaj.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Pilula kontraceptive pėr meshkujt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Zonė e lirė + 18 :: Libido & Eros-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog