Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Ndotja nė Vlorė, pezullohet kompania

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Ndotja nė Vlorė, pezullohet kompania   07.07.10 4:24

Ndotja nė Vlorė, pezullohet kompania
07/07/2010 15:45


Ndotja nė gjirin e
Vlorės rrezikon zonėn e portit dhe tė plazhit tė vjetėr ndėrsa kompania
pėrgjegjėse pėr tė ėshtė pezulluar deri nė rehabilitimin e zonės sė
kontaminuar me bitum.

Kreu i Inspektoriatit tė Mjedisit
Ilir Bala tha se jane derdhur rreth 30 ton bitum dhe siperfaqja e ndotur
jashte zones se kompanise eshte 300 metra katror dhe brenda nje jave
pret pastrimin e saj nga kompania.

“Brenda javės kompania duhet
tė rehabilitojė krejt zonėn dhe ta kthejė nė gjendjen e mėparshme”, tha
Bala.

Kompania ‘Taci Oil’ eshte pezulluar deri ne rehabilitim te
plote te zones se kontaminuar. Specialistet shprehen se bitumi ka qene
ne forme te lengshme dhe si pasoje e nje avarie eshte derdhur ne zonen
prane portit.

“Gjatė procesit tė shkrirjes me ngrohje ka ndodhur
avaria dhe bitumi ėshtė derdhur jashtė”, u shpreh Bala.

Inspektoriati
ka deklaruar se puna per pastrimin e zones do te survejohet nga
Agjencia e Mjedisit.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Ndotja nė Vlorė, pezullohet kompania
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs