Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Erotika Shqipetare Gjendet Vetem Ketu

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Erotika Shqipetare Gjendet Vetem Ketu   21.03.09 19:24

Trafikimi
i femrave, prostitucioni - Ē'mund tė bėhet?Früh verliebt!Shqipėri
e Kosovė ėshtė shfaqur shqetėsim lidhur me rritjen e dukurisė sė
trafikimit tė
femrave pėr prostitucion. Ky trafik mendohet
se kryhet nga grupe kriminale vendase nė bashkėpunim me tė tjerė
jashtė vendit.


Ky trafik nė Shqipėri ėshtė i
dyanshėm, pėrfshin si futjen tranzit tė vajzave tė reja,
kryesisht nga vendet e Evropės lindore, pėr prostituim nė vendet
perėndimore, ashtu edhe dėrgimin e tė rejave shqiptare jashtė.


Organizata
Ndėrkombėtare pėr Migrim (ONM) ėshtė e shqetėsuar pėr rritjen
e ardhjes sė numrit tė prostitutave tė huaja nė Kosovė.


Zyrtarė tė
organizatės se migracionit kanė shprehur gjithashtu frikėn se ky
trafikim mund tė shndėrrohet edhe nė bartjen e vajzave nga Kosova
pėr nė vende tė tjera.Njė studim i ONM-sė
ka konstatuar se trafikimi i njerėzve, dhe nė veēanti i femrave,
bazohet kryesisht nė genjeshtra dhe mashtrime pėr gjoja sigurimin
e njė jete mė tė mirė jashtė vendit tė lindjes.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Erotika Shqipetare Gjendet Vetem Ketu   28.03.09 19:52Sprint-seksi
vetanak kėnaqesi e pakrahasueshme


"Kush
thotė se pėr seksin e shpejtė gjithmonėjanė te nevojshėm dy persona?"
- pyet Zana (29). "Kėnaqėsinė ne shpejtėsi, mund t'ia ofrojė vźtes secili
njeri! Une pėrkohėsisht nuk kam partner. Prandaj vetėkėnaqem. Kjo mund
te ndodhė ne lloj-lloj vendi. Ne ēdo kohė. Kur me kaplon dėshira, pėr
mua ėshtė krejt njėsoj, pavarė-sisht se ku gjendem. Une kėtė e kam bėrė
edhe ne zyrė, pranė tavolinės se punės. Pėr disa minuta ēdo gjė pėr-fundon
dhe pastaj ndihem shumė mire. Ēdo femreje mund t'i preferoj kenaqėsi pcrsonale
ne shpejtėsi..." /Me shumeEkspozohet njė
biznes interneti qė shiste pamje pornografike fėmijėsh
Zyrtarėt e pėrfshirė
nė operacionin e hetimitPolicia nė Shtetet e
Bashkuara ka arrestuar rreth 100 vetė dhe shumė tė tjerė po hetohen,
pas ekspozimit tė njė biznesi tė gjerė interneti me anė tė tė cilit
shitej pornografi pėr fėmijė.

Autoritetet thonė se ėshtė
operacioni mė i gjerė nė kėtė drejtim i kryer ndonjėherė nė
Shtetet e Bashkuara.

Ata thanė se faqet e
internetit qė ofronin kėtė shėrbim ishin vendosur nė Rusi dhe
Indonezi. Puna e tyre u bė e mundur nga njė teksan, i cili ėshtė dėnuar
me burgim tė pėrjetshem dhe nga e shoqja e tij qė u dėnua me 14 vjet
burg.

Policia mundi tė gjente tė
abonuarit nėpėrmjet numrave tė kartave tė kreditit tė lena. Pesė
organizatorė kryesorė, pėrfshirė dy rusė dhe njė indonezian janė
paditur nė mungesė.

Shqetėsim pėr trafikimin
e njerėzve nė Kosovė
Nė qėndrat kryesore kosovare ka lokale prostitucioni
(Foto Prizren)

Organizata Ndėrkombėtare
pėr Migrimin (ONM) ka shfaqur shqetėsimin e saj lidhur me vazhdimin e
dukurisė sė trafikimit tė njerėzve nė Kosovė.

ONM ka shprehur drojėn se
ky trafikim mund tė shndėrrohet edhe nė bartjen e njerėzve nga Kosova
pėr nė vende tė tjera.

Zyrtarė tė kėsaj
organizate thanė se mbi 200 femra, kryesisht nga vende tė Evropės
lindore, kanė kaluar nėpėr programin e ndihmės sė saj, pas shfaqjes sė
dukurisė sė prostitucionit.

Mashtrim
pėr jetė mė tė mirė

Prostituta tė huaja
Njė studim i organizatės
sė migtimit ka konstatuar se trafikimi i njerėzve, dhe nė veēanti i
femrave, bazohet kryesisht ne genjeshtra dhe mashtrime pėr gjoja
sigurimin e njė jete mė tė mirė jashtė vendit tė lindjes.

Organizata
thotė se ka ka ndihmuar njė numėr tė madh tė femrave nė riatdhesimin
e tyre.

Drejtuesja e kėtij
projekti, Shiuban Kliri, thotė se "tė gjitha femrat e trafikuara
janė mashtruar se do tė gjejnė punė nė vende tė Evropės Perėndimore".

"Sipas bindjes se tyre
ato po shkonin pėr tė gjetur punė nė Francė, Gjermani dhe Itali dhe pėrfunduan
tė dhunuara, tė rrahura dhe u trafikuan pėrtej kufirit nė Kosovė, -
rruga kryesore nėpėr tė cilėn u trafikuan ishte pėrmes Serbisė,"
tha zonja Kliri.

Ajo
theksoi se 199 femra kanė kaluar nėpėr programin e ndihmės tė
Organizatės qė nga shkurti i kėtij viti deri nė korrik, prej tė
cilave 20 ishin tė mitura qė nga mosha 14 vjeē - 120 prej kėtyre
femrave vinin nga Moldavia, 38 nga Rumania dhe 20 ishin Ukrainase.


Vdes mbretėresha
e pornografisė


Njė biznesmene gjermane, pioniere e shpėrndarjes
me postė tė literaturės erotike dhe dyqaneve pornografike, ka vdekur nė
moshėn 81 vjeē.

Kompania e saj tha se ajo vdiq nė njė
spital nė Zvicėr nga njė infeksion nė mushkėri.

Zonja Beate Uhse e filloi biznesin e saj
pas Luftės II Botėrore, duke u shitur pamflete pėr metodat e
planifikimit familiar grave tė ushtarėve qė po ktheheshin nga lufta.

Qė nė fillim ajo u pėrball me njė
numėr gjyqesh, por tani kompania e saj ka njė numėr dyqanesh nė
Gjermani dhe nė mė shumė se dhjetė vende evropiane, ku shiten sende
dhe literaturė pornografike si dhe tė linjta.

Kariera e saj e parė ishte si pilote
pasi u largua nga shkolla nė moshen 16-vjeēare.

Ajo u ngjit deri nė gradėn e kapitenit
nė Luftvafe para se tė largohej me avion nga Berlini nė vitin 1945 pak
para se tė mbėrrinte ushtria sovjetike.Higjiena mujore


Rreth
70% tė femrave me menstracione ne Europė e pėrdorin
tamponin pėr higjienėn mujore ndėrsa rreth 30%
pėrdorin fashėn ose pambukun.Tamponi futet nė pjesėn
e brendshme tė vagjinės dhe kėshtu aj e thithė
lagėshtinė para se tė tė shpėrndahet
nė pjesė tė tjera tė trupit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Thief snatches a snatch   25.04.09 7:00


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Erotika Shqipetare Gjendet Vetem Ketu   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Erotika Shqipetare Gjendet Vetem Ketu
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Zonė e lirė + 18 :: Libido & Eros-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog