Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pr t gjith shqiptart anemban. Diskutime t ndryshme rreth shoqeris dhe tema t tjera.
 
ChatForumCalendarPytsoriKrkoLista AntarveGrupet e AntarveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Poezi Dashurie Te Dhimbshme

Shko posht 
AutoriMesazh
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 32
Location : Athens

MesazhTitulli: Poezi Dashurie Te Dhimbshme   27.07.10 21:46

Cka eshte dashuria

Nje liber ne nje fjale

Nje oqean ne nje pike loti

Shtate pale qiej ne nje shikim

furtune ne nje psheretim

Rrufe ne nje prekje

Nje mije vjet ne nje cast

Kjo eshte dashuri
Poezi Dashurie
Ne ender mu afrove nje puthje te zjarrt ma dhurove

kur u zgjova ti ishe tretur por puthja jote ne buze me ka mbetur.

Te puth ne buze te puth ne sy sa mire ndjehem kur jam me Ty

Dote te te puth embel qe gjat te me kujtosh.

nese ndonjehere largohesh perseri tem me kerkosh.

Ne thellsine e zemres time eshte vendos nje emer Pergjithmone kete emer do ta mbaj ne zemerI dua syt e tua te shkruar qe
kurr nuk do te jen te harruar Buzet e tua te embla si qershi kur i puth
e ndjej qe me don vetem ti Ma treguan nje Ndjej, qe shum me pelqej Me
than se shpirti yt pa temin nuk jeton me than se zemra jote timen shum e
dashuron..!!
I LUTEM ZOTIT QE TE SHO NE SY
E TE THEM TE DUA VETEM TY TE SHIKOJ E TE TREGOJ SE VETEM PER TY PO
MENDOJ ATEHER VENDOS TI A DO TE RRISH ME MU A DO TE SHKOSH ME NJE TJETER
PO PERGJIGJJA JOTE NEGATIVE DO TMA HELMOJ JETEN
TE KAM GJDO GJE TE KAM JET TI
JE DRITA E SYVE TE MI TI JE SHPRESA QE UNE KAM TI JE GEZIMI QE ME MBAN
TI JE GJDO GJE NE KET JE TI JE I VETMI QE E DUA ME TE VERTET

Do t vdes per tyGjithmon nga ajo dit kur te njha
ty dertha lott sikur pikonte shiii nje nat ne net me the diqkaa me the
se do te martohemm e lote e mij ne tastier rann Ahh zot i madh pse me
ndodh keshtu at qe un e dua po maritohet ee spo me pret muuu Jeta eshte
etill po si te jetoj pa te pa me syy e nje puthje ta dhurojj nga
shikimi im kerkove takim te me pershdeesh po jo sdo te lejoj se pa te
puthur jo nuk do t eleshojj nje e dij o zemre tani nese ket e lexonn mos
e haroo at vajzen qe te don per jett Kjo zemra mu eshte ber copp e kah
te shkoj te kerokjj po ti me tejr e un me mendimet tek tij Jeta eshte e
till jeta eshte e shkrett aa moj dashni qe shakotronn per jet perse sna
bashkove per shkak te dashuris Por na ndave per shkall 3 vite maturiee.
Dije dhe lexojj ty po te kerkojj kthehu e le suedinnn se asgje nuk
perfitonn do te me mer malli mua shum per tyyy por nese 2 muaj kalojn pa
te paa nese un vdess dij kam vdekur per tyyy


Te Dua

Te dua te dua deri sa te vdes edhe ne ate

boten tjeter une do te pres.

Une te dua, ti me don, dashuria

jone nuk mbaron.

Krejt bota kerkon paqe, cdo zemer kerkon ilaq.

Kjo quhet dashuri e vertet Te dua perjet.

Nje lule u cel ne zemren time,

Nje trup u shtri mbi mua,

Nje dore me perkedhel embel,

Nje ze me thote te DUA.

Dashuria eshte si nje pike loti,

Te rreshket ne faqe kur je i zoti,

Nese zemra-zemren dashuron,

Fjalet e botes ajo kurre nuk i DEGJONI gjalle jam, mgjse po vdes,

per dashurine e saj,

qe pa dashur me vret

Dhe ashtu duke vdekur e dua ,

sepse kjo vdekje eshte jeta ime ,

dhe nuk ka rendesi plagosja

qe me denon me vdekje

jua them vertete,

Te vdesesh nga dashuria eshte te jetosh!

E TE JETOSH PA DASHURI NUK ESHTE JETE.TE VDESESH DUKE JETUAR

I gjalle jam, mgjse po vdes,

per dashurine e saj,

qe pa dashur me vret

Dhe ashtu duke vdekur e dua ,

sepse kjo vdekje eshte jeta ime ,

dhe nuk ka rendesi plagosja

qe me denon me vdekje

jua them vertete,

Te vdesesh nga dashuria eshte te jetosh!

E TE JETOSH PA DASHURI NUK ESHTE JETE.

Pa Ty

Pa ty nuk mundem te ri,

pa ty jeta me behet hi,

pa ty varri sme pranon

se zemra ime vetem ty te don

Nata Jon E Fundit

Ishta nata jon e fundit

Kur m the se m st dua

Prita se do trridhnin lott

Por spat lot n faqe tu

Dhe st erdhi keq pr mua

Ishte nat dhe shiu binte

Shum ngadal dy fjal i fole

Me dy fjal ma vrave zemrn

Dhe shpejt ike ulargove

Krejt qka patat ti mi more

Sikur veq nj her t flisja

Sdua tjetr prej ksaj bote

Sikur veq t m kuptoje

Sa m mungon buza jote

Qe spo mund ta puthi sonte

www.Zemra.Org & www.KnaQu.Org & www.Takohu.Org

E kam mohuar, e kam perzen

e kam dashur , e kam urryer

me ka dhen dhimbje

me ke dhen emocione

te lendon e te sheron.

pse ky emocion nuk me len te jetoj

pse pa te dot nuk jetoj

pse kurr e urrej e kerkoj

pse te dua edhe kurveten e shkatroj

pse un ndjenjen ta mohoj

dhe un vet shpirtin ta mallkoj

e shtyj e perplas me ze te lart i flas

po prap perball ajo syt i perplas

nuk te dua nuk te kerkoj

me kembgulje e mohoj

po prap kurr se harroj

ah dashuri sa shum per ty do maj zi.

je qorre e qesharake

je dinake e kurr su plake

per ty bejm lufta

per ty jetojm

per ty vuajm dhe veten shkatrojm

a lum si ai qe ty te ka provuar

ah mjer si ai qe ty te ka provuar

se kurr per jet pa ty ska per te jetuar.

Ne takimin e par digjem si zjarr

Ne takimin e dyt te dua si syte

Ne takimin e tert te dua per jete

Ne takimin e katert nje puthje me hater.

Sikur ti ta dije,

se sa shum te dua,

asnje qast i dashur,

s`do t`rrije pa mua.

Por qfar te them un tash,

kur ti e din shum mir?

Te dashuroj dhe mos t`kam afer,

shum esht e veshtir.

Andaj t`pyes o shpirt,

si t`ja bejm ne tash?

Qe t`mos jemi vetem,

por gjith te jem bashk.

Malli per ty

Sot po shkruaj nga malli

per ty qe e kam ne zemer

ka kohe qe ste kam pare

as ste kam thirre ne emer

ti se din si po jetoj jeten !

dhe malli im po me mbyte

duke te qare me dite e nete

beso me jan verbuar syte

sot po shkruaj nga loti

nga vuajtjet qe zemra i ka

a e din sa eshte e rende

pa meshire nje njeri me e vra !!?

ndalu edhe mendo

ne zemer e forte qendro

sa te kam dashur une

askush nuk do te do .

Personit qe kam Dashuruar

Sot po shkruaj nga malli

per ty qe e kam ne zemer

ka kohe qe ste kam pare

as ste kam thirre ne emer

ti se din si po jetoj jeten !

dhe malli im po me mbyte

duke te qare me dite e nete

beso me jan verbuar syte

sot po shkruaj nga loti

nga vuajtjet qe zemra i ka

a e din sa eshte e rende

pa meshire nje njeri me e vra !!?

ndalu edhe mendo

ne zemer e forte qendro

sa te kam dashur une

askush nuk do te do .

PendimiSe tregova une dashurine

Tani shpirti po mvajton

Zemra ime shume e merzitur

Vazhdimisht ty po terkon

Me kujtohen iastet tona

Qe sbashku ne i ndame

Edhe lumturine

Qe ne te dy e pame

Se ashtu une mendova

Nuk e di as vete

Tani kur mendoj per ty

Pendohem me tvertete.Mbahu Zemra ime

Dita me duket e gjate pa ty

nata me kalon me lot ne sy

mbahu zemra ime

se rende shum me je thy

lotet e mi spo ndalen

vuajtjet mua po me falen

malli qe kam ne zemer

krejt e harroi fjalen

ti qe ishe ne zemren time

e tash me le me shum malle

jep pergjigje para zotit

per zemren qe e ke kalleVdekje Per Dashuri

Kam deshire qe te vdes

per kete dashuri

por askush mos ta dije

se po vdes per ty

Do te vdes per ty

askush sdo ta kuptoj

se ne jeten tende

une me nuk ekzistoj

Nese une vdes

jeto ti pa shpres

se kurrr me goja ime

s`te thot Mirmengjes

Vdekja eshte nder

nese vdes mbi ty

dhe nese dora jote

mi mbyll keta sy

Kur te kuptosh per vdekjen time

te varri im mos u afro

lerem te qete ne ate bote

trupin tim mos e trazo

a e kuptove se per ty

edhe vdekja nuk me ndali

e dhash jeten per kete dashuri

kete jete ty ta fali

a e kuptove jeten

si nje zemer gur

une e dhash nje jete per ty

e ti mendoje se esht avantur

Hape Zemren

Hape zemren te hyj mbrenda

mbylle shpejt se u qmenda

dora shkruan zemra ndikon

theje letrn nese mendon

Ndgjo zemrn time

po t thot t vrtetn

se pr ty jam gati

ta jap edhe jetn

Me pare e pa pare

du nj vajz shqiptare

se part i kam vet

athere jam mbret

Hape zemrn dhe vajto

hape dritarn dhe shiqo

hape letrn dhe lexo

t kam n zemr mos harro

Malli pr ty zemrn ma kalli

eja te un nj puthje ta fali

puthja ime e mbl si qershi

kur t m puthish mua

e kupton fjaln dashuri

Moa qaj zemra ime

sdua ti shoh syt me lot

ti me pate n dorn tande

po nuk dite mem mbajt

N kalendar ditt si shoh

un vdes e ti jeto

si nuk frigohesh prej perendis

ka me t mallku zjarri dashuris

Dashuria sht akullore

q zemrn ta freskon

por sht edhe zjarr

q zemrn ta pervlon

Nse ndahem nga ti

do t qaj dit e nat

do ta mallkoj nann

q me lindi pa fat

Buzt ti afrova

zemrn ta dhurova

e di qe sgabova

q n ty u dashurova

Do t puthi mbl

q gjat t m kujtosh

nse ndonj her largohesh

prsri t m krkosh

Ti m bn akull

ti m bn zjarr

ti po m mbyt

ti po m ngjall

Kur bisedoj me t dashurn

krejt i harroj

pa ty nuk vdes

as smund t jetoj

N kt nat t qet

fryen nj er e leht

e kujtoj t dashurn

por n zemr me vret

Pse t dua kaq shum

un as vet se di

ndoshta me kan dehur

puthjet qe mi dhurove ti

Dashuria sht det

e do kush mund t zhytet

por ai qe sdin te notoj

edhe mund t zhytet

Shyqyr q shkove

e qafen e thefsh

syt mos ti pafsha

e kurr mos u kthefsh

T dua t dua

deri sa t vdes

sa m do ti mua

prgjigjen e pres?

ka don me t than

ka don me t tregu

ka don m tepr

se fjaln t du

Dashuria fillon me puthje

e mbaron me lot

ai q e ka provu

m nuk e duron dot

Nse ke sy shiqom

nse ke vesh ndgjom

nse ke shpirt sherom

nse ke zemr dashurom

Fjala sht fjal

besa sht bes

mos mendoni vajza

se dashuria sht interes

www.Zemra.Org & www.KnaQu.Org

Poezi Pa ty


Pa ty bota e humb kuptimin

pa ty dielli e humb shklqimin

pa ty dita m ersohet

pa ty nata nuk kalohet

pa ty ndra nuk ndrohet

pa ty zemra m helmohet!!!

VETMIJA

Nse je i vetmuar,

nse je n mendime,

pyete zemrn tnde!

A e don zemrn time?

E kam nj dshir,

sht shum e thjesht,

t isha afr teje,

tjetr skisha desht!

TRADHTARE!!!

Tradhtare fajtore

smeriton t flas

por meriton prjet

tmallkoj e n fund t vras

si pate mshir

nga un me u larguar

zemrn time t pa fat

rnd e ke tradhtuar

do t mallkoj pr jet

me lot t pandar n sy

dhe kurr sdo t harroj

kt zez e tradhti

Qeshtu Jeta

Kurre skam menduar

se largohesh nga une

ma fike qirin e dashurise

ma bere zemren shkrume.

Ku e kam dashurine

a thua kush ma mori

perpiqem e digjem

pyes pse me treadhetoi!

Pse femra e zeze lind e vuan

pse dashuria eshte per te shkrumuar!

o zot me trego rrugen e dashurise

o zot me ndihmo dhe bisedo me mua?

ta qaj hallin tim se sa fort e dua

se vetem ti mundesh te me ndimosh

qe shpyrtin tim te ma sherosh.!!!

Kjo quhet dashuri e vertet

Te dua perjet

Dashuria eshte jete, shijoje

Dashuria eshte enderr, endrroje

Dashuria eshte e bukur, adhuroje

Dashuria eshte dhimbje, sheroje

Dashuria eshte tradheti, mesohu me ta

Dashuria eshte detyre, plotesoje

Dashuria eshte pasuri, ruaje

Dashuria eshte loje, luaje

Dashuria eshte mister, zbuloje

Dashuria eshte fat, perfitoje

Dashuria eshte avanture, kujdes

Dashuria eshte luft, mesohu edhe me te

Por dashuria eshte dashuri, lufto per te!!

www.Zemra.Org & www.KnaQu.Org

Te Kam Endrruar Shpirt

Mbi dritare nata leshon qetsine

dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.

Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne

nje zemer te vetmuar e mbushin shprese.

Heshtja mbreteron

Dy sy tevegjel ngadale mbyllen

nje buzeqeshje e embel

vjedhurazi shikon

dhe niset ne kerkim te endrres se saje.

***

Ngadale lundron ne det

dhe ngritet e fluturon ne qiell

me dy sy qe shkelqejne atje lart

buzeqeshja flet.

Nata kalon

Buzeqeshja mbledhe krahet

dhe kthehet ne qerdhen e vet

Serish heshta mbreteron

dhe syte e vegjel hapen me nxitim

Tani dielli i posalindur ndriqon

Te kam enderruar,

nje ze tingellon

dhe

serish heshtja mbreteron

Mos Me Le Shpirt..

Mos me le ne pranvere

mos me le te mjere!!!!

mos me le pa lule

mos me le pa ere.

Mos me le te lutem se te dua shume!

mos me le pa shprese,

mos me le pa gjume!!!!!!

ti e di se te dua

dhe vuaj per ty te lutem te lutem!

mos ma dhuro vetmine

ti je per mua shok

ti je per mua gjdo send ti je ajo

qe ne zemren time ke,

me te bukurin vend!!

Zoti tek Ti Me Ka Dergu Shpirt

A e din Vajz se si jemi taku?

me fal se te verteten kurr sta kam tregu!

Nje dit isha tuj mendu

tu mendu e tu Vajtu Pse Zoti mu me ka harru?

Pse une pa fat kam qellu?

Oh kisha pas deshir mu dashuru

kur do te vjen Princesha

dhimbjet e Zemres me mi sheru?!

Nje rreze ne Zemer filloj mem shendru

Zoti mua mu ka lajmru

ja nisi me mu me bisedu!

Pse bre Roki po fol keshtu?

Pse mendon se te kam harru?

Po ty Princeshen ta kam dergu

shum te Bukur ta kam kriju

por pa fat kish qellu

Zemra eshte ti vajtu

fjalen dashuri qe shum koh se ka ndegju

Ajo ty pot pret, veq me kliku

shko ne Albachat se ki me taku, e ke shum mu dashuru!!!

Une thash Zoti qenka Tranu

po si fol mor ky me mu

une ne Albachat ka mu dashuru?!!!

Po sguxoj kuj mi tregu

se gjith Bota dot kesh me mu!!!

Disa koh kish kalu

po fjalt e Zotit si kisha harru

Albachatin thash du me provu

qesaj Lindes du mu ju lajmru

thash qeta du me kliku!

Tung ja shkrova, fillum me bisedu.

Ja filloj mem tregu:

se pa nafak kish qellu

Zemra ish ti vajtu

fjalen Dashuri qe sa koh se kish ndegju

po e Pret Princin me ju lajmru

Plaget e Zemres me ja sheru!!!

Oh smujta ma me duru

Fjalet e Zotit mu kan kujtu

ka Qjelli kryet e kam qu

me lot ne sy jam Falemenderu

per Princeshen qe ma ka dergu!

Ah po shum kemi bisedu

une Qaj e ajo tu lotu

ah po shum jemi Dashuru!

Kur erdh dita mu taku

kurr ate dit skam me harru

dit me shi kish qellu

Engjujt prej gezimit ishin tu vajtu

se sod Princi Princeshen kan me u taku!

Dy Zemra Te Lenduara

Nuk e di ae din Ti por ja une te tregoj

Se dashuria e pare nuk qenka loj

Dy te rije

dhe nje ardhmeri,

dhe ja u krijua nje e tmerrshme Histori

Zemra flet shume, goja pak me pak

por qe ngjan nje gje e till

nuk kisha menduar aspak.

Rreshtat skan te ndalur

dhe zemra filloj vajin

per te kaluaren e vet

se te kam dashur me te VERTET.

Dhe tash jam ne MES TE LUMIT

me nje anije te lodhur ,,,

nuk di a te thirri apo te kendoj

qe edhe mali dhe oqeani,

deti dhe fusha te me kuptojn

duke e mbajtur emrin tend ne zemer

deri nje drite diku te AGOJ

Dashuria

Nese e don bukurin, ateher mos me duaje mua, sepse ka te tjera

qe jan me te bukura se une.

Nese e don menqurin, ateher mos me duaje mua, sespe ka te tjera

qe jan me te menqura se une.

Nese e don pasurin, ateher mos me duaje mua, sepse ka te tjera

qe jan me te pasura se une.

Por nese e don dashurin, ateher duam vetem mua

sepse nuk ka asnje tjeter qe te dashuron me shume se une.

www.Zemra.Org & www.KnaQu.Org

Endera

Te Shtune u martove

te Djele muajin e mjaltit mbarove

te Hene ne pune shkove

te Marte u baresove

te Merkure sec deshtove

te Enjte npazar u harrove

te Premten burrit syte ci nxorre

po shyqyr nga gjumi u zgjove

dhe ketij ankthi i shpetove.

Leket

100 lek per te folur me ty

2000 per te chat-uar te dy

500 lek per te ardhur tek ti

le qe spo vij fare se po bika shi.

Larg Larg meje po jeton

zemra ime te kerkon

qaj me lot pa pushim, se te dua shpirti im.

me dor po shkruaj me zemer po vuaj

pse je larg meje, me le te vetmuar.

Sa dit te vetmuar sa nata te qeta

te shkrun shpirti im se te don per jete

Dua

Dua te te them te dua

Por ti sme degjon

Dua te tregoj se far

Je per Mua Por ti Nuk

E Kupton Dua te kerkoj

Te falur Por ti se Pranon

Sdua te kerkoj ndarje

Por ti Kete Po kerkon.

Vetem une e di.
Thojn
se dielli me i bukur se gjithnje eshte kur syrin mbi maje malesh qet.Te
tjeret fjalet e mira per te i thone ne qastin kur ai del nga rete.

Ca
thone kur ne kurora pyjesh eshte futur e neper gjethe del
aty-ketu.Vetem une e di se dielli me i bukur eshte ai qe del nga syte e
tu.

Mos me prit.
Mos
me prit neser ne stacionin e percielljes,ku agonishem lebetiten fjalet e
pa thena.Une do te vazhdoj dhe me tutje te besoj se ti je ne po kete
qytet,kaq pran meje,e se nga qasti ne qast do hysh pa trokitur ne dhomen
time nga malli per mua.

Neser do percillesh nga mungesa ime.ngaqe s´dua ta beesoj ndarjen me ty.
Neser eshte vone
Do
te kujtohemi per fjalet,qe i lam jetime mes shkretires perveluse te
heshtjes,do te kujtohemi per ate pjes veteje te shkrumbuar ne asgje,e do
te derdhemi rrembyeshem shiun e pikellimit,mbi ate murane kotesie.

Neser eshte vertet vone,te themi se u deshem.
Jam i teri prej ndjenje
Zbrit
nga ajo re ngurrimi ku ke hypur e qe te largon qmendurisht nga
une.Pulbardhen endjenjes sime po e vret tufani i ndarjes,qe as ti s´e
do.

Zbrit
nga ajo re ngurrimi ku ke hypur,te qetesohet sadopak qielli i
dhimbjes.Jam i teri prej ndjenje,i teri pulbardhe,kerkoj brigjet e
zemres tende ti gjej.

Dje ishte shpejt.
Dje ishte shpejt ta shetitja doren me pyllin e dendur te flokeve tua.Nata e mosnjohjes pergjonte ende me qindera pikepyetje.
Dje ishte shpejt e sot trembem mos eshte tmerresisht vonê.
Ferdinand Laholli
Nisja
Neper lulet e para te pranveres neteve me hene ne turmen e njerzve qe me parakalonin ne ender te kerkova.
Te gjeta te fshehur ne nje kend priteje dhe kerkim analog.
Neper te njejtin qiell endeshim e nuk shiheshim.Gjumi i perjeteshem do te na u binte enderrave po te mos ishim takuar.
Gjithqka mbeti vetem kujtim
Dashuruam.Jetuam.Per
njeri-tjetrin,njeri-tjetrin.Egzistuam dhe ishim te lumtur.Te dashuruar
enderronim,shpresonim dhe i besonim dashuris son.Ishte gjithqka e
imja.Ishe arsya e egzistimit tim dhe kuptimi i jetes.Isha gjithqka per
ty,gjithqka qe ti deshe.Por ne nje qast rruga jon u ndal.Une e ti shkuam
ne rrug te ndryshme.pse?nuk e di.ndoshta e di.ndoshta ti e din.Por tani
nuk eshte me rendesi.E patem dashurin dhe e humbem.Ishim te rinje qe te
dinim ta ruajm,dashuria jone tani eshte vetem kujtim .Kujtim eshte edhe
koha e loteve dhe e vuajtjes pas ndarjes.Gjithqka e imja dhe gjithqka e
jotja eshte kujtim.Edhe une edhe ti tani tashuri te tjera.Por e them pa
deshmitar-pas teje kurr askush nuk eshte dhe nuk do te jet arsye e
egzistimit tim.Sepse kurr askush nuk do ta kthej shkqelqimin ne
barê-shkelqimi im eshte shuar mati

TË LUTEM
Mjegullat npr sy,syt m jan verbuar,me duket se jame ne qiell,
e preki gjithsin,sa shpraztir,era e ftoht,yjet pa drit,
edhe ato t vetmuara,askund askush,shpraztir e pafund,
i shqetsuar jam nuk di kat shkoj.
Cila rrug m shpie n drejtim t duhur,jam n udhkryq
pa emr,
i humbur e i hutuar qndroj n gjithsi,
i mjeri i humburi un n kozmosin e pafund.
Dua t zgjohem n jetn q isha ,dua t brtas LIBERTAS,
dua t jem ai q isha,
dua t dal nga ky labirint,dua t gjej rugn e humbur.
Endem an e mban kozmosit t pafund krkoj at
Krkoj kohn e humbur, krkoj jetn kur isha fmij,
krkoj ditn kur u dashurova pr her t par,
krkoj at q e kam humbur e q nuk vjen dot!
e dashura koh t lutem kthehu vetm pak
TE DUA
une nuk do te isha ky qe jam
si kur ty mos te kisha pran
nuk do ti gezohesha kesaj jete
sikur ti te mos ishe pran meje
dhe te lutem shume
te me shikosh syte e mi
me lotet sikur lume
qe te shohin vetm ty
te lutem me qendro pran
se veq ty te kam
e nese ti shkon nga une
per mua jeta merr fund
te lutem me degjo mua
se e kam vetm nje fajl per ty
TE DUA
NESE TI SHKON
e di
ti nuk e ke te lehte
e di
ti e ke veshtire
e di
se une jam fajtore
e di
se kemi mundu me shume
ti nuk e di
se as une nuk e kam lehte
ti nuk e di
se edhe une e kame veshtire
ti nuk e di
se edhe ti je fajtor
ti nuk e di
se kemi mundur me shume
dhe
nese ti shkon
nuk humb vetem une
Edhe zogjte e qiellit ndaluan, kurpane syte e tudhe, ne nje hapesire pezull ne koheharruan te fluturojne!
Une do te vdese
Ti a do te me kujtoshe?
Lule tek varri
A do te me dergoshe?
Tjetren me shume se mua
A do ta dashuroshe?
Per mua
A do te kesh lote ne sy?
Apo do te jem vetem.
NJE E KALUAR PER TY
Pres
prse
m don ti mua ? prse un ty t dua ? Prse m rrmbeve zemrn ? Moj
pllumbesh syshkruar ! Prse m nxite ndjenjat ? Prse mi more syt ?
Prse t lutem m thuaj prse ? Fillove t kesh frik ! I frigohesha
hns i frigohesha perndis i frigohesha vetvetes moj engjudhi i
perndis ! I thelluar n mendime pr ty fillova te shkruaj nat dhe
dit si zog i humbur me padurim pres prgjigjen tuaj

DUHET TË VAZHDOJ PA TY
Shtpi t heshtura,
Nn qiellin e rnduar,
Shiu dhe Un,
T ftohur n vetmi,
N kt qytet q asgj s`ka marr nga Ti.
N pritje harrova hapat e tu,
M ngjan si n ndrr,
Eh! kur largohesh Ti
M duhet t filloj prsri.
E DON DASHURIN
nese e don bukurin
ateher mos me duaj mua
sepse ka te tjer
qe jan me te bukur se une
nese e don menqurin
ateher mos me duaj mua
sepse ka te tjer
qe jan me te menqur se une
nese e don pasurin
ateher mos me duaj mua
sepse ka te tjer
qe jan me te pasur se une
por nese e don dashurin
ateher duam vetem mua
sepse nuk ka asnje
qe te dashuron me shum se une.
M Prit
M prit sonte ne nderr do te vij,
por nuk do te tremb,
nuk do te trokas ne der.
As nuk do t zgjoj ,
por do te PUTHI leht
dhe do te shkoj perseri!!!!!
DITET VERORE
Ne keto dite verore
ne vuajtje dhe nxehtesi
kur djersa pershkon trupin
E une mendoj per ty
Ditet me vape
Te gjata jane pa ty
enderrat me mundojne
Ne netet plote freski
Nen rrezet e diellit
Ulur mbi gjelberim
Keto dite verore
Ti me je kujtim
Ti me je kujtim
Dhe pjese e pa ndare
Keto dite verore
Buzet mi ke thare.
do te doja te isha pike loti
te lindja ne syte e tu
ne faqen tende te rreshqisja
na buzen tende te vdisja
jeta eshte te dashurosh
te dashurosh eshte te vuash
te vuash eshte te vdesesh
ateher pse te jetosh ???????,
mos duaj cdo kend
mos vuaj kot
por duaje ate
qe per ty derdh lot
Kur te ndihesh vetem
dhe te mos kesh qetesi
vere doren ne zemer
per mua pak mendo
ulu prane dritares dhe henen shiko
ateher une nga larg do te ndiej
se vertet me do
ateher tek dritarja do vrapoj
ngre koken dhe henen shikoj
dhe atje larg ne qiell ne largesi
do te bashkohen shikimet tona
plot dashuri
DËSHIRA
E kam nj dshir
Oh sa sht e thjesht
Me ti puth buzt
Tjeter skisha desht
*************
m duhesh n kt moment
kur nuk ndihem mir
t jesh pran meje
edhe pse je larg
afro shpirtin nga un
JE LARG
Jam njeri si gjith bota
kam nj shpirt kam nj lot
kam dshir me t taku
Se larg teje jam qllu
Se n ty djal jam dashuru
Je larg,je larg
larg shpirtit tim
Pr ty do t vuaj
Deri n pambarim
Dashuria e vonuar
Kurre nuk e pata dhe me erdhi
Nje gje te bukur dhe me perkedheli
Ma lere te lutem ma lere
Zemeres sime qe kurre sgezoi
Gjdo gje te bukur i dhuroi
Ma lere te lutem ma lere
Syri im qe kurre spushoi
Ne lote dashurie e shenderroi
Ma lere te lutem ma lere
Keto vitet e tera qe jetova
Nje gje te tille kurre nuk shijova
Ma lere te lutem ma lere
Shpirtin tim qe shume lendoi
Me ngadale erdh e sheroi
Ma lere te lutem ma lere
Heshtja vetmia qe me shoqeroi
Te gjitha keto mi largoi
Ma lere te lutem ma lere
Dhimbjet qe pataperjetova
Te gjitha ato i harrova
Malere te lutem ma lere
E vonuar por me dergove
Nje gje te shtrenjet qe me shpetove
Ma lere te lutem Zot ma lere.
Kur malli te te kete marre
Dhe une te mos jem me ty
Mbyll syte dhe me thirr
Se une do te vij aty
Kur buzet te te jen thare
Dhe puthja te mungon
Hap dritaren dhe lutju henes
Se puthjen time ajo ta dergon..
Kur ti te ndihesh ne vetmi
Dhe zemra po te qan
Zhytu ne kujtime
Dhe mua do tme kesh pran..
Ate Qe E Kam Ne Zemer Do Ta Shkruaj
Dikur Larg Ne Rrug Pa Kthim
Do Te Largohem Me Pikllim
Do Te Zhdukem Per Gjithmon
E Kur Zdo Ta Haroj Dashurin Ton
Do Te Pyesish Perse U Largove
Pergjegjen Kur Zdo Ta Kuptosh
Do Te Behesh Dhenderr E Do Dashurosh
Mua Me Gjith Kujtimet Do Te Me Harosh
Kur Te Lind Dielli E Te Perendoj
Xhdo Dit Lule Ty Te Dergoj
Ne Pranver Kur Dallendyshja Fluturon
Ne Dritaren Tende I Leshon
Ate Qe E Kam Ne Zemer Do Ta Shkruaj
Te Tregoj Se Sa Shum Te Dua
Dhe Sa Shum Per Ty Po Vuaj
Do Tme Mer Malli Te Te Shof Me Sy
Do Tme Digjet Zemra
Te Ri Te Bisedoj E Te Shetis Me Ty
Sa vjeshta te vin,per ty kob dot jen.
Se ne asnje vjesht,mua ma sme gjen.
Do ta shikosh murin,mua dot m`kujtosh.
Fotografin time,me lot ta lotosh.
Dhe pse tash dot qash,qe me deshte shum.
Do te jet shum von,se tash nuk jam un.
Kujtimet dot humbin,dhe fjala te du,
Jeto me pikturen,se ma sje per mu.
Si kuptova ata as ty nuk te kuptova
vajtoi zemra ime se shum e lendova
Me ty isha perher e sinqerte
te thash se te dua kjo ish e vertete
vajto zemra ime vajto edhe vuaj
malli qe kam brenda me detyron te shkruaj
do te shkruaj derisa gishtat te me punojne
derisa mallin per ty do te ma largojne
shuhet jeta ime per nje qast te jetes
ska me shprese per mua i kthehem te vertetes
Por ska as te verteta paska vetem genjeshtra
sa shum me le me mall kam mbetur veq ne eshtra!
vlen ende fjala ime vetem ty te dua
dua te jem prane buzve tua,
dua ti shoh dhe nje here syte e tu
dhe te them se shum shum te du
Mesnat
E Qet Eresira Ka Mbuluar Cdo Gje Nje Stuhi E Lehte Vjeshte Ledhaton
Trupin Tim E Un I Vetmuar Me Keng E Me Fjal E Me Shpresa Ngushlloj Veten
Dua Tet Kem Afer Tet Ledhatoj Tet Perqafoj Te Puth Ta Fali Zemren Zdi
Se Ku Gjindesh Ku Je Ulur Cka Ben A Je Duke Fjetur Te Vi Te Shtrati Ta
Largoj Flokun Nga Balli Te Ledhatoj Ti Puthi Syt.perher Mendoj Ne Ty Se
Ti Je Endrra Ime Deshta Te Them Se Nuk Jam Poet Se Kto Fjal Nuk Dalin
Nga Mendja Por Nga Zemra.

1,2,3 Nisja Zemer Kce 4,5,6 Mu Ki Mem Dasht 7,8,9 Gjithmon Me Mu Ki Me Kon 10,11,12 a e Din Qka Leje Ma Mir Kejt.
02. Qa tu mshilen syt,per mu po ndrron // Mos u kap per ****** se Jetn Ta Shkatrron
03. Boj Qka Du Di Qka Boj Kur Du Vij e Kur Du Shkoj Kon Du Vet Ne Rrs e Qoj Pa Prit Pa Kujtu e Rahatoj
04. Kush Ma Ka Inati Nrrot Sames Se Sen Sjeni Ka Mboni Veq Veten Pe Shkatrroni
05. Syri Im Po Loton,Zashto Ti Mene Nuk Po Mdon,Mollimte Kthehu Perseri,Se Ne Mozhe Un Pa Ty
06. Qishtu Me Qet Stil Kerkujt Spo Ja Rrasi Pe Shoh Qe Kejt Qikat Jom Ka i Plasi.
07. Jeto Jeto Dashurin Hulumto Mos Ja Rras Kerkujna Bonja Rrafsh Gjithkujna
08. Tash Ti Fol Pa Nal Veq Dije Qe Jeten Ty Ta Pata Fal.
09. Mendo e Kujto Fol e Mos Gabo Fjalen e Fundit Me Thuaj Se Me Do
10. A e Din Pse Tthom Shpesh PO Se Rrafshi Qishtu e Ka .. Tqoj Mpuqa Knej Anej Anash Me Tjer Boj Sefa ..
11. Tash Kom Ndryshu Kom Me Bo Qa Du Kerkon Per Sen Skom Me Ngu Qysh Kom Qef Kom Me JETU
12. O Ty Me Krejt Ta Qet Bre Edhe Me Hyqmet Veq Me Mu Edhe Me Zot Nuk Ta Qet
13. Nese Me Ke Tradhtu Ndaju Me Mu Po Nese Ki Fjal Me Thuj Te Du
14. Si Xheloze Ti Mshikon Qka Boj Un Ti Mkopjon Por Kot e Ki Se Ai Mu MDONNN
15. Me Ni Sen Du Me Nderhy Se Gjithmon Um Ka Pengu,Haver Jeto Jeten Tande Ski Nevoj Me u Marr Me Mu
16. E Mir e Keqe Qajo Qe Jom Po Per Kerkon So Ka Minterereson.
17.-ska hichh :@
18. Ma Von Te Rina Ki Mu Kthy e Ather Luj K*** Une Me Ty.
19. Dujem Qishtu Qysh Jom Bash Qitu Ku Jom.
20. E Tash Tung Te Gjithve Se e Di Qe Jeni Knaq Pa Mas Se Jena Lodh Shum e Duhet Gjum Me Ja Rras.
22. Jo Jo Nuk Tdu Ncuk .. Smke Hy nZemer O Trullan Zemra Sem Liget Kur Mprek Me Pamuk ..
23. Tlutna Lem TQet .. Nuk Du Mem Hy nZemer Du Me Jetu Vet Qit Jet ..
24. Pse Pom Thu Tduuu Kur Ti Sme Don Mu .. Po Don Mem Tradhtu .. Po Qka Me Bo Qe Sje Tu Mujt Me Mu Me Lu
25. 1 Je Per Mu Gjithmo Je Kon Ki Me Kon Si Qitash Si Ma Von.
26. Mos Kalo Me 100 Mos Kalo Me 10 Po Kalo Me Nje Qe Esht i Vertet !
27.
Hena Eshte Padronja e Nates Pa Te Nata Do Tishte Hic Dielli Eshte i
Zoti i Qielli Pa Tgjithcka Do Te Ishte e Vdekur Ti Je Ti Dhe Je Jeta
Ime!

28. Kur Jam Me
Ty
Eshte Njesoj Sikur Te Perjetoj Nje Enderr Te Bukur Por Ne Kete Enderr
Eshte Edhe Frika Frika Se mos Do Te Zgjohem Shpejt Dhe Gjithcka Do Te
Mbaroj

29. Meno Beso N`vetveten,Mos Filozofo Po Kallxo Veq T`verteten.
30. Harroje e Analizoje Veten,Zbuloje e Msoje Kush e Thot Renen e Kush Ta Thot T`verteten.
31. Me Mu Zor Eshte Mu Munu Mu Kuptu Jo Qe Un Jom e Zorshem Po Qashtu Qysh Thu Ti Un S`du.
32. Di Mu Kon e Mir Di Mu Kon e Keqe Jom Melaqe Po Bohna Edhe Dreqe.
33. Noshta Tbjen Nmen Lyp Me Flejt Nkrah Tem Ma Sill e Ma Bon Tdu Qashtu Qysh Un Ty Dikur Jom Munu Po Tash Ka Perfundu.
34. Pa Dyshim Jom Nfitim NVen NAren N2luftim Po Ma Mir Spo Gutna Hiq Sje Sen Ma Shum Se BITCH.
35. Dikush Po Thot Qe Um Ka Pas Frajer Po Um Doket i Kom Met Pik Ne Zemer.
36. Ska Jo Ska Nashta Ska Sdi Mos Meno 2 Her Po Hajde Se Ma Tmir Ski.
37. Dikur Senet Jon Kon Tnjejta Po Tash Kan Ndryshu Svlen Ma Ti Per Mu Kshtu Qe Nrrote Sames Munesh Me Shku.
38. Prej Merzije Te Thirri Bitch Skom Qka Te Boj Se Po Me Kall Se Je Goxha Cop Femer Ksaj i Thojn Kqyr Me Sy e Plas Me Zemer
39. Ti Je Nr.1 e Ska Tjeter Le Qe Te Du Ktu Po Edhe Ne Boten Tjeter
40. Shum Zorr Po Ma Let Pa Ty Po Mjetohet Tash Jom Vet Po Qysh Thom Un Bohet.
41. Kom Me Lujt Lojen Tonde Qashtu Qysh Ti Don Se e Di Qe Nfund Fiton Qaj Qe Duron.
42. Nashta Pot Tdokna Nifar Aroganti Po Gjeth Kom Qef Me Kesh i Mramti.
43. Zot Ti Rujum Prej Mikut Se Un Vet Runa Prej Armikut.
44. Tu Ka Rrit Menja Tu Ka Bo Mal Po Dije Qe Sje Kurgjo Ma Shum Se Zdral.
45. Jo Qe Mke Rrzu Po Thjesht Weq Kom Lu Ski Qka Menon e Di Qe Mdon.
46. A Je Qu Nkam Tmajt a Je Qu Pesh Per Veti e Ki Mu Ski Qa Ma Tesh.
47. Un Edhe Me Ec Jom E Para E Ti Edhe Me Nga Sun Um Del Perpara.
48. Nzemer Tkom Pas Kurr Sta Kom Rras Loqk Tash e Tutje Zemren Kom Me Ta Plas.
49. Tpres Deri Me Tparin Ndaq Edhe Ma Shum Veq Dije Qe i Vetmi Qe Ka Me Tpas Jom Un.
50. Loqk Tdu Edhe Gjith Ko Met Dasht Venin Ton Te Une Kerkush Smunet Me Nxan.
51. Me Tradhtu Tradhton Bash Aj Qe Te Don Bash Aj Qe Nuk Ta Merr Menja Ty Te Kundershton.
52. Sot Silles Pshtillesh Puna Vjen Veq Me INTERES Un Qitu Po Rri Po Veq ..? 1 Njeri Tmir Pe Pres..!
53. Sot Sillesh Pshtillesh Vjen Per Interes Un Qitu Po Rri Po Ves? Ni Njeri Tmir Po e Pres.
54. Kesh e Vogel e u RitaShum Me Djem u HalitaSthom Tdu As Ste DuNrrot Somes Munesh Me Shku.
55. Po Menon Qe Kom Romanc Jo Loqk Na Kem Pos Distanc.
56. E Di Qe Ki Dasht Zemren Me Ma Thy Po At Knaqesi Ste Ke Pa Me Sy.
57. Ndodhi Qka Ndodhi Un Njo Pe Llovi Se Di Qka Po Ndodh Me Mu Aj Zemren Tem e Ka Fitu.
58. Nese Menon Se Un Tdu Ty Gabon Shum Se Un e Du Jeten Tem Uweee Po Jeta Jem Koke Ti.
59. Ndrrimi i Jetes Shpesh o Pshtim Prej Seneve Ma Tkqija Si Per Gjin Tftoft Qe Sdin Qa Osht Dashnia.
60. Per Qata Qe Um Dojn e Dashni Me Shesin Neser Me Dek Masneser Me Keshin.
61. Qa Ish Kon Fore Ni Fore Me Kan Fore Per Fore Ni Fore.
62. Kur Po Tflas Me Fjalt Tbuta Mos Meno Qe Po Tu Tutna.
63. Tngoj Trespektoj As 1 Sen Sta Ndaloj Veq 1her Veten e Qetesoj Per Qef Tkarit Np*** Tnanes Tqoj.
64. Kurgjo Sish Me Pas Fam e Me Pas Emer Kryesorja Ish De Desht Njerin Me Zemer
65. Kur Jeta Te Deshpron Kur Fati Shpinen Ta Kthen Kur Zemra Te Behet Monoton Mos Harro Se Egziston Dikush Qe Te Don.
66. (L) Per Mu Bon Qa Te Duash , As Qe Muj Me Te Nal , Por Veq Kur Te Gabojsh Mos Um Thuj Me Te FAL .
67. Mos Mendo Qe Me Lendon Ani Qka Edhe Pse Ti Shkon Mos Mendo Se Me Mundon Se Jeta Edhe Pa Ty Vazhdon:p.
68. Nese Nuk Tpelqej As Ski Nevoj Me M Ngu Se Kurgjo Kerkujt Nuk Kom Qef Mi Inponu.
69. Jetoje Jeten Sa Ski Kriz Se Veq Jeta Sosht Repriz .
70. Shkurt e Shqip Te Du..! Po Spo Muj Me Te KallxuQata Qe e Kom Nzemer Spo Di Qysh Me Ta Spjegu.
71. Boll Je Munu Me Mplas Kishe Spo Ma RrasPor Dije Qit Tkeqen Qe e Ki Perbuz Kurr Mo Ski Me Pas .
72. Ki Mem Urdhnu Met Dashuru,Amo Ki Me Pa Qe Skom Me Tu Afru .
73.
Mos Mu Bo Kishe Qa Po Di Se Sen Sje Ka Qet Ndrit Mu Sen Po Ti Per Mu Je
Kon Jeta Kon Ti i Vetmi Mashkull Nbot Qateher Mas Teje Kisha Bertit.

74. Nashta Per Ty Sjom Kon Jem.
75. Ki Mem Dasht Qysh Tkom Dasht Un Ty Ki Mem Lut Qysh Tkom Lut Un Ty Po Ateher Do Te Jet Shum Von Per Ty.
76. Krejt i Kom Bo Per Ty e Ti Je Qu e Um Ke Rrejt Ne Sy Tash Ket Loj e Kom Msu Veq Munesh Mem Harru.
77. Ndgjoni Radio Gurana n www.Gurana-TEAM.com DJ. And|.
78. Mu Kon Njeri i Beses Osht Shum Shtir Hawer Me Maj Shoqnin En Krah Mos Me Lon Me Ra En Lloq.
79. Nese Don Me Lujt Dije Kjo Nuk Esht Loj Po Nese Mendon Qe Esht Loj Para Se Me Ja Nis Ti Un Veq Fitoj.
80. E Kom Nje Deshir Oh Sa e Thjesht .Me Ti Puth Buzet Tjeter Skisha Desht.
81. Nese Nuk Ta Nin Per Tjeter Kon .Dije Qit Sen Qe ****** Shum Tdon.
82. Un Kom Me Wazhdu Derisa Ti Um Pranon Shprehu Lirisht Zemer Thujum ******Loqk Tkom.
83. Nese Per Mua Menjda Ste Hiqet Nese Per Mua Zemra Zllak Te Digjet Ather Eja Edhe Me Thuaj ****** Wetem Ti Egziston Per Mua.
84. Per ty jetoj . Per ty edhe wdes . Per ty lopen me gjith wiq e shes.
85. Jom fjal e dhene Besa , amaneti . Jom pa zemren time se tek ti me mbeti.
86. Noshta Per Ty Sjom Kon Sen Po Ti Per Mu Je Kon Jeta Jem.
87. Bo Qa Bon Wetes Keq Mos i Bon Qe Sbeson Hajde Kqyrum Un Qysh Jom.
88. Fjalt Qi Mi Ke Thon Kan Met Kushtu Me Jet Nket Bot Ki Mem Lyp Kurr Mo Ski Mem Gjett.
89. Tasht Sa Dush Koken Tunde Se Betejen Ti e Humbe.
90. Se Nuk Ish Qaq Let Kur Dikujt Jeten Ja Kushton Qaj Dikushi Ta Kthen Shpinen Se Dashnija Si Mjafton..
91. Fol Me Veteveten Harroje Jeten Se Ne Ket Bot Se Gjon Te Verteten.
92. NQdo Aspekt Ma i Miri Jom Kta Ta Garanton Fakti Qe Ti Mdon
93. Kur tthom un shujj ti as 1 fjal mos e thujj se une edhe pse Tdu muj shum shpejt met harru.
94. Mos Um Shaj nMSN Se Fytyren Ta Maj Nmen Mos Mu Afro 1 Meter Se Banderit i Shtohet 1 Leter..
95. Veve Um Shtin Ntripa Tnostarxhis Kujtime Trinis Ditet e Para Te Dashurise.
96. Qka Un Thom Ti e Menon e Mas Do Kohe e Kupton Vlerat e Mija Sun i Vlerson Fjalt e Mia Gjakun Ntru Sti Perqon..
97. Shum Po Munohesh Po Nfakt Veq Je Ka Mashtrohesh.
98. Kujt Ti Them Zemer Qatah Qe Se Du Jo Bre Se Veq 1 Osht Per Mu.
99. Shum Pom Xhelozon Ti Qysh Dush Menon Aj Mu Osht Kam MDON.
100. Rum Zot Prej Tmive Se Prej Thujve Runa Vet Prej Qatynev Qe Ta Ngulin Bash Ka Ti Se Pret.
101. Edhe Nese Para Meje Bjen Ndy Guj Un Tboj Te Lumtur Po Me Tdasht Nuk Muj
102. Po Zemer Ski Nevoj Hiq Mu Merzit Ka Me Ardh Koha Kur Ni Fjal Temen Ki Me Prit.
103. Po Mwjen Keq Qi Nuk Tdu Po Kurr Ti Per Mu Ski Egzistu Kshtu Qe Nrrs Munesh Me Shku.
104.
Un Tkurtalisi Jeten Ta Bitisi Gjaku i Nxet Kur Mvlon Kur Tvraj Si Bi
Pishmon Jom Nipi i Babgjyshit Qi e Ka Vra Ni Bataljon.

105. I Pervlum Nzemer Kjo Dor Veq Po Shkrun Fjalt e Mija As Topi Si Lun.
106 NuK JaM Ku Me DiT QfaR NjErI Qe Me ThOjN QfaR MaNgUpI Po Ni SeN e KaM Te SiGurT KejT FaMiLjeN Ta ZhDuKi.
107. Ta Besoj 1 Sen Qe Shum Osht Ka Te Dhem Spo Munesh Mu Pajtu Me Faktin Qe Mo Sje Ne Zemren Tem.
108. Kur Deshiron Diqka Gjen Menyren Kur Nuk Deshiron Gjen Arsyen.
109.
Krejt Qa Po Du Krejt Qa Po Thom Po Du Me Pa Qa Ti Per Mu Bon Qa Boj Un
Per Ty Sun e Pershkruj e Ti Per Mu Se Pin As 1 Got Uj.

110. Munohesh Kujtimin Me Rujt Munohesh Mos Me Wujt Po Mem Hek Pi Zemres Kurr Ski Me Mujt.
111. Kojshikja Jem Ka Po Sillet Po Ma Bon Narkoman e Djali i Wet Ka Tsillet Bonbona Han.
112. Jom Djal Pa Defekt Me 1 Projekt Indirekt Ta Marr Zemren Me Respekt.
113. Pritsha Ti Mu Nal Pritsha Ti Me Dal Prit Tash Un Me Te Fal.
114. Pse Zemer Po Lodhesh Pse Veten Pe Munon Kur Pe She Qe Hiq So Ka Te Shkon.
115. Nzemer Kom Haver Qe Me To Gjith Boj Sherr Tmiren e Tkeqen e Ndajm Perher.
116. Le Te Ndodh Qfar Te Ndodh Un Jom Me Ty Gjith Bota Je Per Mu Jemi Wetem Ne Te Dy.
117. E Di Qi Ulesh , Kur Pshurresh , E Shet Trimnin Weq Qashtu Ngulesh.
118. Un Tdu Edhe Tkuptoj Po Mem Bo Nervoz Kerkon Se Lejoj.
119. Jom Ka Prowoj Me Nejt Rahat Mos Mu Nguc Me Kerkon Po Nafaka Jem Hiq Nuk Po Ma Don.
120. Te Nderova Dhe Te Respektova Vetem Pse Ishe e Ndershme,, Se Dita Se Do Te Mbetesh Shoqe e Botes Se Rrejshme.
121. Te Deshta Pa Asnje Kufi,,, Jo Pse e Kishe Ate Bukuri,, Por Pse Kishe Shpirt e Zemer,, Sikur Ti Nuk Pash Une Femer,.
122.
Ste Harrova Une Akoma Edhe Pse Kurr Nuk Do Te Harroj e Di Se Nje Dite
Edhe Une Do Te Vdes Por Deri Ne Vdekje Te Rrespektoj..

123. Nuk e Di Tash Se Ku Gjendesh,, Shoqja Ime e Perjetshme ,, Ne Zemren Time Do Te Mbetesh e Paharruar Dhe e Pavdekshme.
124. Ti Je 1 Tatu Qe e Kom Bo Eeh Jom Penduu Ti Je Nje e Kalume Qe Per Mu Tasht Je Harruu.
125. Munohesh Mem Shkatru Jeten Ferr Don Me Ma Bo Amo Si Un ***** Nana Sqet Mo.
126. Te Deshiroj Shum Fat.Jet Te Lumtur e Te Gjat.Kurr Mos u Kthefsh Qafen e Thefsh Ket Deshir e Kam Per TyTi e Din Kush Je .
127. Te Deshta Shum Po Ma Nuk Te Dua Qajo Ma e Keqja Qe Ti Po Me Don Mua.
128. Ma Mire Ishte Jeta Sikur T`mos Ishte Vdekja.Ma e Mire Ishte Dashnia Sikur T`Mos Ish Tradhtia.
129. Me Mesove Si Te Dua.Me Mesove Si Te Dashuroj.Por Kurr Nuk Me Mesove Se Kur Te Humb Si Te Te Harroj
130. Te Dy Do Te Shkojm Ne Ferr Ti Se e Vrave Nje Zemer Te Pafaj Dhe Un Pse Dashurova Vrasesin e Saj.
131. Ende Respekt Per Ata Qe Ver8 Um Respektojn.Ende Dhun e Egersi Per Ata Qe e Teprojn.
132. Ku Karin Ken Ma Heret Kta Kullera Mafiasha e Dillera Qe Deri Dje Ken Fmi Tash u Bonen Hitlera .
133. Ti Munohesh Mem Pengu,Ska Dert Lejohet Me Endrru.
134. Kurr Stkom Dasht Kurr Sta Kom Rras Me Ty Kom Pshtjell Weq Njonin Me 1 Wen Me Plas.
135. Spo Di Qa Me Bo Kur Pe Shoh Qe Sshkon Mo Jom Hi Si Me 1 Tunell Ku o Weq Terr Sdi Qysh Met Thon Po o Sikur Jeta Nferr.
136. Shum Kan Qef Mem Puth Shum Kan Qef Mem Dasht Shum Kan Qef Me Kalu Me Mu Po Un Weq Njo e Duu.
137. Me Dor Ne Zemer Jom Ka Thom Se Me Ka Marr Malli Per Dikon
138. Kur Je Me Mu Ti Krejt i Bon Nal Zemer Se Kshtu Nuk Shkon
139. Gjaku Jem i Flliqt Tash Pot Kallxon Ruju Shoq Prej Saj Se Te Helmon
140. Boll Po Munohen Do Zemren Me Ma Plas . Po Apet Se Apet Ajo e Jema Ka Mu Kon (L) .
141. Ata Qe Nuk Mnjohin Menojn Qe Po Luj Loja Se Din Qe Kur e Boj 1 Sen Jom I Gatshem Per Pasoja
141. Gabimi i Par Falet , I Dyti Qortohet , I Treti En P*** Te Nones Qohet
142. Njet Krejt Si Ti i Kom Provu Kom Gabu Po Kurr Ma Nuk Muna Me Pshtu
143. Von Tka Ra NmenVon e Ki KuptuTash Qe Ti Pom Don Mu Un Jom Tu Tharru
144. Vet Dashte Tash Jeto Me DenimRinen e Vjeter Munesh Me Majt Kujtim..!
145. Boll i Meqem Po Don Me Dal Prej Inatit Po Don Mu Kall
146. Nuk Po Thom Qe Krejt i Kom Po Per Ty Krejt i Boj Nese Mtradhton Ta Fali Po Kurr Nuk Ta Harroj
147. Sum Kerset Mo Per Jeten Tone Krejt Qka Ndodhi Vetit Ja Bone
148. Pom Dhimesh Met Lon e Po Ta Boj Rrafsh Se Prej Zemres Tem Moti Tkom Qit Jasht
149. Ruju Haver Ruju Te Kom Thon 1her Ik,Ik Se Ti Q* Ropt Krejt Vet,e Se Shti Kerkon Nrrezik
150. Tulifar Veni Tu Hi u Rrita Belagjike Prishtinalike e Ngjak e Rrast Problematike
151. Sdi a e Ke Wrejt Qe Qdo Kufi e Ke Kalu Po un Wet Pasna Faj Qe Kaq Shum Tpasna Duru
152. Ksi Si Un Ska Shum Kerkun Nese Ka Dikun e Kom Qit Nkit Bot Un
153. Me Krejt Dot Lufoj.Luft Me Krejt Do Te Shpall Se Me Don Dhe Te Du Askush Smundet Me Na Nda
154. Sjom Sikur Ato Qe Vetem Endrrojn Qe Kan Frik Nga Hija e Vet Eh Se Din Qfar Dojn
155. Ki Menu Qi Tkom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru
156. Munohna Nuk GzohnaPo Zorr e Kom Pa Ty Krejt Llom Po Bona Kur Spo Te Sho Me Sy
157. Po Du Sonte Met GjetPo Du Sonte Met PaHarro Qka Te Thash Po Te Pres Ku Te Lash
158. Spo Nalna Po FlasPot Pengoj Plas
159. Kur Tthom Shuj Ti As 1 Fjal Mos e Thuj Se Une Edhe Pse Tdu Muj Shum Shpejt Met Harru
160. Te Duket Esht e Leht Vetmia Herdokudo Do Te Bin Nmen Fjalit e Mija
161. Folum Qka Dush Se Mu Sum Prek Se Te Une Emocionet Moti Kan Vdek..
162. Skom Lind Per Me Vujt Jom Msu Me Lujt Kush Osht Viktim Duhet Me u Rujt
163. Thi Nzemer Boj Qka Du Dal Kur Du Edhe Ta Boj Fuck You
164. Jasht Jom Femer Mbrenda Jom Dreq Mos Me Prek Me Dor Se Djegesh Let
165. Un Jom Qajo e Qimja e Nanes Qe e Luj Horen Nmaje Tgjilpanes i Grahi Kerit Ngishta Tkames Per Inati Tnjanit
166. Mos Mendo Me Mu Me Lujt Se e Bon Veten Me Vujt
167. Osht Fakt Qe Kom Ndryshu Po Rrethanat Um Kan Detyru
168. Jom Msu Me T`pas Ngat Qdo Dit e Qdo Nat,Po Kom Qef Me Flejt Me Nejt Me Ty Shum Gjat
169. Besoj Ngoj Shoqet Se Ma Mir e Ki,Un T`kallxoj Se Veq 1 Her N`zemer Ki Me Hi
170. Shum Mir Po M`kujtohesh e Di Sa e Mir Me Dasht Ti Bohesh,Skom Qef Me Ta Bo Llokum T`du Shum Se e Di Qe Tranohesh
171. Kryesorja Qka Kom Dasht Mu ka realizu e Tash Munesh Veq Mem Harru
172. S`kish Met Sen N`ty Mu Ki Dok Si Vorr Ja Je Kon Edhe Ma Heret e Un Jom Kon Qorr
173. Krejt i Blen Me Pare Po Dashnin Sun e Blen Pa Marr Parasysh a Tvyn Hajde Te Un e Gjen
174. Po i Shoh Njerzt Qe Shpinen Ma Paskan Kthy I Shoh Njerzt Per Rreth Me Plot Inat NSy
175. Syn Mos u Mundo Mu Callaku Qe Mem Shti Me Xhelozu..Se Shyqyr Zotit Moshen e Kam Ndrru e Shum Si Ti i Kam Kalu.
View High Resolution
Download For Printing
Order Prints & Gifts
Create Your Own Site
.Gjakun E kam shrbet
Syrin magnet,
ka me bo
djemt po m vin vet.
Aj Kujtim i vjeter qe ma ke dhuruar
tani per gjdo nate po me len te zgjuar
edhe si jam ndar Zemra te don TY
Per Kujtimin Mbeti Loti Ngrir ne Sy
TE DUA Vetem TY ..
Ere e bukur fellad i lehte, mendoj per ty e jo per dhjete, po te kisha afer do te dija qka te bej , por ne msn nje ta dhuroj
Per mua gjej nje shishe vere,
Ma hidh ne kupen e argjendte
Po nisem per te fundit here
Dhe pi per dashurine e shenjte.
Dashuria sht me e larte se malet
me e thelle se oqeanet,
me e forte se ?eliku,
por me e pabese se armiku!
7 dite ka java,
e nuk ka ma teper
7 nota ka muzika,
e ndoshta edhe noj tjeter
7 ngjyra ka ylberi,
plus nuancat e veta
7 mrekulli ka bota,
e ti je e teta.


Pa Ty

Pa ty nuk mundem te ri,

pa ty jeta me behet hi,

pa ty varri sme pranon

se zemra ime vetem ty te don

Nata Jon E Fundit

Ishta nata jon e fundit

Kur m the se m st dua

Prita se do trridhnin lott

Por spat lot n faqe tu

Dhe st erdhi keq pr mua

Ishte nat dhe shiu binte

Shum ngadal dy fjal i fole

Me dy fjal ma vrave zemrn

Dhe shpejt ike ulargove

Krejt qka patat ti mi more

Sikur veq nj her t flisja

Sdua tjetr prej ksaj bote

Sikur veq t m kuptoje

Sa m mungon buza jote

Qe spo mund ta puthi sonte

www.Zemra.Org & www.KnaQu.Org & www.Takohu.Org

E kam mohuar, e kam perzen

e kam dashur , e kam urryer

me ka dhen dhimbje

me ke dhen emocione

te lendon e te sheron.

pse ky emocion nuk me len te jetoj

pse pa te dot nuk jetoj

pse kurr e urrej e kerkoj

pse te dua edhe kurveten e shkatroj

pse un ndjenjen ta mohoj

dhe un vet shpirtin ta mallkoj

e shtyj e perplas me ze te lart i flas

po prap perball ajo syt i perplas

nuk te dua nuk te kerkoj

me kembgulje e mohoj

po prap kurr se harroj

ah dashuri sa shum per ty do maj zi.

je qorre e qesharake

je dinake e kurr su plake

per ty bejm lufta

per ty jetojm

per ty vuajm dhe veten shkatrojm

a lum si ai qe ty te ka provuar

ah mjer si ai qe ty te ka provuar

se kurr per jet pa ty ska per te jetuar.

Ne takimin e par digjem si zjarr

Ne takimin e dyt te dua si syte

Ne takimin e tert te dua per jete

Ne takimin e katert nje puthje me hater.

Sikur ti ta dije,

se sa shum te dua,

asnje qast i dashur,

s`do t`rrije pa mua.

Por qfar te them un tash,

kur ti e din shum mir?

Te dashuroj dhe mos t`kam afer,

shum esht e veshtir.

Andaj t`pyes o shpirt,

si t`ja bejm ne tash?

Qe t`mos jemi vetem,

por gjith te jem bashk.

Malli per ty

Sot po shkruaj nga malli

per ty qe e kam ne zemer

ka kohe qe ste kam pare

as ste kam thirre ne emer

ti se din si po jetoj jeten !

dhe malli im po me mbyte

duke te qare me dite e nete

beso me jan verbuar syte

sot po shkruaj nga loti

nga vuajtjet qe zemra i ka

a e din sa eshte e rende

pa meshire nje njeri me e vra !!?

ndalu edhe mendo

ne zemer e forte qendro

sa te kam dashur une

askush nuk do te do .

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht n krye Shko posht
Shiko profilin e antarit http://www.al-forums.com/
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 32
Location : Athens

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie Te Dhimbshme   27.07.10 21:47

Personit qe kam Dashuruar

Sot po shkruaj nga malli

per ty qe e kam ne zemer

ka kohe qe ste kam pare

as ste kam thirre ne emer

ti se din si po jetoj jeten !

dhe malli im po me mbyte

duke te qare me dite e nete

beso me jan verbuar syte

sot po shkruaj nga loti

nga vuajtjet qe zemra i ka

a e din sa eshte e rende

pa meshire nje njeri me e vra !!?

ndalu edhe mendo

ne zemer e forte qendro

sa te kam dashur une

askush nuk do te do .

PendimiSe tregova une dashurine

Tani shpirti po mvajton

Zemra ime shume e merzitur

Vazhdimisht ty po terkon

Me kujtohen iastet tona

Qe sbashku ne i ndame

Edhe lumturine

Qe ne te dy e pame

Se ashtu une mendova

Nuk e di as vete

Tani kur mendoj per ty

Pendohem me tvertete.Mbahu Zemra ime

Dita me duket e gjate pa ty

nata me kalon me lot ne sy

mbahu zemra ime

se rende shum me je thy

lotet e mi spo ndalen

vuajtjet mua po me falen

malli qe kam ne zemer

krejt e harroi fjalen

ti qe ishe ne zemren time

e tash me le me shum malle

jep pergjigje para zotit

per zemren qe e ke kalleVdekje Per Dashuri

Kam deshire qe te vdes

per kete dashuri

por askush mos ta dije

se po vdes per ty

Do te vdes per ty

askush sdo ta kuptoj

se ne jeten tende

une me nuk ekzistoj

Nese une vdes

jeto ti pa shpres

se kurrr me goja ime

s`te thot Mirmengjes

Vdekja eshte nder

nese vdes mbi ty

dhe nese dora jote

mi mbyll keta sy

Kur te kuptosh per vdekjen time

te varri im mos u afro

lerem te qete ne ate bote

trupin tim mos e trazo

a e kuptove se per ty

edhe vdekja nuk me ndali

e dhash jeten per kete dashuri

kete jete ty ta fali

a e kuptove jeten

si nje zemer gur

une e dhash nje jete per ty

e ti mendoje se esht avantur

Vetem une e di.

Thojn se dielli me i bukur se
gjithnje eshte kur syrin mbi maje malesh qet.Te tjeret fjalet e mira
per te i thone ne qastin kur ai del nga rete.


Ca thone kur ne kurora pyjesh
eshte futur e neper gjethe del aty-ketu.Vetem une e di se dielli me i
bukur eshte ai qe del nga syte e tu.


Mos me prit.

Mos me prit neser ne stacionin e
percielljes,ku agonishem lebetiten fjalet e pa thena.Une do te vazhdoj
dhe me tutje te besoj se ti je ne po kete qytet,kaq pran meje,e se nga
qasti ne qast do hysh pa trokitur ne dhomen time nga malli per mua.


Neser do percillesh nga mungesa ime.ngaqe s´dua ta beesoj ndarjen me ty.

Neser eshte vone

Do te kujtohemi per fjalet,qe i
lam jetime mes shkretires perveluse te heshtjes,do te kujtohemi per ate
pjes veteje te shkrumbuar ne asgje,e do te derdhemi rembyeshem shiun e
pikellimit,mbi ate murane kotesie.


Neser eshte vertet vone,te themi se u deshem.

Jam i teri prej ndjenje

Zbrit nga ajo re ngurrimi ku ke
hypur e qe te largon qmendurisht nga une.Pulbardhen endjenjes sime po e
vret tufani i ndarjes,qe as ti s´e do.


Zbrit nga ajo re ngurrimi ku ke
hypur,te qetesohet sadopak qielli i dhimbjes.Jam i teri prej ndjenje,i
teri pulbardhe,kerkoj brigjet e zemres tende ti gjej.


Dje ishte shpejt

Dje ishte shpejt ta shetitja doren me pyllin e dendur te flokeve tua.Nata e mosnjohjes pergjonte ende me qindera pikepyetje.

Dje ishte shpejt e sot trembem mos eshte tmerresisht vone.

Nisja

Neper lulet e para te pranveres neteve me hene ne turmen e njerzve qe me parakalonin ne ender te kerkova.

Te gjeta te fshehur ne nje kend priteje dhe kerkim analog.

Neper te njejtin qiell endeshim e nuk shiheshim.Gjumi i perjeteshem do te na u binte enderrave po te mos ishim takuar.

Gjithqka mbeti vetem kujtim

Dashuruam.Jetuam.Per
njeri-tjetrin,njeri-tjetrin.Egzistuam dhe ishim te lumtur.Te dashuruar
enderronim,shpresonim dhe i besonim dashuris son.Ishte gjithqka e
imja.Ishe arsya e egzistimit tim dhe kuptimi i jetes.Isha gjithqka per
ty,gjithqka qe ti deshe.Por ne nje qast rruga jon u ndal.Une e ti shkuam
ne rrug te ndryshme.pse?nuk e di.ndoshta e di.ndoshta ti e din.Por tani
nuk eshte me rendesi.E patem dashurin dhe e humbem.Ishim te rinje qe te
dinim ta ruajm,dashuria jone tani eshte vetem kujtim .Kujtim eshte edhe
koha e loteve dhe e vuajtjes pas ndarjes.Gjithqka e imja dhe gjithqka e
jotja eshte kujtim.Edhe une edhe ti tani tashuri te tjera.Por e them pa
deshmitar-pas teje kurr askush nuk eshte dhe nuk do te jet arsye e
egzistimit tim.Sepse kurr askush nuk do ta kthej shkqelqimin ne
barê-shkelqimi im eshte shuar mati


www.Zemra.Org & www.KnaQu.Org & www.Takohu.Org

TE LUTEM

Mjegullat npr sy,syt m jan verbuar,me duket se jame ne qiell,

e preki gjithsin,sa shpraztir,era e ftoht,yjet pa drit,

edhe ato t vetmuara,askund askush,shpraztir e pafund,

i shqetsuar jam nuk di kat shkoj.

Cila rrug m shpie n drejtim t duhur,jam n udhkryq

pa emr,

i humbur e i hutuar qndroj n gjithsi,

i mjeri i humburi un n kozmosin e pafund.

Dua t zgjohem n jetn q isha ,dua t brtas LIBERTAS,

dua t jem ai q isha,

dua t dal nga ky labirint,dua t gjej rugn e humbur.

Endem an e mban kozmosit t pafund krkoj at

Krkoj kohn e humbur, krkoj jetn kur isha fmij,

krkoj ditn kur u dashurova pr her t par,

krkoj at q e kam humbur e q nuk vjen dot!

e dashura koh t lutem kthehu vetm pak

TE DUA

une nuk do te isha ky qe jam

si kur ty mos te kisha pran

nuk do ti gezohesha kesaj jete

sikur ti te mos ishe pran mejedhe te lutem shume

te me shikosh syte e mi

me lotet sikur lume

qe te shohin vetm tyte lutem me qendro pran

se veq ty te kam

e nese ti shkon nga une

per mua jeta merr fundte lutem me degjo mua

se e kam vetm nje fajl per tyTE DUA

NESE TI SHKON

e di

ti nuk e ke te lehte

e di

ti e ke veshtire

e di

se une jam fajtore

e di

se kemi mundu me shumeti nuk e di

se as une nuk e kam lehte

ti nuk e di

se edhe une e kame veshtire

ti nuk e di

se edhe ti je fajtor

ti nuk e di

se kemi mundur me shume

dhe

nese ti shkon

nuk humb vetem une

www.Zemra.Org & www.KnaQu.Org & www.Takohu.Org

Edhe zogjte e qiellit ndaluan, kurpane syte e tudhe, ne nje hapesire pezull ne koheharruan te fluturojne!

Une do te vdese

Ti a do te me kujtoshe?

Lule tek varri

A do te me dergoshe?

Tjetren me shume se mua

A do ta dashuroshe?Per mua

A do te kesh lote ne sy?

Apo do te jem vetem.

www.Zemra.Org & www.KnaQu.Org & www.Takohu.Org

NJE E KALUAR PER TY

Pres

prse m don ti mua ? prse un
ty t dua ? Prse m rrmbeve zemrn ? Moj pllumbesh syshkruar !
Prse m nxite ndjenjat ? Prse mi more syt ? Prse t lutem m thuaj
prse ? Fillove t kesh frik ! I frigohesha hns i frigohesha
perndis i frigohesha vetvetes moj engjudhi i perndis ! I thelluar n
mendime pr ty fillova te shkruaj nat dhe dit si zog i humbur me
padurim pres prgjigjen tuaj


DUHET TË VAZHDOJ PA TYShtpi t heshtura,

Nn qiellin e rnduar,

Shiu dhe Un,

T ftohur n vetmi,

N kt qytet q asgj s`ka marr nga Ti.N pritje harrova hapat e tu,

M ngjan si n ndrr,

Eh! kur largohesh Ti

M duhet t filloj prsri.

E DON DASHURINnese e don bukurin

ateher mos me duaj mua

sepse ka te tjer

qe jan me te bukur se une

nese e don menqurin

ateher mos me duaj mua

sepse ka te tjer

qe jan me te menqur se une

nese e don pasurin

ateher mos me duaj mua

sepse ka te tjer

qe jan me te pasur se une

por nese e don dashurin

ateher duam vetem mua

sepse nuk ka asnje

qe te dashuron me shum se une.

M PritM prit sonte ne nderr do te vij,

por nuk do te tremb,

nuk do te trokas ne der.

As nuk do t zgjoj ,

por do te PUTHI leht

dhe do te shkoj perseri!!!!!

www.Zemra.Org & www.KnaQu.Org & www.Takohu.Org

DITET VERORENe keto dite verore

ne vuajtje dhe nxehtesi

kur djersa pershkon trupin

E une mendoj per tyDitet me vape

Te gjata jane pa ty

enderrat me mundojne

Ne netet plote freskiNen rrezet e diellit

Ulur mbi gjelberim

Keto dite verore

Ti me je kujtim

Ti me je kujtim

Dhe pjese e pa ndare

Keto dite verore

Buzet mi ke thare.

do te doja te isha pike loti

te lindja ne syte e tu

ne faqen tende te rreshqisja

na buzen tende te vdisjajeta eshte te dashurosh

te dashurosh eshte te vuash

te vuash eshte te vdesesh

ateher pse te jetosh ???????,mos duaj cdo kend

mos vuaj kot

por duaje ate

qe per ty derdh lot

Kur te ndihesh vetem

dhe te mos kesh qetesi

vere doren ne zemer

per mua pak mendo

ulu prane dritares dhe henen shiko

ateher une nga larg do te ndiej

se vertet me do

ateher tek dritarja do vrapoj

ngre koken dhe henen shikoj

dhe atje larg ne qiell ne largesi

do te bashkohen shikimet tona

plot dashuri

DËSHIRAE kam nj dshir

Oh sa sht e thjesht

Me ti puth buzt

Tjeter skisha desht*************PER ty jetova nje jete te hershme

per ty po jetoj edhe sot

per ty syte e mi shumkane qare

per ty ne jete shum kam derdhur lotM duhesh n kt moment

kur nuk ndihem mir

t jesh pran meje

edhe pse je larg

afro shpirtin nga un

JE LARG

Jam njeri si gjith bota

kam nj shpirt kam nj lot

kam dshir me t taku

Se larg teje jam qllu

Se n ty djal jam dashuruJe larg,je larg

larg shpirtit tim

Pr ty do t vuaj

Deri n pambarim

Dashuria e vonuarKurre nuk e pata dhe me erdhi

Nje gje te bukur dhe me perkedheliMa lere te lutem ma lereZemeres sime qe kurre sgezoi

Gjdo gje te bukur i dhuroiMa lere te lutem ma lereSyri im qe kurre spushoi

Ne lote dashurie e shenderroiMa lere te lutem ma lereKeto vitet e tera qe jetova

Nje gje te tille kurre nuk shijovaMa lere te lutem ma lereShpirtin tim qe shume lendoi

Me ngadale erdh e sheroiMa lere te lutem ma lereHeshtja vetmia qe me shoqeroi

Te gjitha keto mi largoiMa lere te lutem ma lereDhimbjet qe pataperjetova

Te gjitha ato i harrovaMalere te lutem ma lereE vonuar por me dergove

Nje gje te shtrenjet qe me shpetoveMa lere te lutem Zot ma lere.

Kur malli te te kete marre

Dhe une te mos jem me ty

Mbyll syte dhe me thirr

Se une do te vij atyKur buzet te te jen thare

Dhe puthja te mungon

Hap dritaren dhe lutju henes

Se puthjen time ajo ta dergon..Kur ti te ndihesh ne vetmi

Dhe zemra po te qan

Zhytu ne kujtime

Dhe mua do tme kesh pran..

Ate Qe E Kam Ne Zemer Do Ta Shkruaj

Dikur Larg Ne Rrug Pa Kthim

Do Te Largohem Me Pikllim

Do Te Zhdukem Per Gjithmon

E Kur Zdo Ta Haroj Dashurin Ton

Do Te Pyesish Perse U Largove

Pergjegjen Kur Zdo Ta Kuptosh

Do Te Behesh Dhenderr E Do Dashurosh

Mua Me Gjith Kujtimet Do Te Me Harosh

Kur Te Lind Dielli E Te Perendoj

Xhdo Dit Lule Ty Te Dergoj

Ne Pranver Kur Dallendyshja Fluturon

Ne Dritaren Tende I Leshon

Ate Qe E Kam Ne Zemer Do Ta Shkruaj

Te Tregoj Se Sa Shum Te Dua

Dhe Sa Shum Per Ty Po Vuaj

Do Tme Mer Malli Te Te Shof Me Sy

Do Tme Digjet Zemra

Te Ri Te Bisedoj E Te Shetis Me Ty

Sa vjeshta te vin,per ty kob dot jen.

Se ne asnje vjesht,mua ma sme gjen.

Do ta shikosh murin,mua dot m`kujtosh.

Fotografin time,me lot ta lotosh.

Dhe pse tash dot qash,qe me deshte shum.

Do te jet shum von,se tash nuk jam un.

Kujtimet dot humbin,dhe fjala te du,

Jeto me pikturen,se ma sje per mu.

Si kuptova ata as ty nuk te kuptova

vajtoi zemra ime se shum e lendova

Me ty isha perher e sinqerte

te thash se te dua kjo ish e vertete

vajto zemra ime vajto edhe vuaj

malli qe kam brenda me detyron te shkruaj

do te shkruaj derisa gishtat te me punojne

derisa mallin per ty do te ma largojne

shuhet jeta ime per nje qast te jetes

ska me shprese per mua i kthehem te vertetes

Por ska as te verteta paska vetem genjeshtra

sa shum me le me mall kam mbetur veq ne eshtra!

vlen ende fjala ime vetem ty te dua

dua te jem prane buzve tua,

dua ti shoh dhe nje here syte e tu

dhe te them se shum shum te du

Mesnat E Qet Eresira Ka Mbuluar
Cdo Gje Nje Stuhi E Lehte Vjeshte Ledhaton Trupin Tim E Un I Vetmuar Me
Keng E Me Fjal E Me Shpresa Ngushlloj Veten Dua Tet Kem Afer Tet
Ledhatoj Tet Perqafoj Te Puth Ta Fali Zemren Zdi Se Ku Gjindesh Ku Je
Ulur Cka Ben A Je Duke Fjetur Te Vi Te Shtrati Ta Largoj Flokun Nga
Balli Te Ledhatoj Ti Puthi Syt.perher Mendoj Ne Ty Se Ti Je Endrra Ime
Deshta Te Them Se Nuk Jam Poet Se Kto Fjal Nuk Dalin Nga Mendja Por Nga
Zemra.
1,2,3 Nisja Zemer Kce 4,5,6 Mu Ki Mem Dasht 7,8,9 Gjithmon Me Mu Ki Me Kon 10,11,12 a e Din Qka Leje Ma Mir Kejt.02. Qa tu mshilen syt,per mu po ndrron // Mos u kap per ****** se Jetn Ta Shkatrron03. Boj Qka Du Di Qka Boj Kur Du Vij e Kur Du Shkoj Kon Du Vet Ne Rrs e Qoj Pa Prit Pa Kujtu e Rahatoj04. Kush Ma Ka Inati Nrrot Sames Se Sen Sjeni Ka Mboni Veq Veten Pe Shkatrroni05. Syri Im Po Loton,Zashto Ti Mene Nuk Po Mdon,Mollimte Kthehu Perseri,Se Ne Mozhe Un Pa Ty06. Qishtu Me Qet Stil Kerkujt Spo Ja Rrasi Pe Shoh Qe Kejt Qikat Jom Ka i Plasi.07. Jeto Jeto Dashurin Hulumto Mos Ja Rras Kerkujna Bonja Rrafsh Gjithkujna08. Tash Ti Fol Pa Nal Veq Dije Qe Jeten Ty Ta Pata Fal.09. Mendo e Kujto Fol e Mos Gabo Fjalen e Fundit Me Thuaj Se Me Do10. A e Din Pse Tthom Shpesh PO Se Rrafshi Qishtu e Ka .. Tqoj Mpuqa Knej Anej Anash Me Tjer Boj Sefa ..11. Tash Kom Ndryshu Kom Me Bo Qa Du Kerkon Per Sen Skom Me Ngu Qysh Kom Qef Kom Me JETU12. O Ty Me Krejt Ta Qet Bre Edhe Me Hyqmet Veq Me Mu Edhe Me Zot Nuk Ta Qet13. Nese Me Ke Tradhtu Ndaju Me Mu Po Nese Ki Fjal Me Thuj Te Du14. Si Xheloze Ti Mshikon Qka Boj Un Ti Mkopjon Por Kot e Ki Se Ai Mu MDONNN15. Me Ni Sen Du Me Nderhy Se Gjithmon Um Ka Pengu,Haver Jeto Jeten Tande Ski Nevoj Me u Marr Me Mu16. E Mir e Keqe Qajo Qe Jom Po Per Kerkon So Ka Minterereson.17.-ska hichh :@

18. Ma Von Te Rina Ki Mu Kthy e Ather Luj K*** Une Me Ty.19. Dujem Qishtu Qysh Jom Bash Qitu Ku Jom.20. E Tash Tung Te Gjithve Se e Di Qe Jeni Knaq Pa Mas Se Jena Lodh Shum e Duhet Gjum Me Ja Rras.22. Jo Jo Nuk Tdu Ncuk .. Smke Hy nZemer O Trullan Zemra Sem Liget Kur Mprek Me Pamuk ..23. Tlutna Lem TQet .. Nuk Du Mem Hy nZemer Du Me Jetu Vet Qit Jet ..24. Pse Pom Thu Tduuu Kur Ti Sme Don Mu .. Po Don Mem Tradhtu .. Po Qka Me Bo Qe Sje Tu Mujt Me Mu Me Lu25. 1 Je Per Mu Gjithmo Je Kon Ki Me Kon Si Qitash Si Ma Von.26. Mos Kalo Me 100 Mos Kalo Me 10 Po Kalo Me Nje Qe Esht i Vertet !27. Hena Eshte Padronja e
Nates Pa Te Nata Do Tishte Hic Dielli Eshte i Zoti i Qielli Pa
Tgjithcka Do Te Ishte e Vdekur Ti Je Ti Dhe Je Jeta Ime!


28. Kur Jam Me

Ty Eshte Njesoj Sikur Te Perjetoj
Nje Enderr Te Bukur Por Ne Kete Enderr Eshte Edhe Frika Frika Se mos Do
Te Zgjohem Shpejt Dhe Gjithcka Do Te Mbaroj
29. Meno Beso N`vetveten,Mos Filozofo Po Kallxo Veq T`verteten.30. Harroje e Analizoje Veten,Zbuloje e Msoje Kush e Thot Renen e Kush Ta Thot T`verteten.31. Me Mu Zor Eshte Mu Munu Mu Kuptu Jo Qe Un Jom e Zorshem Po Qashtu Qysh Thu Ti Un S`du.32. Di Mu Kon e Mir Di Mu Kon e Keqe Jom Melaqe Po Bohna Edhe Dreqe.33. Noshta Tbjen Nmen Lyp Me Flejt Nkrah Tem Ma Sill e Ma Bon Tdu Qashtu Qysh Un Ty Dikur Jom Munu Po Tash Ka Perfundu.34. Pa Dyshim Jom Nfitim NVen NAren N2luftim Po Ma Mir Spo Gutna Hiq Sje Sen Ma Shum Se BITCH.35. Dikush Po Thot Qe Um Ka Pas Frajer Po Um Doket i Kom Met Pik Ne Zemer.36. Ska Jo Ska Nashta Ska Sdi Mos Meno 2 Her Po Hajde Se Ma Tmir Ski.37. Dikur Senet Jon Kon Tnjejta Po Tash Kan Ndryshu Svlen Ma Ti Per Mu Kshtu Qe Nrrote Sames Munesh Me Shku.38. Prej Merzije Te Thirri Bitch Skom Qka Te Boj Se Po Me Kall Se Je Goxha Cop Femer Ksaj i Thojn Kqyr Me Sy e Plas Me Zemer39. Ti Je Nr.1 e Ska Tjeter Le Qe Te Du Ktu Po Edhe Ne Boten Tjeter40. Shum Zorr Po Ma Let Pa Ty Po Mjetohet Tash Jom Vet Po Qysh Thom Un Bohet.41. Kom Me Lujt Lojen Tonde Qashtu Qysh Ti Don Se e Di Qe Nfund Fiton Qaj Qe Duron.42. Nashta Pot Tdokna Nifar Aroganti Po Gjeth Kom Qef Me Kesh i Mramti.43. Zot Ti Rujum Prej Mikut Se Un Vet Runa Prej Armikut.44. Tu Ka Rrit Menja Tu Ka Bo Mal Po Dije Qe Sje Kurgjo Ma Shum Se Zdral.45. Jo Qe Mke Rrzu Po Thjesht Weq Kom Lu Ski Qka Menon e Di Qe Mdon.46. A Je Qu Nkam Tmajt a Je Qu Pesh Per Veti e Ki Mu Ski Qa Ma Tesh.47. Un Edhe Me Ec Jom E Para E Ti Edhe Me Nga Sun Um Del Perpara.48. Nzemer Tkom Pas Kurr Sta Kom Rras Loqk Tash e Tutje Zemren Kom Me Ta Plas.49. Tpres Deri Me Tparin Ndaq Edhe Ma Shum Veq Dije Qe i Vetmi Qe Ka Me Tpas Jom Un.50. Loqk Tdu Edhe Gjith Ko Met Dasht Venin Ton Te Une Kerkush Smunet Me Nxan.51. Me Tradhtu Tradhton Bash Aj Qe Te Don Bash Aj Qe Nuk Ta Merr Menja Ty Te Kundershton.52. Sot Silles Pshtillesh Puna Vjen Veq Me INTERES Un Qitu Po Rri Po Veq ..? 1 Njeri Tmir Pe Pres..!53. Sot Sillesh Pshtillesh Vjen Per Interes Un Qitu Po Rri Po Ves? Ni Njeri Tmir Po e Pres.54. Kesh e Vogel e u RitaShum Me Djem u HalitaSthom Tdu As Ste DuNrrot Somes Munesh Me Shku.55. Po Menon Qe Kom Romanc Jo Loqk Na Kem Pos Distanc.56. E Di Qe Ki Dasht Zemren Me Ma Thy Po At Knaqesi Ste Ke Pa Me Sy.57. Ndodhi Qka Ndodhi Un Njo Pe Llovi Se Di Qka Po Ndodh Me Mu Aj Zemren Tem e Ka Fitu.58. Nese Menon Se Un Tdu Ty Gabon Shum Se Un e Du Jeten Tem Uweee Po Jeta Jem Koke Ti.59. Ndrrimi i Jetes Shpesh o Pshtim Prej Seneve Ma Tkqija Si Per Gjin Tftoft Qe Sdin Qa Osht Dashnia.60. Per Qata Qe Um Dojn e Dashni Me Shesin Neser Me Dek Masneser Me Keshin.61. Qa Ish Kon Fore Ni Fore Me Kan Fore Per Fore Ni Fore.62. Kur Po Tflas Me Fjalt Tbuta Mos Meno Qe Po Tu Tutna.63. Tngoj Trespektoj As 1 Sen Sta Ndaloj Veq 1her Veten e Qetesoj Per Qef Tkarit Np*** Tnanes Tqoj.64. Kurgjo Sish Me Pas Fam e Me Pas Emer Kryesorja Ish De Desht Njerin Me Zemer65. Kur Jeta Te Deshpron Kur Fati Shpinen Ta Kthen Kur Zemra Te Behet Monoton Mos Harro Se Egziston Dikush Qe Te Don.66. (L) Per Mu Bon Qa Te Duash , As Qe Muj Me Te Nal , Por Veq Kur Te Gabojsh Mos Um Thuj Me Te FAL .67. Mos Mendo Qe Me Lendon Ani Qka Edhe Pse Ti Shkon Mos Mendo Se Me Mundon Se Jeta Edhe Pa Ty Vazhdon:p.68. Nese Nuk Tpelqej As Ski Nevoj Me M Ngu Se Kurgjo Kerkujt Nuk Kom Qef Mi Inponu.69. Jetoje Jeten Sa Ski Kriz Se Veq Jeta Sosht Repriz .70. Shkurt e Shqip Te Du..! Po Spo Muj Me Te KallxuQata Qe e Kom Nzemer Spo Di Qysh Me Ta Spjegu.71. Boll Je Munu Me Mplas Kishe Spo Ma RrasPor Dije Qit Tkeqen Qe e Ki Perbuz Kurr Mo Ski Me Pas .72. Ki Mem Urdhnu Met Dashuru,Amo Ki Me Pa Qe Skom Me Tu Afru .73. Mos Mu Bo Kishe Qa Po Di
Se Sen Sje Ka Qet Ndrit Mu Sen Po Ti Per Mu Je Kon Jeta Kon Ti i Vetmi
Mashkull Nbot Qateher Mas Teje Kisha Bertit.
74. Nashta Per Ty Sjom Kon Jem.75. Ki Mem Dasht Qysh Tkom Dasht Un Ty Ki Mem Lut Qysh Tkom Lut Un Ty Po Ateher Do Te Jet Shum Von Per Ty.76. Krejt i Kom Bo Per Ty e Ti Je Qu e Um Ke Rrejt Ne Sy Tash Ket Loj e Kom Msu Veq Munesh Mem Harru.77. Ndgjoni Radio Gurana n www.Gurana-TEAM.com DJ. And|.78. Mu Kon Njeri i Beses Osht Shum Shtir Hawer Me Maj Shoqnin En Krah Mos Me Lon Me Ra En Lloq.79. Nese Don Me Lujt Dije Kjo Nuk Esht Loj Po Nese Mendon Qe Esht Loj Para Se Me Ja Nis Ti Un Veq Fitoj.80. E Kom Nje Deshir Oh Sa e Thjesht .Me Ti Puth Buzet Tjeter Skisha Desht.81. Nese Nuk Ta Nin Per Tjeter Kon .Dije Qit Sen Qe ****** Shum Tdon.82. Un Kom Me Wazhdu Derisa Ti Um Pranon Shprehu Lirisht Zemer Thujum ******Loqk Tkom.83. Nese Per Mua Menjda Ste Hiqet Nese Per Mua Zemra Zllak Te Digjet Ather Eja Edhe Me Thuaj ****** Wetem Ti Egziston Per Mua.84. Per ty jetoj . Per ty edhe wdes . Per ty lopen me gjith wiq e shes.85. Jom fjal e dhene Besa , amaneti . Jom pa zemren time se tek ti me mbeti.86. Noshta Per Ty Sjom Kon Sen Po Ti Per Mu Je Kon Jeta Jem.87. Bo Qa Bon Wetes Keq Mos i Bon Qe Sbeson Hajde Kqyrum Un Qysh Jom.88. Fjalt Qi Mi Ke Thon Kan Met Kushtu Me Jet Nket Bot Ki Mem Lyp Kurr Mo Ski Mem Gjett.89. Tasht Sa Dush Koken Tunde Se Betejen Ti e Humbe.90. Se Nuk Ish Qaq Let Kur Dikujt Jeten Ja Kushton Qaj Dikushi Ta Kthen Shpinen Se Dashnija Si Mjafton..91. Fol Me Veteveten Harroje Jeten Se Ne Ket Bot Se Gjon Te Verteten.92. NQdo Aspekt Ma i Miri Jom Kta Ta Garanton Fakti Qe Ti Mdon93. Kur tthom un shujj ti as 1 fjal mos e thujj se une edhe pse Tdu muj shum shpejt met harru.94. Mos Um Shaj nMSN Se Fytyren Ta Maj Nmen Mos Mu Afro 1 Meter Se Banderit i Shtohet 1 Leter..95. Veve Um Shtin Ntripa Tnostarxhis Kujtime Trinis Ditet e Para Te Dashurise.96. Qka Un Thom Ti e Menon e Mas Do Kohe e Kupton Vlerat e Mija Sun i Vlerson Fjalt e Mia Gjakun Ntru Sti Perqon..97. Shum Po Munohesh Po Nfakt Veq Je Ka Mashtrohesh.98. Kujt Ti Them Zemer Qatah Qe Se Du Jo Bre Se Veq 1 Osht Per Mu.99. Shum Pom Xhelozon Ti Qysh Dush Menon Aj Mu Osht Kam MDON.100. Rum Zot Prej Tmive Se Prej Thujve Runa Vet Prej Qatynev Qe Ta Ngulin Bash Ka Ti Se Pret.101. Edhe Nese Para Meje Bjen Ndy Guj Un Tboj Te Lumtur Po Me Tdasht Nuk Muj102. Po Zemer Ski Nevoj Hiq Mu Merzit Ka Me Ardh Koha Kur Ni Fjal Temen Ki Me Prit.103. Po Mwjen Keq Qi Nuk Tdu Po Kurr Ti Per Mu Ski Egzistu Kshtu Qe Nrrs Munesh Me Shku.104. Un Tkurtalisi Jeten Ta
Bitisi Gjaku i Nxet Kur Mvlon Kur Tvraj Si Bi Pishmon Jom Nipi i
Babgjyshit Qi e Ka Vra Ni Bataljon.
105. I Pervlum Nzemer Kjo Dor Veq Po Shkrun Fjalt e Mija As Topi Si Lun.106 NuK JaM Ku Me DiT QfaR NjErI Qe Me ThOjN QfaR MaNgUpI Po Ni SeN e KaM Te SiGurT KejT FaMiLjeN Ta ZhDuKi.107. Ta Besoj 1 Sen Qe Shum Osht Ka Te Dhem Spo Munesh Mu Pajtu Me Faktin Qe Mo Sje Ne Zemren Tem.108. Kur Deshiron Diqka Gjen Menyren Kur Nuk Deshiron Gjen Arsyen.109. Krejt Qa Po Du Krejt Qa
Po Thom Po Du Me Pa Qa Ti Per Mu Bon Qa Boj Un Per Ty Sun e Pershkruj e
Ti Per Mu Se Pin As 1 Got Uj.
110. Munohesh Kujtimin Me Rujt Munohesh Mos Me Wujt Po Mem Hek Pi Zemres Kurr Ski Me Mujt.111. Kojshikja Jem Ka Po Sillet Po Ma Bon Narkoman e Djali i Wet Ka Tsillet Bonbona Han.112. Jom Djal Pa Defekt Me 1 Projekt Indirekt Ta Marr Zemren Me Respekt.113. Pritsha Ti Mu Nal Pritsha Ti Me Dal Prit Tash Un Me Te Fal.114. Pse Zemer Po Lodhesh Pse Veten Pe Munon Kur Pe She Qe Hiq So Ka Te Shkon.115. Nzemer Kom Haver Qe Me To Gjith Boj Sherr Tmiren e Tkeqen e Ndajm Perher.116. Le Te Ndodh Qfar Te Ndodh Un Jom Me Ty Gjith Bota Je Per Mu Jemi Wetem Ne Te Dy.117. E Di Qi Ulesh , Kur Pshurresh , E Shet Trimnin Weq Qashtu Ngulesh.118. Un Tdu Edhe Tkuptoj Po Mem Bo Nervoz Kerkon Se Lejoj.119. Jom Ka Prowoj Me Nejt Rahat Mos Mu Nguc Me Kerkon Po Nafaka Jem Hiq Nuk Po Ma Don.120. Te Nderova Dhe Te Respektova Vetem Pse Ishe e Ndershme,, Se Dita Se Do Te Mbetesh Shoqe e Botes Se Rrejshme.121. Te Deshta Pa Asnje Kufi,,, Jo Pse e Kishe Ate Bukuri,, Por Pse Kishe Shpirt e Zemer,, Sikur Ti Nuk Pash Une Femer,.122. Ste Harrova Une Akoma
Edhe Pse Kurr Nuk Do Te Harroj e Di Se Nje Dite Edhe Une Do Te Vdes Por
Deri Ne Vdekje Te Rrespektoj..
123. Nuk e Di Tash Se Ku Gjendesh,, Shoqja Ime e Perjetshme ,, Ne Zemren Time Do Te Mbetesh e Paharruar Dhe e Pavdekshme.124. Ti Je 1 Tatu Qe e Kom Bo Eeh Jom Penduu Ti Je Nje e Kalume Qe Per Mu Tasht Je Harruu.125. Munohesh Mem Shkatru Jeten Ferr Don Me Ma Bo Amo Si Un ***** Nana Sqet Mo.126. Te Deshiroj Shum Fat.Jet Te Lumtur e Te Gjat.Kurr Mos u Kthefsh Qafen e Thefsh Ket Deshir e Kam Per TyTi e Din Kush Je .127. Te Deshta Shum Po Ma Nuk Te Dua Qajo Ma e Keqja Qe Ti Po Me Don Mua.128. Ma Mire Ishte Jeta Sikur T`mos Ishte Vdekja.Ma e Mire Ishte Dashnia Sikur T`Mos Ish Tradhtia.129. Me Mesove Si Te Dua.Me Mesove Si Te Dashuroj.Por Kurr Nuk Me Mesove Se Kur Te Humb Si Te Te Harroj130. Te Dy Do Te Shkojm Ne Ferr Ti Se e Vrave Nje Zemer Te Pafaj Dhe Un Pse Dashurova Vrasesin e Saj.131. Ende Respekt Per Ata Qe Ver8 Um Respektojn.Ende Dhun e Egersi Per Ata Qe e Teprojn.132. Ku Karin Ken Ma Heret Kta Kullera Mafiasha e Dillera Qe Deri Dje Ken Fmi Tash u Bonen Hitlera .133. Ti Munohesh Mem Pengu,Ska Dert Lejohet Me Endrru.134. Kurr Stkom Dasht Kurr Sta Kom Rras Me Ty Kom Pshtjell Weq Njonin Me 1 Wen Me Plas.135. Spo Di Qa Me Bo Kur Pe Shoh Qe Sshkon Mo Jom Hi Si Me 1 Tunell Ku o Weq Terr Sdi Qysh Met Thon Po o Sikur Jeta Nferr.136. Shum Kan Qef Mem Puth Shum Kan Qef Mem Dasht Shum Kan Qef Me Kalu Me Mu Po Un Weq Njo e Duu.137. Me Dor Ne Zemer Jom Ka Thom Se Me Ka Marr Malli Per Dikon138. Kur Je Me Mu Ti Krejt i Bon Nal Zemer Se Kshtu Nuk Shkon139. Gjaku Jem i Flliqt Tash Pot Kallxon Ruju Shoq Prej Saj Se Te Helmon140. Boll Po Munohen Do Zemren Me Ma Plas . Po Apet Se Apet Ajo e Jema Ka Mu Kon (L) .141. Ata Qe Nuk Mnjohin Menojn Qe Po Luj Loja Se Din Qe Kur e Boj 1 Sen Jom I Gatshem Per Pasoja141. Gabimi i Par Falet , I Dyti Qortohet , I Treti En P*** Te Nones Qohet142. Njet Krejt Si Ti i Kom Provu Kom Gabu Po Kurr Ma Nuk Muna Me Pshtu143. Von Tka Ra NmenVon e Ki KuptuTash Qe Ti Pom Don Mu Un Jom Tu Tharru144. Vet Dashte Tash Jeto Me DenimRinen e Vjeter Munesh Me Majt Kujtim..!145. Boll i Meqem Po Don Me Dal Prej Inatit Po Don Mu Kall146. Nuk Po Thom Qe Krejt i Kom Po Per Ty Krejt i Boj Nese Mtradhton Ta Fali Po Kurr Nuk Ta Harroj147. Sum Kerset Mo Per Jeten Tone Krejt Qka Ndodhi Vetit Ja Bone148. Pom Dhimesh Met Lon e Po Ta Boj Rrafsh Se Prej Zemres Tem Moti Tkom Qit Jasht149. Ruju Haver Ruju Te Kom Thon 1her Ik,Ik Se Ti Q* Ropt Krejt Vet,e Se Shti Kerkon Nrrezik150. Tulifar Veni Tu Hi u Rrita Belagjike Prishtinalike e Ngjak e Rrast Problematike151. Sdi a e Ke Wrejt Qe Qdo Kufi e Ke Kalu Po un Wet Pasna Faj Qe Kaq Shum Tpasna Duru152. Ksi Si Un Ska Shum Kerkun Nese Ka Dikun e Kom Qit Nkit Bot Un153. Me Krejt Dot Lufoj.Luft Me Krejt Do Te Shpall Se Me Don Dhe Te Du Askush Smundet Me Na Nda154. Sjom Sikur Ato Qe Vetem Endrrojn Qe Kan Frik Nga Hija e Vet Eh Se Din Qfar Dojn155. Ki Menu Qi Tkom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru156. Munohna Nuk GzohnaPo Zorr e Kom Pa Ty Krejt Llom Po Bona Kur Spo Te Sho Me Sy157. Po Du Sonte Met GjetPo Du Sonte Met PaHarro Qka Te Thash Po Te Pres Ku Te Lash158. Spo Nalna Po FlasPot Pengoj Plas159. Kur Tthom Shuj Ti As 1 Fjal Mos e Thuj Se Une Edhe Pse Tdu Muj Shum Shpejt Met Harru160. Te Duket Esht e Leht Vetmia Herdokudo Do Te Bin Nmen Fjalit e Mija161. Folum Qka Dush Se Mu Sum Prek Se Te Une Emocionet Moti Kan Vdek..162. Skom Lind Per Me Vujt Jom Msu Me Lujt Kush Osht Viktim Duhet Me u Rujt163. Thi Nzemer Boj Qka Du Dal Kur Du Edhe Ta Boj Fuck You164. Jasht Jom Femer Mbrenda Jom Dreq Mos Me Prek Me Dor Se Djegesh Let165. Un Jom Qajo e Qimja e Nanes Qe e Luj Horen Nmaje Tgjilpanes i Grahi Kerit Ngishta Tkames Per Inati Tnjanit166. Mos Mendo Me Mu Me Lujt Se e Bon Veten Me Vujt167. Osht Fakt Qe Kom Ndryshu Po Rrethanat Um Kan Detyru168. Jom Msu Me T`pas Ngat Qdo Dit e Qdo Nat,Po Kom Qef Me Flejt Me Nejt Me Ty Shum Gjat169. Besoj Ngoj Shoqet Se Ma Mir e Ki,Un T`kallxoj Se Veq 1 Her N`zemer Ki Me Hi170. Shum Mir Po M`kujtohesh e Di Sa e Mir Me Dasht Ti Bohesh,Skom Qef Me Ta Bo Llokum T`du Shum Se e Di Qe Tranohesh171. Kryesorja Qka Kom Dasht Mu ka realizu e Tash Munesh Veq Mem Harru172. S`kish Met Sen N`ty Mu Ki Dok Si Vorr Ja Je Kon Edhe Ma Heret e Un Jom Kon Qorr173. Krejt i Blen Me Pare Po Dashnin Sun e Blen Pa Marr Parasysh a Tvyn Hajde Te Un e Gjen174. Po i Shoh Njerzt Qe Shpinen Ma Paskan Kthy I Shoh Njerzt Per Rreth Me Plot Inat NSy175. Syn Mos u Mundo Mu Callaku Qe Mem Shti Me Xhelozu..Se Shyqyr Zotit Moshen e Kam Ndrru e Shum Si Ti i Kam Kalu.

View High Resolution

Download For Printing

Order Prints & Gifts

Create Your Own Site

.Gjakun E kam shrbet

Syrin magnet,

ka me bo

djemt po m vin vet.

Aj Kujtim i vjeter qe ma ke dhuruar

tani per gjdo nate po me len te zgjuar

edhe si jam ndar Zemra te don TY

Per Kujtimin Mbeti Loti Ngrir ne Sy

TE DUA Vetem TY ..Ere e bukur fellad i lehte, mendoj per ty e jo per dhjete, po te kisha afer do te dija qka te bej , por ne msn nje ta dhuroj

Per mua gjej nje shishe vere,

Ma hidh ne kupen e argjendte

Po nisem per te fundit here

Dhe pi per dashurine e shenjte.Dashuria sht me e larte se malet

me e thelle se oqeanet,

me e forte se ?eliku,

por me e pabese se armiku!7 dite ka java,

e nuk ka ma teper

7 nota ka muzika,

e ndoshta edhe noj tjeter

7 ngjyra ka ylberi,

plus nuancat e veta

7 mrekulli ka bota,

e ti je e teta.
Poezi ne gjuhen AnglezeYour Name

I wrote your name in the sky,

but the wind blew it away.

I wrote your name in the sand,

but the waves washed it away.

I wrote your name in my heart,

and forever it will stay.


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht n krye Shko posht
Shiko profilin e antarit http://www.al-forums.com/
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 32
Location : Athens

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie Te Dhimbshme   27.07.10 21:47

Love Is

Love is the greatest feeling,

Love is like a play,

Love is what I feel for you,

Each and every day,

Love is like a smile,

Love is like a song,

Love is a great emotion,

That keeps us going strong,

I love you with my heart,

My body and my soul,

I love the way I keep loving,

Like a love I cant control,

So remember when your eyes meet mine,

I love you with all my heart,

And I have poured my entire soul into you,

Right from the very start.

-

I Will Love You Forever

I love you so deeply,

I love you so much,

I love the sound of your voice

And the way that we touch.

I love your warm smile

And your kind, thoughtful way,

The joy that you bring

To my life every day.

I love you today

As I have from the start,

And Ill love you forever

With all of my heart.What Is It That I Love?

If asked why I love her I would say

Its the sway in her hips,

the thickness in her thighs.

Its the lust in her lips,

the love in her eyes.

Its the softness of her skin,

the silk in her hair

Its the twist in her walk;

its the sweetness in her talk.

Its the way she loves me

that makes me love her each day.

That is what I would say.A White Rose

The red rose whispers of passion,

And the white rose breathes of love;

O, the red rose is a falcon,

And the white rose is a dove.

But I send you a cream-white rosebud

With a flush on its petal tips;

For the love that is purest and sweetest

Has a kiss of desire on the lips.

-

My Love

My love is like an ocean

It goes down so deep

My love is like a rose

Whose beauty you want to keep.

My love is like a river

That will never end

My love is like a dove

With a beautiful message to send.

My love is like a song

That goes on and on forever

My love is like a prisoner

Its to you that I surrender.Love

Love is like a lump of gold,

Hard to get, and hard to hold.

Of all the girls Ive ever met,

Youre the one I cant forget.

I do believe that God above,

Created you for me to love.

He chose you from all the rest,

Because he knew I would love you best.Love Me

Love me in the Springtime, when all is green and new,

Love me in the Summer, when the sky is oh so blue,

Love me in the Autumn, when the leaves are turning brown,

Love me in the Winter, when the snow is falling down.

Love me when Im happy, and even when Im sad,

Love me when Im good, or when Im oh so bad,

Love me when Im pretty, or if my face is plain,

Love me when Im feeling good, or when Im feeling pain.

Love me always darlin, in the rain or shining sun,

Love me always darlin, after all is said and done,

Love me always darlin, until all our life is through,

Love me always darlin, for Ill be lovin you!

-

The Magic Of Love

Love is like magic

And it always will be.

For love still remains

Lifes sweet mystery!!

Love works in ways

That are wondrous and strange

And theres nothing in life

That love cannot change!!

Love can transform

The most commonplace

Into beauty and splendor

And sweetness and grace.

Love is unselfish,

Understanding and kind,

For it sees with its heart

And not with its mind!!

Love is the answer

That everyone seeks.

Love is the language,

That every heart speaks.

Love cant be bought,

It is priceless and free,

Love, like pure magic,

Is lifes sweet mystery!!The Meaning

To love is to share life together

to build special plans just for two

To work side by side

and then smile with pride

As one by one, dreams all come true.

To love is to help and encourage

with smiles and sincere words of praise

To take time to share

to listen and care

In tender, affectionate ways.

To love is to have someone special

one who you can always depend

To be there through the years

sharing laughter and tears

As a partner, a lover, a friend.

To love is to make special memories

of moments you love to recall

Of all the good things

that sharing life brings

Love is the greatest of all.

Ive learned the full meaning

of sharing and caring

and having my dreams all come true;

Ive learned the full meaning

of being in love

by being and loving with you.For You Are The One

For you I would climb

The highest mountain peak

Swim the deepest ocean

Your love I do seek.

For you I would cross

The rivers most wide

Walk the hottest desert sand

To have you by my side.

For you are the one

Who makes me whole

Youve captured my heart

And touched my soul.

For you are the one

That stepped out of my dreams

Gave me new hope

Showed me what love means.

For you alone

Are my reason to live

For the compassion you show

And the care that you give.

You came into my life

And made me complete

Each time I see you

My heart skips a beat.

For you define beauty

In both body and mind

Your soft, gentle face

More beauty Ill neer find.

For you are the one

God sent from above

The angel I needed

For whom I do love

-

Beautiful One

The sun shines down so bright

My eyes are blinded by the light

The wind blows softly upon my face

When I look at you my dear

I am showered with grace

The boat floats gently down the river

I could stay in this moment with you forever

The sun soon starts to set

The shadows of the buildings

Hide the light just a little bit

Soon the sun is fully gone

But the boat still floats on

The only light that can be seen

Comes from the candles on the edge of the stream

I take a deep breath

And stare at the sky

I push back the hair

From in front of your eyes

There is nothing better than this

I now know what beauty is

-

Love Survives

Time to share is always there

I peered thru Life

Ever avoiding strife

But now am undone

My barriers broken

For one has found me

Reached in and unbound me

Her love has burst my bonds

And set music to my songs

Her need for me

And mine for she

Has made my winter Spring

A new start

With hammering heart

We color the world with our dream

Nothing is as it did seem

The darkness of my solitude is done

She my rising sun.

-

Perfection in my Eyes

All I ever wanted was to be part of your heart,

And for us to be together, to never be apart.

No one else in the world can even compare,

Youre perfect and so is this love that we share.

We have so much more than I ever thought we would,

I love you more than I ever thought I could.

I promise to give you all I have to give,

Ill do anything for you as long as I live.

In your eyes I see our present, our future and past,

By the way you look at me I know we will last.

I hope that one day youll come to realize,

How perfect you are when seen through my eyes.

-

Because Of You

Because of you

my world is now whole,

Because of you

love lives in my soul.

Because of you

I have laughter in my eyes,

Because of you

I am no longer afraid of good-byes.

You are my pillar

my stone of strength,

With me through all seasons

and great times of length.

My love for you is pure

boundless through space and time,

it grows stronger everyday

with the knowledge that youll always be mine.

At the altar

I will joyously say I do,

for I have it all now

and its all because of you.

www.Zemra.Org & www.KnaQu.Org & www.Takohu.Org

Will you ever?

I dont think you will

ever fully understand

how youve touched my life

and made me who I am.

I dont think you could ever know

just how truly special you are

that even on the darkest nights

you are my brightest star.

I dont think you will ever fully comprehend

how youve made my dreams come true

or how youve opened my heart

to love and the wonders it can do.

Youve allowed me to experience

something very hard to find

unconditional love that exists

in my body, soul, and mind.

I dont think you could ever feel

all the love I have to give

and Im sure youll never realize

youve been my will to live.

You are an amazing person

and without you I dont know where id be.

Having you in my life

completes and fulfills every part of me.

www.Zemra.Org & www.KnaQu.Org & www.Takohu.Org

4ever Love

Day by day

Night by night

Kiss by kiss

Touch by touch

Step by step

I fall in love

A love so incomprehensible

So vivid

So unique

So wild, that not even the reign of god could control

A passion so deep

A need so necessary

A want so strong

The universe would not handle

I love you today

Ill love you tomorrow

Ill love you foreverFor The First Time

Into my world

of darkness and silence,

you brought light and music.

When you lit my candle,

I began to see and understand

the taste and texture of love.

For the first time.I Asked God

I asked God for a flower, he gave me a bouquet

I asked God for a minute, he gave me a day

I asked God for true love, he gave me that too

I asked for an angel and he gave me you.Dreams

I dream of your touch while you are away,

I dream of your smile all through the day,

I remember the day,

You came into my life,

I dream of the day I will be your wife.

I dream of the day I can fall asleep next to you,

I dream of the day I can say I do.

To be your wife,

To be together for life,

Is a dream I have,

Every night.

www.Zemra.Org & www.KnaQu.Org & www.Takohu.Org

A Love For All Time

Breathless kisses

Burning touches

Soft-spoken words of love

Urgently spoken words of passion.

A man and a woman

One complete love

Since time began

Predestined to be as one.

Weve been together before

In other lifetimes

Weve fought dragons

And have been torn from each others arms

Yet our love prevailed.

Weve walked on this earth many times together

Perhaps for a moment

Perhaps for years

But our heart is one heart

And we were meant to be.

So when our time on earth

Once again comes to a close

Have no worries my dear

For we will find each other again

And again

And again.

For our love is ageless

Eternal

A love for all time.Heaven

When I look into your eyes

I see heaven

When I kiss your pouting lips

I taste heaven

When I hold your hand

I feel heaven

When Im in your arms

Im in heaven

Truly you are my heavenMy Sweetheart

So often when I am embracing you,

It seems that you exist in this world

only because of me and I exist because of you.

Its not easy to wander in this world

and not lose ones way,

but the greatest happiness of all

is in giving joy to ones beloved.

And if the king can have his throne,

and if the bird can have his Spring nest,

and God can have his heaven,

then I, my sweetheart, I can have you!Love

Sometimes at night, when I look to the sky,

I start thinking of you and then ask myself, why?

Why do I love you? I think and smile,

because I know the list could run on for miles.

The whisper of your voice, the warmth of your touch,

so many little things that make me love you so much.

The way you support me, and help with my emotions,

the way that you care and show such devotion.

The way that your kiss, fills me with desire,

and how you hold me with the warmth of a blazing fire.

The way your eyes shine when you look at me,

lost with you forever is were I want to be.

The way that I feel when youre by my side,

a sense of completion and overflowing pride.

The dreams that I dream, that all involve you,

the possibilities I see and the things we can do.

How you finish the puzzle that lies inside my heart,

how that deep in my soul, you are the most important part.

I could go on for days, telling of what I feel,

but all you really must know is my love for you is real.My Princess ; My Wife

For My Dear Wife,

On This Usual Day;

I Write You This Poem,

In My Own Special Way.

I Wanted To Tell You,

In Words Of My Own;

Youre The Most Precious Person,

That Ive Ever Known.

Youre The Prettiest Girl,

Than Any Ive Seen;

Your Body Is Flawless,

So Slender And Lean.

Your Eyes Have That Sparkle,

That I Cant Live Without;

One Day Without Them,

And Id Die-Theres No Doubt.

And I Just Lose Control,

When I Glance At Your Hair;

Those Curls Are Just Stunning,

So Perfect And Rare.

Youre The Most Caring Person,

That Ive Ever Met;

Theres No One Like You,

And That-I Can Bet.

What Attracts Me The Most,

Is Your Sweet And Kind Touch;

Youre A Gift Sent From Heaven,

And I Love You So Much.

So Hold Me As Close,

As You Possibly Can;

Cause Now And Forever,

I Am Your Man.A Table Set For Two

Candles flicker softly on a table set for two,

Theres no one on the earth tonight except for me and you.

A nice romantic dinner and a bottle of chilled wine,

And we are here together in a moment stopped in time.

A love so few have ever known and this is its birth night,

Alone within our little world, you and I and candlelight.

So soon we will set free the feelings that we want to share.

And I am held here spellbound by your laughter in the air.

Thoughts of love like falling leaves,

Swirling in the autumn breeze,

Flow in our minds and in our eyes,

A tender look and longing sighs,

We touch and as the fire starts,

That we have kindled in our hearts,

We kiss and hear the angels sing,

As heavens gift to me you bring,

No more to live my life alone,

And in your soul I found my home,

At peace within your loving arms,

Captivated by your charms,

And happily Id die for you,

Here at this table set for two.

www.Zemra.Org & www.KnaQu.Org & www.Takohu.Org

What I Love About You

The sparkle in your eye,

The warmth of your skin.

Your breath on my neck,

That quivers within.

The touch of your hand,

The smell of your hair.

The kindness in your smile,

That strength in your stare.

Your kiss on my lips,

Your body near mine.

The stroke of your touch,

That feeling inside.

The sound of your voice,

Compassion in your embrace.

The serenity in your stride,

The power in your face.

The calming of your presence,

The beating of your heart.

The promise of tomorrow,

That we may never part.

The beauty of your kiss,

and that magic in your touch.

It is for all these reasons and more,

Why I love you so much.How You Love Me

You are the sun that always

seems to brighten up my day.

You are my shining star above,

perfect in every way.

No matter where I am, what I do,

or what I try to say,

One thing always stays with me -

how you love me in that way.

-

Keeper of My Dreams

When youre not here to share my days and nights

My life is so incomplete

For you are my heart, my soul

The oneness I had known to seek

Without you I merely exist from day to day

With you I know that I will find

All that I have been searching for

My completeness, my eternal peace of mind

You are the keeper of my dreams

The man who holds my heart in his hands

The one I want to spend my life with

The one with whom I will always stand

Stand beside through thick and thin

Through all that life will throw our way

Knowing that this special love we share

Will guide us, each and every day

This journey was started long ago

Before this time and place

The journey of completeness

As two hearts and souls embrace

Forever is what I want with you

For the search is at an end

Our hearts have found each other

As lovers, as soul-mates, as friends.A Womans Prayer

Lay your head

upon my breast.

Close your eyes,

because you need your rest.

You are with me my love,

where you belong.

So relax now

and welcome home.Motionless

If time could stand still, Id freeze it here,

So youd always hold me, close and near.

In your arms, where Im meant to be,

Filled with the perfect love youve given me.

A bond so strong, a hold so tight,

To know youre the one; my Mr Right.

A blessing sent from up above,

In you Ive found my one true love.

Our lives entwined to be as one,

Upon this journey weve just begun.

Where you and I will find no less,

Than eternal love and happiness.About You

Your touch is with me always,

Its burnt into my skin,

As soft and warm as sun rays

When a summer day sets in.

Your soft voice never silent,

Its forever in my ears,

Serenading every moment

And calming all my fears.

Your arms always enfold me,

The strength of Angels wings,

They support and protect me wholly

With the safety a true love brings.

While I can never repay you,

For the wonder you bring to my life,

I can forever be true,

And forever be a true Wife.A Special World

A special world for you and me

A special bond one cannot see

It wraps us up in its cocoon

And holds us fiercely in its womb.

Its fingers spread like fine spun gold

Gently nestling us to the fold

Like silken thread it holds us fast

Bonds like this are meant to last.

And though at times a thread may break

A new one forms in its wake

To bind us closer and keep us strong

In a special world, where we belong.

-

Shes Walking Down The Aisle

Shes walking down the aisle

With a smile as pure as honey

A gust of wind as smooth as silk

A glimmer of hope

A ray of light.

Shes walking down the aisle

With lovely clothes of crimson red

A look of a saintly figure

A voice of an angel

A silent whisper.

Shes walking down the aisle

With eyes as deep as the sea

A song of the morning bird

A divine vision

A picture of paradise.

Shes walking down the aisle

Like clouds floating in the sky

Like an angel ascending from heaven

Like a drop of rain in the desert

Like a promise never broken.

She walks down the aisle.

She asks me a question.

I have no words to answer.

And time stands stillWhen She Walks By

Eyes so dark

Heart so pure

I could never love another

The way I love her

Gleam in her eyes

Like a candles flame

I love when I hear her

Call out my name

When she walks by

Birds stop their flight

The dead come to life

And the blind regain their sight

I could never love another

The way I love her

Eyes so dark

Heart so pure

Skin so soft

Soul on fire

She fills me with

Complete desire

The way she moves

The way she looks

One glance at her

Was all it took

When she walks by

People stare

At her radiant face

And her ebony hair

She fills me with

Complete desire

Skin so soft

Soul on fire

Perfect body

A scholars mind

Michaelangelo would envy

Such a find

Beautiful smile

Always sincere

Whoevers around

Wants her near

When she walks by

Angels weep

Gods hide their faces

And lovers leap

Michaelangelo would envy

Such a find

Perfect body

A scholars mindWhat I Love About You

I love the way you look at me,

Your eyes so bright and blue.

I love the way you kiss me,

Your lips so soft and smooth.

I love the way you make me so happy,

And the ways you show you care.

I love the way you say, I Love You,

and the way youre always there.

I love the way you touch me,

Always sending chills down my spine.

I love that you are with me,

And glad that you are mine.The Moment I Fell In Love

I dont quite remember the time

Or how you did your hair

I dont recall what was on my mind

Or who else was there

But I remember how you pulled me close

And how I wanted to pull off all your clothes

Your eyes looking into mine

Stopping the feeling of time

Our noses bumped before our lips touched

I remember never wanting anyone so much

Even though I cant think of the place

I can still picture that special look on your face

Even though you looked confident,

I heard the tremble in your voice

I wanted to be close to you

But you made sure I had a choice

In my memory there was no time

And your hair looked just fine

It didnt matter who else was there

Or if someone spilled that milkshake we shared

Were we at the mall maybe the movie show?

I honestly didnt know

The only thing that I knew

Is that was the moment I fell in love with you

-

Pledge of Love

Ive made a vow, to no one but you

I pledge my love to forever be true

Ill take care of you and treat you right

Ill lay beside you all through the night

Ill feed you and clothe you and keep you warm

Ill hug you and kiss you and give shelter in the storm

Ill help you and guide you and clear a path

Ill protect you and shield you from an angry mans wrath

Ill listen to your problems help you solve them too

Ill make you a rainbow and let the sun shine through

Ill take your side even if youre wrong

Just to prove our love is strong

Ill plant you flowers and make them grow

Theyll be a symbol of love that only well know

Ill whisper your name when no one is near

So low that only you can hear

Youll feel my love even if were apart

Youll know that we are one in heart

-

A Wish

I lie on the ground,

and stare into space,

the stars start to move,

into the shape of your face.

I see you there now,

looking down at me,

with that cute little smile,

that I like to see.

You say close your eyes

tell me what you see

I see only two people,

just you and me.

Were walking the shoreline,

with our feet getting wet,

the horizon turns pink,

as the sun starts to set.

We make love through the night,

on that white sandy shore,

then I hold you while thinking,

I could want nothing more.

Oh I wish I could be

in that one special place,

as I lie on the ground,

and I stare into spaceMy Sweet

My sweets embrace grabs hold

of something deep within my soul.

Her magic touch soothes my heart

and fills an empty hole.

My sweets kisses are so soft and gentle,

more exquisite than fine wine.

Her slender fingers course through my hair,

sending shivers down my spine.

My sweets gaze I dare not meet too long,

although it may be bliss.

For in her eyes of ocean blue,

I may fall into the abyss.

My sweets an earth bound angel,

whose wings she had to shed.

If my sweet be my true love,

then my true love has hair of red.

-

My Vow To You

When you are sad, I will dry your tears

When you are scared, I will comfort your fears

When you need love, my heart I will share

When you are sick, for you I will care

You will feel my love when we are apart

Knowing that nothing will change my heart

When you are worried, I will give you hope

When you are confused, I will help you cope

When you are lost, and cant see the light

My love will be a beacon, shining ever so bright

This is my vow, one that I pledge till the end

For you above all are my wife and best friend

These words I have written, speak of my love for you

From my lips these words spoken, shall always ring true

God has blessed me, and with your hand in mine

Both of our hearts, will forever intertwine

Into all lives, falls pain and sorrows,

I promise together, we will meet all tomorrows

Happy in marriage, honor and love

blessed in unity by God aboveAs Long As Youre Near

The first time we met I could see,

That you and I were meant to be.

Your eyes were so gentle,

Your smile so true,

When you first held my hand I just knew.

Now the time has gone by

Through laughter and tears,

These days I shall cherish for years upon years.

Those memories we have shall never fade,

For those are the steps that we have made.

That was the past,

The future is near,

I anxiously wait for what will appear.

New homes, more laughter, children so dear,

Everything will be wonderful as long as youre near.

-

For the Husband

Youll not forget the day you wed.

(If you do, shell have your head.)

But often, when youre feeling blue,

Youll think of the day she married you.

The memory of that magic day

Will warm your heart in the sweetest way.

The power of that wedding thought

Rekindles love for the one youve caught.

So, on the day of your wedding vows,

Remember all the wheres and hows.

Look around you once in a while.

Catch the moments thatll make her smile.

For someday when she needs a hug, too,

Shell think of the day she married you.

-

A Thousand Fair Suitors

A thousand fair suitors all stab at your heart

Those poets of movement and jockeys of art

The high-volume vendors who hustle romance

Splashing their canvas with color and dance

The blasters of trumpets, gold banners unfurled

They offer lush gardens in glistening worlds

Yes, bearers of torches and carvers of stone

Who whisper their sonnets and surrender their thrones

And there in your doorway, no shadow is cast

No lingering voices, no ghosts from the past

Just a cluster of walls, and a window of pain

Collecting the heartache like droplets of rain

Still I stand before you, with palms to the sky

No gold in my pocket, no thorn in my side

And all I can offer, where words have no place

Is a body that trembles, and this love that awaits

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht n krye Shko posht
Shiko profilin e antarit http://www.al-forums.com/
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie Te Dhimbshme   02.08.10 7:19

O Jona Skishe nai gjuhe Tjeter Moj nai Arabe Se Ato jan me te bukur ...hahaha Bej shakla Po kush Po i Merr vesh anglisht kto..:P :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht n krye Shko posht
Shiko profilin e antarit http://wWw.al-forums.Com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie Te Dhimbshme   

Mbrapsht n krye Shko posht
 
Poezi Dashurie Te Dhimbshme
Mbrapsht n krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion :: Poezi Dashurie-
Krce tek:  


Copyright Al-Forums.Com 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbshtets | Kontakto | Report an abuse | Create a blog