Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Elvana Gjata – Ndoshta jo e para… por akoma numėr 1!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Elvana Gjata – Ndoshta jo e para… por akoma numėr 1!   30.07.10 22:32

Elvana Gjata – Ndoshta jo e para… por akoma numėr 1!

Posted on
Jul. 31st, 2010 by YouGoDeJu
premtojmė se kjo ėshtė intervista mė e mirė e Elvanės qė fansat e saj
kanė lexuar prej kohėsh! Nuk do t’ju tregojmė detaje, sepse vėrtetė
dėshirojmė qė t’i lexoni vetė, pasi nė ēdo pėrgjigje ajo zbulon diēka
rreth projekteve profesionale, tė cilat do tė marrin jetė nė muajt e
ardhshėm.
“Stuhia” Elvana ka filluar javėn qė shkoi me publikimin e videokėngės
“A ke zemėr”, e cila brenda 7 ditėve arriti njė numėr rekord vizitash
(mbi 100.000) dhe do tė vazhdojė nė javėt pasuese me publikimin e njė
videokėnge tjetėr, e cila, siē kemi dėgjuar, ėshtė e jashtėzakonshme. E
teksa sė bashku presim me padurim… lexoni mė poshtė intervistėn dhe
shikoni fotografitė ekskluzive pėr “SH2″!
- Pėrshėndetje Elvana! Ku jeni nė kėto momente dhe me ēfarė jeni duke u marrė?
Pėrshėndetje dhe juve! Unė momentalisht jam duke realizuar turin e
tretė tė koncerteve nė Kosovė, Mal tė zi dhe Maqedoni. Ka qenė njė
eksperiencė shumė e bukur pėr mua dhe besoj qė do vazhdojė tė jetė e
tillė deri nė fund.

- Urime pėr kėngėn e re! Brenda njė jave ka arritur tė ketė mbi
110.000 vizita nė YouTube. Pėrveē kėsaj kėnge, ēfarė tė rejash do tė
presim prej jush deri nė fundvit?

Faleminderit shumė dhe unė jam ndjerė shumė mirė qė publiku e
pėrvetėsoi menjėherė kėtė kėngė. Faleminderit dhe “Entermedias” pėr
realizimin e videos. U bėnė tre vjet qė punoj me dashuri pėr albumin e
ri qė del shumė shpejt.
Janė realizuar dhe tre video tė reja qė presin tė lanēohen bashkė me
kėngėt pėrkatėse. Pėr dy javė njė tjetėr hit i ri do publikohet nė
video, kėnga ėshtė prodhim i Florit dhe videoja po nga Entermedia. Njė
surprizė shumė e bukur!
- E di ēfarė do kisha unė shumė dėshirė (besoj dhe publiku) tė
shikoja nga ti nė tė ardhmen? Njė duet me Florin. Jo kėngė tė qetė, por
ndoshta njė kėngė pop-dance. Mendon se ėshtė diēka qė mund tė ndodhė?

Nė njė farė mėnyre bashkėpunimi i gjithė kėtyre viteve ka qenė njė duet
shumė i bukur dhe profesional me Florin. Ne jemi pjesė e njė suksesi tė
pėrbashkėt dhe mbase ka ardhur vėrtetė momenti… po kush tha qė nuk kemi
njė surprizė tė tillė nė albumin e ri…
- Nė kėngėn “Turn U On” kėnduat dhe nė anglisht, mė pas u
nominuat nė Balkan Awards, keni kėnduar nė shumė vende perėndimore… A
ndoshta po pėrgatiteni pėr njė tentativė muzikore jashtė kufijve? Do ta
dėshironit?

Mendoj qė ėshtė mė e rėndėsishme tė kontribuoj nė pasurimin e muzikės
moderne nė Shqipėri. Oferta pėr bashkėpunime pėr jashtė ka pasur dhe do
ketė, por kjo ėshtė njė gjė qė do ta vendosim nė kohėn e duhur bashkė
me Florin.
- Ju pyeta, sepse p.sh., Rumania ka shumė kėngėtarė dance qė janė bėrė
tė suksesshėm nė Europė. Inna ėshtė njė prej tyre… kam parė video tė
sajat live dhe intervista nė anglisht.
Anglishten e flet shumė keq, vokalin e ka ok… por, p.sh., nuk
krahasohet me vokalin tuaj dhe nė pamje pėrballė kamerave mė shumė se
njė herė dukej… le tė themi, jo mirė. Nėse ajo ka arritur tėrė kėtė
sukses pėrse jo dhe juve? Tashmė e keni testuar repertorin suksesshėm
nė 10 milionė shqiptarė… pse jo vitin e ardhshėm me destinacion Europėn?
Mendoj qė ajo dhe kėngėtarė tė tjerė jashtė kufijve tė Shqipėrisė kanė
disa avantazhe, pasi atje muzika ėshtė industri dhe mundėsitė janė mė
tė mėdha pėr t’u lanēuar. Nga ana tjetėr muzika jonė ka triumfuar me tė
tyren siē ndodhi me Florin nė BMA dhe kjo mė jep forcė tė mendoj qė
edhe unė tė tentoj sė shpejti.
- Njė mikja ime ka qenė prezent nė tė njėjtėn parukeri me ju dhe
pėrveēse mė tha qė jeni po aq e mirė nė person sa dhe nė video e
fotografi, shtoi se ju dukėt njė vajzė “me shumė kėmbė nė tokė” dhe me
humor (besomė ajo s’para lavdėron shumė …
Hahaha! Mė vjen mirė. Dhe po ju them se nė jetėn e pėrditshme jam shumė
e qeshur dhe mė pėlqen qė dhe njerėzit qė rrinė pranė meje tė jenė sa
mė rehat dhe pse jo tė qeshin sa mė shumė bashkė me mua.
- Ju keni kaq vite qė jeni e suksesshme nė muzikė, si ndodhi qė zgjodhėt pėr tė studiuar regjisurė?
Regjia ka qenė njė pasion i hershem. Tani qė u diplomova kam dėshirėn
ta shijoj si profesion, duke realizuar shfaqje tė bukura pranė Teatrit
Kombėtar dhe pse jo jashtė saj. Mund tė them qė shfaqja e diplomės ka
qenė njė emocion dhe eksperiencė e mrekullueshme. Njė monodrame nga
Angelo Longoni me njė tematike universale. E luajtur nga aktorja
Valbona Imami. publiku e priti shumė mirė shfaqjen dhe Elvanėn si
regjisore.
- Cili ėshtė regjisori dhe filmi (ose pjesa teatrale) juaj i preferuar?
Steven Spielberg ėshtė regjisori im i preferuar, ndėrsa pėr sa i pėrket
teatrit, antikitetin grek. Eskili, Euripidi, Aristofani, si dhe kolosin
francez Moliere.
- Ju cilėsojnė si kėngėtaren mė tė kompletuar tė momentit nė Shqipe.
Kur them kėtė, kam parasysh qė vlerėsoheni maksimalisht pėr vokalin,
interpretimin, repertorin, veshjen etj., gjithēka e pėrzgjidhni mė sė
miri. Jeni nė njė pikė ku konkurrencėn mė tė fortė e keni me vetveten…
si ia dilni mbanė?
Tė them tė drejtėn, sa vjen dhe bėhet mė e vėshtirė. Sa mė shumė
vlerėsohesh pėr kėto karakteristika aq mė shumė pėrgjegjėsi ke. Nė
momentin qė bėhesh njė pikė referimi, mban mbi vete njė pėrgjithėsi
shumė tė madhe, sepse pėrqindja qė ti tė zhgėnjesh publikun nė njė
moment sado tė vogėl duhet tė jetė zero!! Nga ana tjetėr ky vlerėsim mė
gėzon pamasė!
- Duke qenė kaq e suksesshme, normalisht kritikat janė pak tė vėshtira pėr t’u “gėlltitur”. Kush ėshtė kritiku juaj mė i madh?
Elvana! Autokritikėn e kam shumė tė fortė, por janė dhe tė afėrmit e mi
qė nuk mi kursejnė kritikat. Gjithashtu dhe motra ime e Flori.
- Si reagoni ndaj kritikave nė pėrgjithėsi?
Sinqerisht jam shumė e hapur. Kur ndodh e kundėrta s’mė vjen mirė…
- Po sikur unė tė ju tregoja se videoja e fundit (videoja jo
kėnga) nė krahasim me videot e mėparshme mu duk jo shumė e arrirė… si
do mė pėrgjigjeshit ?

Do tė thosha qė pėr kohėn shumė tė shkurtėr prej dy orėsh (pjesa ime)
qė u xhirua ajo video, ėshtė shumė e arrirė. Hahaha! Misioni i asaj
video pėr tė prezantuar kėngėn ėshtė kryer me sukses. Me kėtė dua tė
them qė kėnga ėshtė verore dhe kishte nevojė pėr njė klip tė thjeshtė
pa komplikime… Kjo ishte antipasta, pjata kryesore ėshtė duke ardhur…
- Nė foton qė kemi vendosur nė kopertinė, ju mbani njė palė
kufje tė Dr. Dree, reklamėn e tė cilave e ka bėrė shqiptarja Vicky
Zeneli, qė ju shoqėronte ju dhe Florin nė VideoFestin Muzikor. A janė
njė dhuratė prej saj
?
Po! Janė dhuratė me nėnshkrimin e Dr. Dree pėr Florin dhe unė pata njė kėnaqėsi shumė tė madhe t’i vendosja ato.
- E meqė pėrmendėm foton, mė pėlqen stili i ri. Kufje, ēantė
LV, iPhone… mė duket pak njė veshje qė i pėrshtatet rrymės Dance. Po mė
krijohet ideja se nė albumin e ardhshėm do kemi mė tepėr kėngė dance
prej jush?

Do tė ketė dance ėshtė e vėrtetė pasi pėr momentin ėshtė njė rrymė nė
trend, por do tė ketė dhe pop, rrok, balada dhe sigurisht r’n'b.
- Elvana, shumė faleminderit pėr kohėn qė na dedikuat, ju uroj suksese
dhe vitin e ardhshėm shpresoj t’ju shohim nė tregun europian!
Faleminderit shumė dhe juve. Mbase do tė jeni njė ogur i mbarė! Nuk
mund tė mos falėnderoj dhe publikun pėr mbėshtetjen dhe i them qė kur
tė kenė nė duar albumin, do tė kuptojnė qė ia ka vlejtur pritja. Ju dua
shumė!
Intervistoi: ELBINO Shekulli

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Elvana Gjata – Ndoshta jo e para… por akoma numėr 1!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Thashetheme-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog