Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Ēiljeta Xhilaga, Kur suksesi vjen pas ndarjes…!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 32
Location : Athens

MesazhTitulli: Ēiljeta Xhilaga, Kur suksesi vjen pas ndarjes…!   31.07.10 21:58

Ēiljeta Xhilaga, Kur suksesi vjen pas ndarjes…!

Posted on
Aug. 1st, 2010 by Jona Koleci


Pėr momentin ėshtė beqare dhe duket se e gjithė energjia e saj ėshtė pėrqendruar tek muzika, njė mėnyrė kjo e njohur nga psikologėt si idealja pėr tė hedhur pas tė shkuarėn dhe problemet e zemrės, duke garantuar suksesin e artistes…!
Pak ditė mė parė u zhvendos pėr disa ditė pushimi nė Jal. U duk
sikur Ēiljeta nuk e kishte vrarė mendjen pėr ndonjė surprizė tė re pėr
fansat e saj, por nė fakt ishte krejt ndryshe. Aty buzė detit, teksa
pushonte, pak orė para se tė fillonte koncerti i radhės, ndihej krejt e
qetė: E sapokthyer nga Maqedonia, ku kishte realizuar videoklipin e
fundit, ajo kishte marrė me vete jo vetėm DVD-nė e klipit “Next
Episode”, por dhe suksesin e verės. Kishte vendosur tė shijonte
momentin! Nė kėtė stinė tė nxehtė, Ēiljeta Xhilaga nuk ka asnjė ēast tė
lirė, axhenda e programuar deri nė detaje nuk i lė kohė tė mendojė pėr
titujt e gazetave qė flasin pėr ndarjen nga Romeoja dhe lidhjen e re
dashurore tė pėrfolur nė media. Muzika mbetet ushqimi i ditėve tė
nxehta tė Ēiljetės, madje duke u lidhur mė fort se asnjėherė tjetėr me
profesionin, kėtė herė ajo e ka kuptuar se nuk ka mė mirė sesa tė
pėrjetosh nė ēdo moment suksesin, si njė artiste me imazh tė
konsoliduar…!

Koncertet
Kjo stinė e nxehtė qė sapo ka filluar, duket se i ka sjellė mė shumė
se asnjėherė tjetėr Ēiljetės koncerte dhe udhėtime brenda e jashtė
vendit. Kėtė vit nuk ka menduar se ku do tė kalojė pushimet apo ku do
tė festojė ndonjė pėrvjetor. Udhėtime koncertorė nga Saranda nė
Velipojė, Kosovė, Mal tė Zi apo Maqedoni, nuk janė gjė tjetėr, veēse
pjesė e turneut tė saj qė pritet tė lanēojnė mė sė miri kėngėn e re tė
Ēiljetės. Ashtu si shumė artistė tė tjerė, asaj i duhet tė udhėtojė nė
bordin e makinės sė saj nga njė koncert nė tjetrin. Nėse paradite i
duhet tė ndodhet nė Durrės, nė darkė vonė duhet tė udhėtojė pėr nė
Sarandė dhe pak para se ora tė shkojė 00:00, njė tjetėr diskotekė nė
bregdet e pret pėr t’u ngjitur nė skenė. Duket sikur njė erė e mbarė
suksesi dhe fati po e prin kėtė verė kėngėtaren seksi. Jeta prej
beqareje qė ka gati tre muaj qė ka filluar i ka dhėnė mė shumė kohė qė
tė mendojė pėr karrierėn e saj, pėr videoklipe dhe kėngė tė reja tė
cilat kėrkojnė kėtė herė mė shumė kohė, energji dhe pėrkushtim
maksimal. Dhe ajo tani e ka seriozisht. Nuk mund tė mendojė pėr asgjė
tjetėr veē muzikės. Nė udhėtimet e gjata brenda dhe jashtė vendit mė sė
shumti e shoqėron e ėma, Majlinda, por nuk mungojnė edhe mikeshat e saj
tė ngushta, me tė cilat shfaqet gjatė kohės sė lirė nė lokalet e
kryeqytetit, pa e vrarė mendjen pėr kuriozitetin e fansave qė e ndjekin
me sy. Kjo ndoshta ėshtė arsyeja qė kėtė verė Ēiljeta, si asnjėherė
tjetėr, pėrveē sukseseve qė e ndjekin njėri pas tjetrit, ka vendosur qė
tė kujdeset maksimalisht pėr veten dhe pėr askėnd tjetėr…!
Ndarja nga Romeo
Pas njė lumi tė vėrtetė thashethemesh pėr ndarjen nga Romeoja,
djaloshi qė i kishte rrėmbyer zemrėn prej gati pesė vitesh, kėngėtarja
deklaroi mė nė fund se lidhja e saj dashurore kishte mbaruar. Nė fillim
kishte ngurruar, ndoshta pėr tė mos u thyer zemrėn fansave tė saj, por
nė fund vendosi tė rrėfente tė vėrtetėn. Arsyet: kėngėtarja nuk ka
dhėnė asnjė detaj pėr ndarjen e saj, por duket se nga ana tjetėr, ai
kujtim ka nisur tė largohet pak nga pak. “Edhe kujtimi po venitet
avash-avash, megjithatė lidhja ime ka 3 muaj qė ka marrė fund. Pėr tė
gjithė ata qė nuk e dinė, nuk kam dashur tė shprehem, pasi gjithmonė
kam qenė gjatė gjithė kėtyre 5 vjetėve nė vėshtrimin e tė gjithė
gazetave”. Sigurisht qė ajo nuk e ka pasur fort tė lehtė tė hedhė pas
njė histori dashurie qė nė fakt mbushi faqet e para tė mediave me
romancėn e saj. Kjo ndoshta ėshtė edhe arsyeja qė Ēiljetės kėtė herė i
duhet pak kohė derisa tė marrė veten, derisa tė vendosė pėrfundimisht
se cili do tė jetė realisht djaloshi tjetėr. Kur do tė ndodhė? Kjo nuk
dihet! Nė intervistat e fundit kėngėtarja madje ka pohuar se po
investon pėr tė ardhmen e saj dhe duket se kėtė herė ajo ndihet me
kėmbė nė tokė.
Thashethemet


Pak para se tė pranonte zyrtarisht ndarjen nga Romeoja, nė media
nisėn tė qarkullonin lajmet e para se Ēiljeta kishte nisur njė lidhje
tė re dashurore. Nė fakt, nuk kishte asgjė konkrete, por kishte
mjaftuar njė status nė Facebook pėr tė krijuar njė insinuatė, e cila e
lidhte domosdoshmėrisht Ēilin me atė djalė. Ky i fundit quhen Endri dhe
emri i tij bėri xhiron e madhe nė faqet e ndryshme tė internetit si
mashkulli qė i kishte rrėmbyer zemrėn kėngėtares. Por si ishte nė fakt
e vėrteta? Miq tė afėr tė kėngėtares pohuan se nė fakt mes tyre nuk
kishte ndonjė gjė reale, ashtu siē edhe u shkrua nė media. Vetė Ēili
kishte vendosur nė statusin e saj nė Facebook se kishte njė marrėdhėnie
me Endrin, por nė fakt kjo nuk ishte njė arsye bindėse se mes tyre
kishte sado pak ndjenjė. U pėrfol se Ēiljeta dhe djaloshi i ri ishin
njohur nė njė lokal nė kryeqytet dhe qė aty kishte nisur gjithēka. Por,
nė fakt e gjithė kjo histori u hodh poshtė, pasi djaloshi ishte vėrtet
fans i kėngėtares, por kurrsesi i dashuri i saj i ri. Ndoshta asaj do
t’i duhet pak kohė derisa tė vendosė pėr zgjedhjen e radhės. Kjo ėshtė
edhe arsyeja qė nė kėto momente kėngėtarja i ėshtė pėrkushtuar
totalisht muzikės, duke lėnė pas dore aventurat dashurore.
Njė duet nga Kosova
Ēiljeta Xhilaga nuk ka lėnė pas dore projektet muzikore, edhe pse
vetėm pak ditė mė parė ka mbyllur xhirimet e klipit tė saj mė tė ri.
Kėngėtarja vjen kėtė herė nė njė version tjetėr, e veshur me rroba
tradicionale indiane, pasi edhe motivet e kėngės janė tė tilla. Ajo qė
bie nė sy ėshtė fakti se kėngėtarja ka zgjedhur qė kėnga tė jetė
vazhdim i “Deja Vu”, njė tendencė kjo e ndjekur nga Lady Gaga qė duket
se ka joshur edhe artistėt shqiptarė. Por, surprizat nuk mbarojnė me
kaq, pasi priten tė tjera. “Kam bėrė njė kėngė tė re qė mban stemėn e
Flori Mumajesit si gjithmonė. Videoklipi ėshtė realizuar nė bashkėpunim
me Aleksandėr. Kėnga ėshtė verore dhe shumė ritmike. Titullohet “Next
episode”, sepse ėshtė vazhdim i kėngės “Deja Vu”. Do ta cilėsoja si njė
ndėr kėngėt e mia mė tė mira, mė pėlqen shumė, shpresoj qė t’i pėlqejė
edhe publikut kur ta dėgjojė”, – ka thėnė kėngėtarja. Nga ana tjetėr,
mėsohet se Ēiljeta sapo i ka thėnė “Po” njė propozimi pėr duet me njė
artist kosovar. Bėhet fjalė pėr kėngėtarin Korab Jetishi, i cili ka
pohuar pėr mediat kosovare se nė shtator do tė prezantohet nė njė duet
me Ēiljeta Xhilagėn. “Kemi arritur marrėveshje me Ēiljetėn pėr tė
realizuar njė duet sė bashku dhe nė shtator do tė fillojmė realizimin e
kėngės”, – theksoi Korabi. Pėr sa u takon pushimeve, miq tė afėrt tė
kėngėtares pranojnė se ajo pėr momentin nuk ka planifikuar asnjė ditė
relaksi buzė detit, por sapo t’i jepet mundėsia, teksa udhėton nė
bregdet do tė marrė rrezet e nevojshme. Ndoshta nga shtatori, atėherė
kur prurjet koncertore do tė bien Ēiljeta do tė vendosė tė pushojė:
Vetėm, me familjen apo me ndonjė djalė, kjo nuk dihet ende…!
Gazeta Standard

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Ēiljeta Xhilaga, Kur suksesi vjen pas ndarjes…!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Thashetheme-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs