Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Greqi, 4 shqiptarė nė pranga

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Greqi, 4 shqiptarė nė pranga   01.08.10 21:07

Greqi, 4 shqiptarė nė prangaTėrhequr mė 01 Gusht 2010


Edhe
4 persona tė tjerė, tė gjithė shtetas shqiptarė, janė arrestuar nė
fshatin Dhiavato tė Imathias, pranė qytetit tė Verias, pas njė sherri
me thika qė ka ndodhur disa ditė mė parė, midis dy grupeve
adoleshentėsh grekė dhe shqiptarė, qė pati si rezultat plagosjen e pesė
personave. (UPDATE) Ajo ēka problematizon nė kėtė
rast organet greke ėshtė fakti se ndaj dy, prej pesė shqiptarėve qė
tashmė janė arrestuar nė lidhje me kėtė konflikt, ekzistonte urdhėr
arresti me akuzėn e tentativės pėr vrasje qysh prej vitit 2001, si dhe
pėr armėmbajte pa leje dhe pėrdorim arme.

Megjithatė tė dy
kėta emigrantė shqiptarė, identiteti i tė cilėve ende nuk publikohet,
hynin dhe dilnin lirshėm nė kufirin shqiptaro-grek pėr mėse 9 vjet.


gjithė tė arrestuarit janė ēuar nė mėngjesin e sė shtunės tek prokurori
i cili u ka lexuar akuzėn pėr konfrontim, ushtrim dhune si rezultat i
se cilės kanė shkaktuar plagė tė renda, si dhe pėr armėmbajtje pa leje
.

Mė pas u ėshtė dhėnė masa e burgimit pa afat, ndėrsa
kėrkohen edhe tre shqiptarė tė tjerė, tė cilėt duket se kanė marrė
pjesė nė kėtė zėnkė tė pėrgjakur.

Ngjarja nė fjalė ndodhi tė
mėrkurėn nė mbrėmje kur pas njė konfrontimi me fjalė pėr motive tė
dobėta midis dy grupeve gjimnazistėsh grekė dhe shqiptarė, kanė
ndėrhyrė rreth 8 emigrantė shqiptarė tė rritur, tė cilėt sipas
dėshmitarėve okulare, kane sulmuar me mjete tė forta dhe me thika
gjimnazistėt greke. Nga konfrontimi janė plagosur katėr greke dhe njė
shqiptar, prej tė cilėve vetėm njė 17 vjeēar grek, ndodhet ende nė
gjendje tė rėndė nė repartin e reanimacionit.

Ndėrkohė
organet greke janė tė shqetėsuara pėr arsye tė klimės tepėr tė
tensionuar qė ekziston tashme nė kėtė fshat dhe nė zonėn pėrreth, ku
jetojnė shumė emigrantė shqiptarė, tė cilėt ose janė larguar nė
Shqipėri ose nuk dalin nga shtėpitė nga frika e njė hakmarrjeje prej tė
afėrmve tė adoleshentėve grekė tė plagosur, ndėrkohė qė nė tė kaluarėn
emigrantėt dhe vendasit kanė jetuar nė harmoni tė plotė pėr shumė vite.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Greqi, 4 shqiptarė nė pranga
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog