Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Ndėshkimi, u pritet uji

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Ndėshkimi, u pritet uji   01.08.10 21:14

Ndėshkimi, u pritet ujiTėrhequr mė 01 Gusht 2010


Administratori
i njė blloku pallatesh ka ndėrmarrė mėnyrėn me brutale pėr tė
penalizuar banorėt qė nuk paguan detyrimet mujore prej 700 lekėsh pėr
mirėmbajtjen e godinave. Tė paktėn 50 familje
kanė prej disa ditėsh pa ujė pasi rrjeti ėshtė mbyllur nga
administratori i bllokut, si formė presioni pėr t’i detyruar banorėt qė
nuk kanė paguar tė plotėsojnė detyrimin.Nė bllokun e pallateve
tė reja nė rrugėn e qelqit nė zonėn e kombinatit nė Tiranė disa familje
qė jetojnė me qera nuk pranojnė tė paguajnė tarifėn mujore tė shėrbimit
tė shkallėve.Duke shkelur tė gjitha ligjet nė fuqi tė
administrimit tė ndėrtesave tė banimit i ka prerė ujin dy pallateve.
Banoret edhe pse paguajnė ujin rregullisht, e mbushin atė nėpėr bare,
apo lavazhe makinash.Ndėshkimet kolektive ndaj banorėve deri
tani ishin demonstruar nga KESH-i, nė rastet kur njė pjesė e banorėve
nuk paguante energjinė. Por nė rastin konkret ndėrprerja e furnizimit
me ujė nuk ėshtė bėrė nga autoritetet e ujėsjellėsit, por nga
administratori i pallateve, njė veprim ky i kundraligjshėm.Jetesa
nė komunitet normohet tashmė me ligj, ku parashikohen edhe detyrimet e
pėrbashkėta pėr mirėmbajtjen e godinave, por nė shumė pallate
administratorėt pėrballen me banorė qė refuzojnė tė paguajnė, duke
prodhuar situata edhe si ajo e banoreve tė kėtij blloku.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Ndėshkimi, u pritet uji
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com