Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Formula 1, Veber fiton nė Hungari

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Formula 1, Veber fiton nė Hungari   01.08.10 21:25

Formula 1, Veber fiton nė Hungari



Tėrhequr mė 01 Gusht 2010


Mark
Veber me Red Bull ka fituar garėn pėr ēmimin e Madh tė Hungarisė duke e
ēuar nė 4 numrin e garave tė fituara prej tij nė kėtė sezon si dhe duke
marrė kryesimin e pėrgjithshėm nė klasifikimin pėr pilotė.
Piloti
australian ka zhvilluar njė garė tė mirė duke lėnė pas Fernando Alonson
me Ferrari nė vendin e dytė dhe shokun e skuadrės, Sebastian Fetel nė
vendin e tretė, ky i fundit i penalizuar pėr njė parregullsi gjatė
garės nė momentin kur nė pistė ishte makina e sigurisė.I katėrti
e mbylli garėn piloti brazilian i Ferrarit, Felipe Masa ndėrsa Luis
Hamilton me Meklaren braktisi garėn pėr probleme teknike.

Pėr
t’u pėrmendur vlen episodi nė xhiron e 15 kur komisarėt pasi vunė re
sende nė pistė vendosėn hedhjen e makinės sė sigurisė pėr tė shmangur
incidentet. Pikėrisht, duke dashur tė pėrfitojnė nga ky moment shumė
skuadra thėrritėn pilotėt e tyre pėr tė kryer ndėrrimin e gomave, duke
shkaktuar kaos dhe incidente nė bokse.

Rėnditja pėr pilotė pas
kėsaj gare kryesohet nga Veber me 161 i ndjekur nga Hamilton me 157 e
Fetel me 151, ndėrsa pėr skuderi kryeson Red Bull me 312 pikė i ndjekur
nga Meklaren me 304 dhe Ferrari 238 pikė.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,



Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Formula 1, Veber fiton nė Hungari
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Sport :: Sportet e Tjera-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog