Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 37
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    03.08.10 3:15

Duke qenė pjesėtar i njė brezi, i cili nė rininė e tij tė pasurit e njė
pale pantallonash xhins apo kadife e kishte luks ta madh, ndjej kėnaqėsi
kur shikoj se si gjimnazistėt dhe studentėt e sotėm kanė tė gjitha
mundėsinė dhe hapėsirėn pėr ta shijuar ndryshe kėtė fazė tė jetės. Por
pikėrisht, mėnyra e tė shijuarit tė jetės nga rinia sot, ka ngrėnė shumė
herė diskutim. Ėshtė kjo njė mėnyrė moderne, pra normale pėr kohėn qė
jetojmė, ėshtė shumė ekstravagante (jo nė kuptimin e shfaqjeve tė huaja
tė periudhės sė para viteve ‘90), ėshtė e tepruar, apo edhe mė keq, e
degjeneruar dhe e degraduar? Pėr pasojė mund edhe tė pyesim nėse brezi i
sotėm ėshtė njė rini normale, ėshtė mjaftueshėm i shkolluar e i edukuar
pėr tė qenė i gatshėm tė marrė nė dorėzim Shqipėrinė e sė nesėrmes dhe i
aftė pėr ta dėrguar mė pėrpara e pėr ta bėrė mė tė begatė se etėrit e
tyre vendin e tyre? Kėto pyetje hanė shumė diskutime dhe shumėkush mund
tė ndajė opinione tė ndryshme e kontradiktore. Personalisht do t‘i
bashkohesha grupit tė njerėzve qė ndjehen tė shqetėsuar pėr brezin e ri,
pėr cilėsinė e shkollimit, pėr nivelin kulturor, pėr nivelin e edukatės
dhe mirėsjelljes dhe pėr pasojė edhe pėr tė ardhmen e tij.Ndėrsa ecnim njė ditė trotuarit tė bulevardit tė kryeqytetit, tri vajza,
nė moshė tė gjimnazit, bisedonin shpenguar me zė tė lartė. Njėrės i ra
telefoni dhe u pėrgjigj: "Hė me kurve, ku je? Nga mutin ku ke humbur njė
javė?". Pasi mbylli bisedėn, shoqja e pyeti se kush ishte. "Ajo shoqja
ime e Qemalit (mesa duket e shkollės sė mesme "Qemal Stafa"), Lola".
"Kush me? - ndėrhyri tjetra - ajo shurra qė pallohet me atė mallistin,
qė ndau atė shoqen time nga dashnori?". Biseda mes tyre vazhdoi nė tė
njėjtėn temė, kur njė djalė i ra borisė sė makinės. "Ata robt ku t‘i
kesh shkėrdhatė" - ia priti e treta, me sa fuqi qė kishte. Shumė njerėz
kthyen kokėn tė nxitur nga kjo shprehje, por kjo nuk ndikoi fare qė
vajzat tė ndryshonin temėn e bisedės.

I kėrkojmė njė mijė herė ndjesė lexuesit dhe gazetės pėr pėrdorimin e
shprehjeve tė mėsipėrme. Por e riprodhuam dialogun me korrektesė pėr tė
qenė mė realė nė ngritjen e njė problemi vėrtet serioz dhe shqetėsues si
dhe pėr tė ndarė me ju njė brengė qė tė mbetet pas, kur shikon tri
vajza tė bukura e tė veshura hijshėm, tė flisnin mes turmės sė njerėzve
me njė gjuhė tejet ordinere. Nė fakt, fillimisht rrezen e shqetėsimit e
pata shumė tė ngushtė, kur mendova se ēfarė pėrgjigje do tė merrja,
sikur njėra prej tyre tė ishte nesėr nusja e tim biri (i cili pėr fat
ėshtė ende herėt pėr kėsi punės) dhe unė t‘i kėrkoja, ta zėmė, tė mė
bėnte njė kafe? Kėtė episod e bėmė objekt diskutimi mes njė grupi
kolegėsh, duke shprehur shqetėsimin pėr degradimin e fjalorit nė radhėt e
rinisė. "Je shumė i vonuar - mė thanė. Vajzat kanė kohė qė ua kanė
marrė frenat djemve. Janė ato tashmė qė pėrdorin si tė zakonshme
shprehje nga mė ordineret, qė tė shajnė mbarė praptė, siē e themi ne
meshkujt, me libėr shtėpie. Nė rrugė, nė shkollė, nė kafene, e madje
edhe nė familje, fjalori i tyre ėshtė njė degjenerim total".

Konstatimi i vonuar na u kujtua sėrish kėto ditė kur Elsa Ballauri,
ngrinte nė njė artikull njė shqetėsim vėrtet serioz: fatin e rinisė
"bllokiste". Asaj rinie qė braktis shkollėn dhe dergjet tėrė ditėn
kafeneve, rinisė qė diskuton pėr ēdo gjė, veē pėr njė libėr, pėr njė
film apo njė teatėr jo. Tė asaj rinie, ku individi qė lexon ėshtė njė
humbameno, ai qė shkon rregullisht nė shkollė ėshtė njė debil, ai qė
krahas shkollės bėn edhe njė punė ėshtė fakir. Duhet tė jemi seriozisht
tė shqetėsuar pėr fatin e individėve qė do tė pėrbėjnė shoqėrinė
produktive tė sė nesėrmes, tė cilėt nuk dinė ku bien dyert e
bibliotekave, por dinė adresat e tė gjitha pabeve, klubeve tė natės dhe
moteleve. Koha ėshtė duke prodhuar vėrtet njė kategori tė rinjsh shumė
tė aftė, qė po formohen bindshėm edhe nė universitete tė famshėm nė
botė. Por ata janė fare pak tė pėr ndikuar nė pėrqindjen e lartė tė
injorancės qė do tė mbushė shoqėrinė e sė nesėrmes, pa llogaritur qė njė
pėrqindje e konsiderueshme e tyre nuk kthehen mė nė Shqipėri.

Produkte tė njė shoqėrie ku edukimi ishte ēėshtje e partisė dhe ku
mirėsjellja dhe tė nxėnit imponoheshin, prindėrit e rinisė sė sotme
mjaftohen me shpenzimet pėr tė mos u munguar gjė fėmijėve tė tyre dhe
pėrgjithėsisht nuk kanė nė axhendė edukimin e tyre. Shumė syresh qė kanė
mundur tė krijojnė komoditete financiare mjaftohen tė paguajnė
shtrenjtė nė shkollat private dhe nuk e dinė se sa efektivisht notat e
tyre janė ekuivalente me njohuritė. Shumė syresh mjaftohen me
regjistrimin nė universitete private dhe presin fundin e katėr viteve
pėr tė marrė diplomėn e blerė me para. Shumė syresh krenohen qė u bėjnė
surpriza me BMĖ ditėn e lindjes sė fėmijėve tė tyre gjimnazistė, tė
cilėt megjithatė nuk kanė njė libėr nė shtėpi. Rinia e sotme nuk ka
simbole, nuk ka idhuj pėr tė ndjekur dhe ėshtė e prirur tė rrėshqasė
lehtėsisht drejt degjenerimit. Pėr mė shumė se njė muaj, idhulli i
rinisė dhe adoleshentėve tė Tiranės ishte videoja e njė artisteje qė
ishte filmuar nudo ndėrsa merrte drogė, tė cilėn tė rinjtė e qarkullonin
nė telefonat e tyre celularė.

原åø–地址: Balkan Forums ™ - Discussions,
http://balkanweb.altervista.org/showthread.php?t=122


Me kėtė brez nuk bėhet fjalė tė flasėsh pėr parime, si p.sh.,
vullnetarizmi, pasi ata po edukohen me frymėn e trotuareve. Media nga
ana e saj nuk ofron asgjė edukative. Ekranet televizive kanė nė qendėr
edicionet e lajmeve dhe debatin politik, ndėrsa pjesa tjetėr e kohės
mbushet me telenovela, tė cilat kanė tė gjitha tė njėjtėn fabul: njė
mjedis ku gėlon thashethemi, intriga dhe tradhtia seksuale, ku nėna
ngatėrrohet me djalin, vajza me babanė e ku si nėna, ashtu edhe vajza,
kanė tė njėjtin tė dashur. Pėrtej fatalitetit me tė cilėt po ngrejmė
kėtė shqetėsim, realiteti duhet tė na bėjė tė mendojmė seriozisht pėr ta
ndryshuar atė. Dhe nė radhė tė parė sytė duhet t‘i drejtojmė nga
shkolla.

Gjithkush qė ka pasur pėrvojėn e pjesėmarrjes apo tė asistimit nė njė
institucion arsimor nė vendet e qytetėruara, ka parė qė tė paktėn nė
orėn e mėsimit nxėnėsit, studentėt dhe mėsuesit e kanė tė ndaluar
rreptėsisht tė pėrdorin telefonin celular e aq mė shumė tė ndezin
cigaren. Gjithkush qė ka pasur kėtė pėrvojė ka parė qė askund nuk ka
vajza nė shkollė me mini e mikrofunde si nė shkollat tona. Shkolla duhet
tė rrisė shkallėn e disiplinimit dhe shkallėn e bashkėpunimit me
prindėrit. Ajo nuk ėshtė njė institucion argėtimi, ku vajzat shkojnė pėr
tė zėnė tė dashur e djemtė tė dashura, por njė vatėr tė nxėnit dhe
detyrimisht edhe edukimit. Duhet tė ndjejmė frikė seriozisht pėr tė
ardhmen e shoqėrisė sonė.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    09.09.10 2:51

se pari ju pergezoj per parashtrimin e problemit jeni treguar krejtesisht i sakte dhe realist.
eshte per te ardhur keq sa kot po e qojne kohen rinia ( adoleshenca dhe rinia e hershme )
arsyet?
- varferia
-pasuria
-padituria
ky brez do jene e ardhmja , kam besim qe do e kuptojne shpejt se si eshte menyra e duhur e sjelljes , jam optimiste ne kete drejtim

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    09.09.10 4:34

PO pikerisht prandaj e ngrita kete teme sepse rinia shqiptare eshte shume mbrapa

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    10.09.10 22:42

Varet nga ta kapesh. Po te themi; a eshte rinia shqiptare e kulturuar, e shqetesuar per problemet sociale etj etj,(qe une mendoj se jane me tonelata) - mendoj se do ngelemi te zhqenjyer.
Gjithsesi, brezi i ri i cdo kombi ka probleme. Tani, mua me duket se rinia shqiptare po ben perpjekje per tu integruar disi. Problemi qendron ne edukimin e rinise dhe kursin qe duan te ndjekin vete te rinjte. Mesa shihet, periudha e transicionit akoma vazhdon ne Shqiperi, dhe kjo ngadaleson emancipimin. Por pyetja ime do ishte: a e shohim rinine e sotme si force per te udhehequr te ardhmen?

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    11.09.10 1:29

Network shkruajti:
Varet nga ta kapesh. Po te themi; a eshte rinia shqiptare e kulturuar, e shqetesuar per problemet sociale etj etj,(qe une mendoj se jane me tonelata) - mendoj se do ngelemi te zhqenjyer.
Gjithsesi, brezi i ri i cdo kombi ka probleme. Tani, mua me duket se rinia shqiptare po ben perpjekje per tu integruar disi. Problemi qendron ne edukimin e rinise dhe kursin qe duan te ndjekin vete te rinjte. Mesa shihet, periudha e transicionit akoma vazhdon ne Shqiperi, dhe kjo ngadaleson emancipimin. Por pyetja ime do ishte: a e shohim rinine e sotme si force per te udhehequr te ardhmen?
mendoj se duhet te jemi optimiste dhe ti japim besimin e duhur Rinise sepse dashje pa dashje ata jane e ardhmja , fakti se te rinjte po shohin se si qendrojne problemet ne shqiperi do te ndikojne pozitivisht dhe negativisht ne te ardhmen e tyre , pozitivisht sepse do perpiqen te jene ndryshe , negativisht se do ju mbetet pak nga ky llumi qe ka perfshire shoqerin shqipetare dhe ku po vertitemi te gjithe
mgjt po mendoj se po

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    11.09.10 1:34

per mendimin tim,rinija shqiptare ka shume mundesi te krijoj nje te ardhme me nje nivel te lart,por aman duhet te marr parasysh dhe vendi ne te cilin jetojn qe i perkufizon shpresat dhe mundesit per te arritur ne rezultatin e deshiruar.dhe te me shumtit detyrohen te shkojne jashtetite ose te mendojn si do ja dalin mban ne jete dhe jo aq shume per nje te ardhme me te mire per vendin tyre(mendimi im gjithmone)

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    11.09.10 22:03

Rinia eshte vet jeta eshte e verteta e genjeshtrave
eshte ajo qe ka nje emer tek cdo mendje tek cdo zemer
Pra Kaq ashper mos me gjykoni fjalet qe themi pse si degjoni
Dhe ti e dashur Perendi falja mekatet brishtezi
Rini e do jeten ta gezoje
dhe me besim ta jetoje Smile lol

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    11.09.10 22:04

e kam k'put n'mes e :D

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    12.09.10 4:42

Opo Per te punuar sjemi ne kjo eshte mese normale por ka dicka se jemi me te zgjuar sesa paraardhesit tane shqipetar..hehhehe:)SmileSmile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    12.09.10 6:48

hahahhaha ka edhe nje veti tjeter kjo rinia e sotme jane shume "modeste"..:P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    12.09.10 8:50

ca llafos mi ke te plotesisht te drejt Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    14.09.10 4:28

Po Kejla ke shume te drejt jemi edhe me modest Edhe kjo do te thote qe rinia e sotme po perparon nuk po digjet..Edhe ne na vjen mire per kete gje..:D:D:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    14.09.10 6:32

ahhahahaha kujdes se po mbeteni te pa pjekur duke u munduar te mos digjeni

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
aleks
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 203
Registration date : 28/03/2009
Age : 30
Location : Albania

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    14.09.10 6:37

Mendimi im eshte qe rinia shqiptare e sotme eshte djeg gjynah kan ik per l.... :P hahha po he se do e merni veten ::P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Knaqesia juaj Qellimi yne!!


Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.YouGoDec.Com
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    14.09.10 9:01

tani qe te shpjegohem fjalen ''modeste'' e perdora ne kuptimin e kundert qe rinia sot eshte shume mendjemadhe , me te folur ta marrin ne kthese por mire thote antari ktu siper do e marrin veten me kalimin e kohes..........shpresojme :silent:

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    14.09.10 11:02

ate them dhe une :D

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    17.09.10 6:03

Hej mendjemedhenj edhe jane Po Nese tani ne kete kohe ne rinia jemi icik te pa pjekur ateher cfar presim ne nga ju..Ju duhet te jeni budallenj fare..E keni shume gabim me kete fjal do e merrni veten edhe ju keni qen si ne Por kan qen kohe te tjera ateher ashtu sic edhe tani eshte kohe tjeter kshu qe ndryshon koha ndryshojn njerezit... Eshte mese e qarte Edhe skemi cfar ti bejme ketij fakti qe njerezit po ndryshojn Po behen me te zgjuar por po ndryshojn per keq jo per mire..Prandaj perdoret edhe Termi "Shkatterrimi i Botes" .Smile Kaq kisha per te thene shpresoj tju pelqeje Romani..ahaha:)Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    17.09.10 8:06

weeeeeeeeeeeeee ca lexojn syt e mi...ncncncnc ne jemi brezi i degjenerum :P te jemi si te jemi jemi per veten ton!!! une per vete jam shume modeste :P
goca cuna duhet ta pranojm ne si brez nuk vlejm gjo, ishalla na hyjn ment me kalimin e kohes se vallahi kshu si ja kemi nis nuk shkojm shume larg!!!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    17.09.10 8:41

elenita shkruajti:
weeeeeeeeeeeeee ca lexojn syt e mi...ncncncnc ne jemi brezi i degjenerum :P te jemi si te jemi jemi per veten ton!!! une per vete jam shume modeste :P
goca cuna duhet ta pranojm ne si brez nuk vlejm gjo, ishalla na hyjn ment me kalimin e kohes se vallahi kshu si ja kemi nis nuk shkojm shume larg!!!

Mos i fut te gjithe ne nje kategori Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    17.09.10 11:26

Network pa merak se nuk i fus te gjith....po ty po :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    19.09.10 6:11

eshte si eshte brezi por cdo gje ka lezetin e vet

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    19.09.10 7:17

qe te jemi realiste..................brezi i tanishem eshte si eshte por po perballet edhe me nje sere eksperimentehs qe po bejne me ta e per kete me teper flas per arsimin si parauniversitar si universitar si pasuniversitar , une nga 3-4 vite po mundohem te kuptoj formulen e ketyre po akoma se kam kap , po i shkaterrojne nga nervat te shkretet .........rini ti je e ardhmja dhe kete e di .

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    27.01.11 11:16

Ashtu eshte ne jemi e ardhmja :P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    28.01.11 5:37

PrInCi shkruajti:
Ashtu eshte ne jemi e ardhmja
po ti po buzqesh

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    28.01.11 6:03

ahhahahahaahahah e keni gjetur taman nqs keto jan e ardhmja vras mendjen se kush do punoj se keto nuk ja thojne per pune hic fareeeeee pfff po he se do i hyj mendja por do jet vone :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    28.01.11 6:37

si gjithmone yougode
na vjen mendja me vonese, ne kemi kaluar mbi te njejtat gjera, gabime e pendesa.............edhe kjo rini duhet te beje gabimet e saj..........do jete vone? ndoshta do kete ikur nje tren por do kapin trenin tjeter

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    28.01.11 6:57

ishalla e kapni se po ju iku dhe ky tren aha eshte per tju ardh keq masanej se ska tren tjeter :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    28.01.11 10:15

ore une e kam kaluar me vakt rinine me ka ik treni nr.1 treni nr.2 , vapori, avioni .............e di ke pres hahahahaha po me vjen te qesh me mendimin ..........po pres nje gomar haahahahahha ose kale ( s eme pelqejne me shume kuajt ) hahahahahahahaha sa po qesh me vete

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    28.01.11 12:03

Se mos eshte vetem rinia shqipetare qe se do punen e gjithe rinia kshu eshte bere mbare boten ..edhe mos u beni merak se secili ka kismetin e vet :P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
entela

avatar

Numri i postimeve : 18
Registration date : 08/03/2011

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    13.03.11 21:55

Brerzi i sotem shume i mire me duket nuk edi perse e keni ber kete teme cdo brez te bukurine e saje keshtu mendoj une
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    14.03.11 11:47

Edhe Une Jam DAkort Me Entelen :d
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    15.03.11 0:40

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm une ekam thene jam optimiste dhe kam besim tek rinia dhe asnje nuk thote qe rinia nuk eshte e bukur ( sepse gjithmone rinia eshte e bukur buzqesh ) thjesht po themi qe nuk e shfrytezon as 50 % potencialin e saj ............dhe kjo eshte me keq se sa mos te kishte fare potencial rinia

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    16.03.11 19:56

Rinia e sotme jane si ato zoqte e patosit qe rriten me ilace ose si i thonim kohen e enverit qe rriten me korent dmth shume te kalbur por jo te gjithe shumica Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    17.03.11 11:45

Po Normale e Lal Se Ateher Ka QEn Koha E Punes Ndersa Sot Eshte Koha E Inteligjences Koha e Zgjuarsise Jo Si Ateher Kur Njerezit ishin Budallenj sepse ajo kohe ishte Smile hihihi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    18.03.11 1:09

princi . ka qene koha e enverit e injorances po ...........por te pakten rinia mundohej te shfrytezonte forcen e saj ( mgjs me aq sa i lejonte pushteti )
sot rinia eshte krejt e lire dhe nuk tregon sa e forte eshte !!!
kjo eshte per te ardhur keq

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    19.03.11 0:09

bravo kejla e ke then shume bukur une nuk e kuptoj zjuarsine e kesaj rinie te sotme sepse nuk po shikoj te bejne dicka te zjuar ?

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    19.03.11 5:02

Jo E Keni Gabim Ne thjesht e Tregojme Forcen Dhe Zgjuarsine Tone Aty Ku Duhet Dhe Ne kohen E duhur, Une Mendoj qe inteligjenca e Njeriut sa vjen e po rritet dhe ne fund fare do venitet se ska cte bej :P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    22.03.11 2:55

PrInCi shkruajti:
Jo E Keni Gabim Ne thjesht e Tregojme Forcen Dhe Zgjuarsine Tone Aty Ku Duhet Dhe Ne kohen E duhur, Une Mendoj qe inteligjenca e Njeriut sa vjen e po rritet dhe ne fund fare do venitet se ska cte bej :P
princi...................ku e tregoni zgjuarsine dhe forcen?
me fal e sepse nuk po flas per te gjithe por le te themi shumica
ju rini nuk studioni por mundoheni te zini shoqeri me pedagoget, edhe kur studioni merrni egzaktesisht vetem ate qe kane librat e shkolles , ............nuk punoni por jetoni ne kurriz te prinderve ( mgjs e kane per detyre nje dore ndihme do i bente shume mire edhe atyre ) ,nuk mendoni me seriozitet te ardhmen ( mgjs do keni kohe, ne rini hidhen bazat e te ardhmes dhe ne qofte se nuk i vini mendjen eshte e kote me vone ) nuk merrni pjese ne aktivitete jashteshkollore, nuk lex nje liber per qejf po humbni ne boten virtuale ne chat..................cdo dite humbni pak nga sinceriteti juaj dhe beheni me hipokrite ,nuk keni nomat me elementare te edukates, respekti per me te madhin, per prinderit apo thjesht respekti per njeri - tjetrin eshte pothuajse zero . per moemntin thashe ket me vone do them kush ka qene forca e rinise dikur

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    24.03.11 9:14

mmmmmmmmmmmmmmmmm sa mire ke folur kejla mos je gje petagoge ti une te jap nga zemra nje bravo vetem per ate sugjerim apo mesim qe i jep ketyre te rinjeve bravo kejla ta lexojne keta dhe ta lexojne mire biles Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    24.03.11 11:14

Ehh Kejla Edhe Kjo Qe Thua Eshte Ca e Vertete. Por Kjo Kohe Ka Ardhe Edhe Ske Cfar te Besh. Fundi I Botes Eshte Duke U Afruar ahahahah :P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    25.03.11 9:46

YouGoDe shkruajti:
mmmmmmmmmmmmmmmmm sa mire ke folur kejla mos je gje petagoge ti une te jap nga zemra nje bravo vetem per ate sugjerim apo mesim qe i jep ketyre te rinjeve bravo kejla ta lexojne keta dhe ta lexojne mire biles Smile
je i njeanshem sepse je miku im .......................mos me lavdero

princi , kjo eshte sjellja me negative per nje 19 vjecar ke nje jete te tere perpara, mos flit kaq lehte eshte mekat i madh

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    25.03.11 12:15

kejla spo ju lavderoj por dhashe mendimin e duhur besoj Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    27.03.11 22:31

si gjithmone sh i sjellshem yougode

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    28.03.11 1:56

PO si mos te jeshe i sjellshem me njeres qe kam ketu ne forum derisa jeni dhe ju te sjellshem detyrimisht duhet te jem edhe une Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
emanuela shehu
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 27
Registration date : 01/04/2011
Age : 20
Location : tirana

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    04.04.11 1:31

mendoj qe njerezit ne kohen me perpara kane qene shume me mire dhe me te dashur me njeri tjetrin se ne kohet e sotme...ne kohet e sotme gjeja e vetme qe mund te te kape veshi jane vrasje,droge,alkol,zenka...etj..mendoj qe njerezit duhet ta stopojne kete gje...pse nuk mundohen te bejne nje gje me te mire pervec se te bejne ato qe permenda me lart...ndoshta une jam askushi per te gjykuar te tjeret por mendoj qe te gjithe duhet te perpiqemi nga ana jone...me pak fjale njerezit jane cmendur dhe nuk mendojme me per asnjeri jane te pakte ato qe e bejne kete...merzit(((

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


love music...especially heavy metal....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    04.04.11 1:50

Bravo emanuela e shikoni qe emanuela e ka permblethe shume mire kete teme qe njerezit atehere nuk kishin kohe te mereshim me budalleqe por pikerisht punonin ishin te dashur me njeri tjetrin te edukuar kultuaruar ejt nuk kishin dhe shume liri ne fakt por ama tani rinia e sotme i ka te gjitha gati dhe prandaj nuk e vrasin mendjen dmth me pak fjale dalim po te fjala ime qe kam them me lart qe rinia e sotme jane dembela :d

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    04.04.11 6:30

dhe eshte mekat se jane rini e bukur ............................................te marrin ne qafe ti shikosh si kallep

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    04.04.11 6:40

po ca e dua kallepin une kur jan shum mbrapa me jeten shume te ngathet une e pashe dhe dje une personalisht kisha 5 vjet pa luajtur futboll dhe ato cunat e ri 17 vjec apo 18 me zore leviznin imagjino mo cfar do thuash per to qe nuk aktivizohen fare as nga ana fizike as nga te tjerat po shkon dem Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !    

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Rinia e sotme, Brezi qė po shkon dėm !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tė njihemi me njėri tjetrin :: Rinia Shqiptare-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs