Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Femrat duan dashuri, meshkujt seks

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 38
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Femrat duan dashuri, meshkujt seks    03.08.10 4:05

Hulumtimet shkencore tregojnė se ekzistojnė dallime tė rėndėsishme nė
mes meshkujve dhe femrave jo vetėm nė fuqinė fizike por edhe nė
funksionet e shumta psikike dhe neuropsikiatrike, siē janė perceptimi,
njohja dhe afektiviteti.Meshkujt kanė shikim mė tė qartė,
nė masė mė tė vogėl janė mė tė ndjeshėm sesa shumica e femrave nė ftohje
ekstreme, reagojnė mė shpejt dhe janė mė tė gjindshėm nė hapėsirė.
Gratė, nė anėn tjetėr, pėr dallim nga shumica e meshkujve shohin mė mirė
nė errėsirė, janė mė tė ndjeshme nė prekje nėpėr tėrė trupin, kanė
shqisa mė tė theksuara tė dėgjimit dhe aftėsi tė theksuar manuale.
Meshkujt janė mė agresiv, mė tė ftohtė emocionalisht dhe shfaqin aftėsi
mė tė madhe nė zgjidhjen e detyrave matematikore nė krahasim me shumicėn
e meshkujve.Femrat nė tė kundėrtėn, janė mė emocionale, superiore nė tė
folur dhe lexojnė mė rrjedhshėm sesa shumica e meshkujve.

Meshkujt
dhe femrat dukshėm dallojnė edhe kur bėhet fjalė pėr pėrjetimin e
dashurisė dhe seksit

Meshkujt ‘votojnė’ pėr seks, e gratė pėr
dashuri – ėshtė rezultat i hulumtimeve nė kėtė temė. Ėshtė dėshmuar se
mbi gjysma e grave tė cilat janė nė idilė dashurie me ndonjė mashkull,
“flenė” ekskluzivisht me atė mashkull. Pėr dallim me kėtė, njė numėr
krejt i vogėl i grave gjatė kohės sė dashurisė me mashkullin mbėshtet
filozofinė “se dashuria ėshtė dashuri, e seksi diēka krejt tjetėr". Kur
gratė duan, pra, ato duan!

Kllapia e dashurisė ndaj njė personi
nuk i parandalon njė tė tretat e meshkujve qė tė dashurėn e tyre “ta
tradhtojnė” me gra tjera. Meshkujt, pra, sė paku sipas kėtyre
hulumtimeve, kur duan - donė, por edhe tradhtojnė. Nėse pėr gratė
dashuria dhe seksi njė pėr meshkujt dashuria dhe seksi janė gjėra
krejtėsisht tė ndara.
Shumica e meshkujve, pra, shpenzojnė energji tė
panevojshme duke u munduar nė dyshimet pėr besnikėrinė e tė dashurės sė
tyre.

Numri mė i madh i grave tė dashuruara janė besnike. Nga
ana tjetėr, a munden gratė tė evitojnė torturėn dashurore tė dyshimit nė
besnikėrinė e mashkullit tė tyre? Si ta dinė qė tė dashurit e tyre nuk i
puthin vetėm ato, pa marrė parasysh qė, nė mėnyrė tė ftohtė dhe pa
pasion, zbrazin “mallin e tyre tė lirė” nė gratė tjera? Fjala kyēe ėshtė
“nėse". Do tė jetė e sigurt, pra, nėse mashkulli nuk e donė nėse shpesh
nuk e heton praninė e saj! Nėse pra, nuk ėshtė nė gjendje dhe kondicion
tė mirė qė me orė tė tillė tė flasė pėr imtėsira me tė dashurėn e tij.
Nėse vėren mangėsitė e saj fizike (dhe intelektuale). Nėse pranon
vėrejtjet e tė tjerėve pėr jopėrsosmėrinė e saj. Nėse e vėrshon me
komplimente tė pamatura dhe, edhe mė sigurt, mė dhurata tė vogla e tė
mėdha. Nėse nėnėn, babėn, miqtė dhe fqinjėt e “tėrė botėn” nuk ia beson
personit tė dashur. Nėse ankohet se “po i dhemb koka”, kur me tė vėrtetė
mėrzitet pėr njė gjė tillė. Dhe nė fund, nėse i thotė qė e do, e, me
kėtė rast, gėnjen!


Pa marrė parasysh kush kė do e
kush kė gėnjen, njė ėshtė dashuria, e tjetra ėshtė seksi

Do tė
pritej qė shumica e ēifteve tė dashuruara nė masė tė madhe tė kėnaqen nė
seks pėr dallim nga ata tė cilėt bėjnė dashuri pėr shkaqe personale.
Kėshtu ndodhė me shumicėn e grave, por jo edhe me meshkujt. Nė mesatare
dy tė tretat e grave deklarojnė se seksi me partnerin tė cilin e
dashurojnė ėshtė gjėja mė e mirė nė jetė. Deklarata tė tilla bėjnė vetėm
gjysma e meshkujve tė anketuar. Pyetja ėshtė se sa tu besohet edhe
kėsaj tjetrės gjysmė tė meshkujve. /Telegrafi/

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Bambolita
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 16
Registration date : 13/09/2010
Age : 29
Location : Torino

MesazhTitulli: Re: Femrat duan dashuri, meshkujt seks    20.09.10 13:06

prandaj kan dal ne shitje vibratoret ?
lol

ska dashuri pa sex dhe ska sex pa dashuri
te ishte vetem dashuri do quhej miqesi dhe JO Dashuri ;)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 30
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Femrat duan dashuri, meshkujt seks    21.09.10 5:37

ahh s'jam dakord me ty Bambolita,
dashuri pa seks nuk ka, por seks pa dashuri ka sa te duash!!!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Femrat duan dashuri, meshkujt seks    

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Femrat duan dashuri, meshkujt seks
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog