Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Shkėlqim pėrkėdheljesh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 38
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Shkėlqim pėrkėdheljesh    03.08.10 4:50Shkėlqim
pėrkėdheljesh


Ti dhe ai nė shtėpi, nga mėngjesi nė
darkė. Pėr t’ju pėrkushtuar sė bashku pėrkujdesjes sė trupit. Me shumė
lojėra tė kėndshme dhe intriguese. Ėshtė e vėrtetė se pėr tė qenė e
bukur duhet tė mbyllesh nė banjė ose t'i nėnshtrohesh trajtimeve nėpėr
qendrat estetike, duke e lėnė tė tė presė nė shtėpi? Nė vend qė t'i
pėrkushtohesh vetes pėr tė, provo ta bėsh bashkė me tė. Dihet qė edhe
burrat e kanė pėr zemėr paraqitjen e tyre dhe ėshtė provuar shkencėrisht
qė pėrkėdheljet me partnerin tėnd janė njė eliksir bukurie, qė forcon
efektin e kozmetikėve. Atėherė kthejeni momentin e pėrkujdesjes pėr
trupin nė njė moment kėnaqėsie nė ēift.


Bindeni qė t'i pėrkushtoheni bashkėrisht kohės pėr t'i dhėnė dritė
fytyrės, trupit dhe flokėve dhe pėr t' u mbushur me energji. Zgjidhni
njė muzikė qetėsuese, ndizni nja dy qirinj tė aromatizuar, drita gjysmė
tė zbehta dhe tėrhiqeni nė njė eksperiencė rigjeneruese.


Pėr njė lėkurė mė tė ndritshme


Nėse fytyra nė mėngjes duket opake, bėni njė ‘scrub’, duke i
masazhuar fytyrėn njėri-tjetrit pėr tė eliminuar papastėrtitė. Dhe
pastaj pėrdorni maskėn: 10 minuta, symbyllur, tė shtrirė njėri pronė
tjetrit, duke u pėrpjekur qė tė qetėsoheni.


PĖR TY. Pėrdor njė variant
antistres, tė pėrgatitur me 2 pika vaj esencial rozmarine dhe pak ujė
trėndafilash. Zhysni nė tė njė napė pambuku dhe shtrije mbi fytyrė
napėn. Postoj, nėse lėkura ėshtė e thatė, lėreni partnerin tuaj t'ju
aplikojė butėsisht njė krem me vitamina dhe oligoelemente.


PĖR ATĖ. Pasi tė jetė
rruar, aplikoni mbi fytyrėn e tij njė shtresė maske qetėsuese me
kamomil. Dhe postoj njė solucion pas rroje pėr lėkura tė ndjeshme. Nė
mbrėmje njė krem me kolagien, retinol, vita minė C dhe E.


NJĖ SEKRET MĖ SHUMĖ. Para
maskės, zieni 2 litra ujė, shtojini pak mente ose lavanda dhe, pas disa
minutash, ofroni fytyrėn mbi ovull. Avulli, duke hapur poret, ko njė
veprim pastrues dhe forcon efektin e maskės.


Pėr flokė tė fortė dhe tė
mėndafshtėFlokėt e tua dhe tė tij duken sikur kanė humbur tonin? Provoni me
pak ėmbėlsi dhe ndonjė kėshillė tė eksperimentoni gjithmonė sė bashku me
tė.


PĖR TY. Nėse flokėt e tua
jonė tė thata dhe opake, posi tė jesh larė, thuaji partnerit tėnd tė tė
masazhojė njė produkt me vaj kokosi ose bajamesh: duhet shtrirė me
delikatesė, duke pėrkėdhelur flokėt midis pėllėmbėve tė duarve. Nė kėtė
mėnyrė krijohet njė shtresė, qė ėshtė e aftė tė rregullojė nėpėrmjet
nxehtėsisė sė tharėses sė flokėve.


PĖR ATĖ. Stresi dhe tė
ushqyerit e parregullt bėjnė qė t'i bien flokėt? Aplikoni mbi lėkurėn e
kokės sė tij njė trajtim me principe ushqyese dhe rigjallėruese, duke e
masazhuar me lėvizje rrethore.


NJĖ SEKRET MĖ SHUMĖ. Nėse
larjet e shpeshta i dėmtojnė flokėt, mjafton tė alternoni njė shampon
pėr flokė tė yndyrshėm dhe njė pėr larje tė shpeshta.


Pėr t'u qetėsuar plotėsisht


Ėshtė thelbėsore njė banjė sė bashku, me bazė vajrat esenciale tė
agrumeve ose dardhe. Dhe pastaj vazhdoni me hidratimin nėpėrmjet
masazhit.


PĖR TY. Zgjidh njė krem me
ekstrakte rruke, rozmarine, piperi tė zi, grejpfruti, qė stimulojnė
sistemin limfatik dhe favorizojnė drenazhimin e lėngjeve tė tepėrta. Ai
duhet tė fillojė nga shputa e kėmbėve, tė ngjitet pėrgjatė kėmbėve, deri
nė shpinė.


PĖR ATĖ. Nėse ka shtuar
ndopak, sidomos rreth belit ose nė bark, kėmbėngul aty me produkte kole,
kafeine qė favorizojnė shkrirjen e dhjamit.


NJĖ SEKRET MĖ SHUMĖ.
Mjaftojnė prekje tė lehta rrethore pėr tė riaktivizuar energjitė dhe pėr
tė pėrftuar njė efekt qetėsues.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Shkėlqim pėrkėdheljesh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: LifeStyle :: Intervista-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog