Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Kėnaqėsia e femrave 10-fish mė e fortė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 38
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Kėnaqėsia e femrave 10-fish mė e fortė    03.08.10 4:52Kėnaqėsia e
femrave 10-fish mė e fortė


Sipas studimeve kur femra arrin nė
orgazėm gjatė marrėdhėnieve, atėherė
kėnaqėsia e saj ėshtė pothuajse 10-fish mė e fortė se ajo e mashkullit.
Sidoqoftė e vėrteta ėshtė se nė njė pėrqindje tė madhe tė rasteve nga
njė marrėdhėnie intime, femra del mė e pakėnaqur. Faktori kryesor i
kėtij fenomeni duket se ėshtė eksitimi i shpejtė i mashkullit, pa
pėrjashtuar edhe moskujdesin e shumė meshkujve ndaj dėshirave tė
partnereve. Kjo gjė shumė herė shkakton probleme nė ēift, sepse femra
fillon ankesat kurse mashkulli shumė herė pa tė drejtė ndjehet sikur
preket burrėria e tij, dhe anashkalon problemin. Dashuri midis njė
ēifti do tė ketė probleme nėse nuk ekziston njė seksualitet i
shėndetshėm dhe i pasur. Probleme tė tilla shkaktohen edhe atėherė kur
nė marrėdhėniet seksuale meshkujt nuk arrijnė tė plotėsojnė dėshirat
dhe kėnaqėsitė e partnereve.


Kėnaqėsia


Meshkujt
qė nė moshė tė vogėl ndjejnė njė farė problematizimi nė lidhje me
organin e tyre seksual. Fėmija nė fillim e shikon organin e tij si
lodėr dhe me kalimin e kohės duke ardhur nė kontakt me meshkuj tė tjerė
fillon njėfarė konkurrence mbi organin seksual. Kėshtu ekziston edhe
njė numėr i madh meshkujsh qė frikėsohen se nuk mund tė jenė partnerė
tė mirė pėrderisa nuk ndodhet nė tė njėjtat kondita si dikush tjetėr.
Ndėrkohė qė realisht nuk ėshtė kėshtu. Sė pari aftėsia e vet organit
nuk varet pėrmasat. Sė dyti aftėsia e mashkullit nė seks nuk varet
vetėm nga aftėsia e organit tė tij, varet edhe nga sjellja e
mashkullit, klima qė krijon pėr femrėn, aftėsia e tij pėr tė plotėsuar
dėshirat e partneres. Dhe sė treti nga rezistenca e mashkullit gjatė
marrėdhėnieve seksuale. E rėndėsishme ėshtė qė tė gjesh njė vend tė
pėrshtatshėm dhe tė kėndshėm pėr tė kryer marrėdhėnie, nė mėnyrė qė ti
dhe partnerja tė ndjeheni sa mė mirė. Megjithatė nuk ėshtė e thėnė qė
seksi ėshtė i mirė pėr njė femėr vetėm kur kryhet nė njė krevat, ēdo
femėr, ashtu si ēdo mashkull, mund tė ketė preferencat e veta. Rėndėsi
kanė edhe lojėrat seksuale, por duhet tė kenė mė tepėr nė epiqendėr
femrėn, pasi mashkulli e ka mė tė lehtė eksitimin.


Aftėsia seksuale


Dėgjohet
kohėt e fundit se kanė dalė njė serė ilaēesh, madje bėhen edhe
ndėrhyrje kirurgjikale, tė cilat forcojnė aftėsinė dhe rezistencėn e
mashkullit nė seks. Aftėsia e njeriut nė lidhje me seksin lidhet me
psikologjinė e tij dhe kėto ndėrhyrje nuk janė absolutisht pozitive,
pasi mund tė kenė efekte anėsore. Kėshtu fillimisht ajo qė ka rėndėsi
ėshtė qė mashkulli t’i shmanget frikės sė tij nė aspektin seksual kur
kėrkon rezistencėn, kurse nė rastin qė atij i ėshtė larguar dėshira pėr
seks, atėherė shkak kryesor janė streset e pėrditshmėrisė. Pėr kėtė
ėshtė e kėshillueshme tė kėrkohet qetėsia si dhe ndihma e partneres, e
cila mund t’iu ndihmojė pėr tė dalė nga kjo situatė. Nė rast se kjo
gjendje vazhdon atėherė duhet qė t’i drejtohet mjekut specialist. Tek
rezistenca seksuale e mashkullit pėrveē psikologjisė sė mirė ekzistojnė
edhe njė farė metodash tė tjera. Alkooli dhe duhani sipas seksologėve e
ndihmojnė mashkullin momentalisht nė seks, por nga ana tjetėr konsumimi
i tyre kronik i shkakton atij probleme shėndetėsore, por edhe i “vret”
atij aftėsinė seksuale. Prandaj nėse i pėrdorni si mjet ndihmues,
alkoolin dhe duhanin, por edhe masturbimin, duhet tė jeni nė dijeni tė
pasojave tė tyre tė dėmshme pėr vetė aktivitetin seksual.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Bambolita
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 16
Registration date : 13/09/2010
Age : 29
Location : Torino

MesazhTitulli: Re: Kėnaqėsia e femrave 10-fish mė e fortė    20.09.10 13:04

mbase sepse meshkujt e kan mendjen qe te na knaqin...kan frik se mos jan "te afte" ...
rob me fiksime lol
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Kėnaqėsia e femrave 10-fish mė e fortė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog