Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Hefner shpėton shkrimin 'Hollywood'

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 38
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Hefner shpėton shkrimin 'Hollywood'   03.08.10 5:17Hefner shpėton
shkrimin 'Hollywood'


Playboy ka arritur tė shpėtojė
shkrimin e famshėm me tė bardhė nė kodrat e Los Angeles “Hollywood”.
Hugh Hefner ka dhuruar 900 mijė dollarė duke plotėsuar shumėn 12.5
milionė dollarė, fond ky qė do shėrbejė pėr tė shpėtuar gėrmat qė
simbolizojnė historinė e kinėmasė amerikane. Shuma do shėrbejė pėr tė
blerė terrenin qė ndodhet nė kėtė kodėr, i cili kishte dalė nė shitje.
“Eshtė njė fund i denjė pėr Hollywood-in”, tha guvernatori i
Kalifornisė, Arnold Schėarzenegger. Kontributet pėr tė shpėtuar shkrimin
kanė ardhur nga 50 shtete amerikane, madje edhe nga artistėt Tom Hanks e
Steven Spielberg.


“Ky shkrim ėshtė Kulla Eifel e Hollywood-it. Imazhet e tij kanė
influencuar nė rininė time”, tha themeluesi i Playboy, Hugh Hefner.
Terreni pas shkrimit ishte blerė nė vitin 1940 nga miliarderi Howard
Hughes pėr tė ndėrtuar njė vilė pėr tė fejuarėn, aktoren Ginger Rogers.
Por kur lidhja pėrfundoi Hughes nuk e ndėrtoi vilėn. Nė vitin 2002
terreni iu shit njė grup biznesmenėsh nga Cikago qė kėrkonin tė
ndėrtonin 4 vila luksoze pėrballė qytetit Los Angeles.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Hefner shpėton shkrimin 'Hollywood'
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Moda dhe Estetika-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog