Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Aurela Gaēe, Emocionohem kur kėndoj para publikut ne Kosove

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 37
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Aurela Gaēe, Emocionohem kur kėndoj para publikut ne Kosove   15.08.10 5:08

Aurela Gaēe, Emocionohem kur kėndoj para publikut ne Kosove


Posted on
Aug. 15th, 2010 by
BerniKėnga “Origjinale” e kėnduar nga Aurela Gaēe, Dr. Flori ft
Marsel pa dyshim se ka qenė kėnga mė e dėgjuar nė tregun e muzikės
shqiptare pėr kėtė vit.Kėngėtarja e mirėnjohur shqiptare, Aurela Gaēe
suksesin e kėsaj kėngė e sheh nė bashkėpunimin e pėrbashkėt tė tre
kėngėtarėve.

“Kur mendon tė bėsh njė kėngė ndryshe, nė radhė tė parė duhet ta pėlqesh
vet. Nė qoftė se ty nuk tė rri mirė nė lėkurė atė qė kė bėrė, do tė
dalėsh fals. Ndėrsa, kur unė e pėlqej atė gjė, do tė ia shes edhe
publikut bukur, sepse e besoj vet atė qė e kėndoj. Suksesi nė radhė tė
parė ėshtė kombinimi i tre zėrave dhe karaktereve tė ndryshme si dhe
thjeshtėsia nė muzikė e nė tekste. Fjalėt janė shumė tė thjeshta dhe
shumė kuptimplote”, thotė kėngėtarja e mirėnjohur shqiptare e cila
shprehet se ideja pėr bashkėpunim ėshtė ardhur krejtėsisht spontanisht.

“Unė jam duke punuar albumin te Flori Mumajesi. Kur kam shkuar nė studio
tė Flori, i kam thėnė se dua kėngė tė thjeshta, qė kur shkon nė njė
klub tė kėrcej. Unė vet kur shkoj nė njė klub nuk dua tė mendoj, por tė
kėrcej. Rastėsisht e kam dėgjuar Marselin nė njė incizim qė i kishte
bėrė Flori dhe u interesova ta pyes se kush ėshtė ky? Flori mė tha se
“jam duke ia pėrgatitur disa kėngė”, dhe unė menjėherė i thash se kėtė
djalė e dua nė kėngė. Ndėrkohė, “Dr Flori” ėshtė duke punuar disa tekste
pėr albumin tim, ashtu siē e ka shkruar edhe tekstin e kėsaj kėngė.
Hyrja e “Dr. Florit” nė kėtė kėngė ka qenė si njė impuls i momentit.
Kemi qenė duke bėrė prova nė studio dhe gjatė tėrė kohės i vinte impulsi
tė bėnte rep nė moment, dhe vendosėm tė hynė edhe ai nė kėngė, sepse i
shkonte bukur”, shprehet Gaēe.
Aurela pranon se teksti i kėngės “Origjinale” u kushtohet disa
kolegėve tė saj tė cilėt mundohen ta kopjojnė atė, por
pa dhėnė ndonjė emėr konkret se pėr kė saktėsisht e ka fjalėn.
“Unė nuk jam ajo qė vrapoj pas videoklipeve pėr ēdo muaj, por jam ajo
qe e hedh nė treg dhe tė tjerėt vijnė pas meje. Nė Kosovė nuk e kam
parė dikė qė mė ka kopjuar, por nė Shqipėri po. Kam parė qė gjėrat qė i
kam bėrė shumė vite mė pėrpara, mė kanė kopjuar nė pėrpikėri. Nė fillim
mė ėshtė duke e lezetshme, por dikur nuk tė vjen mirė, sepse secili
duhet ta gjej fytyrėn e vet. Nė njė mėnyrė kjo mė ka penguar dhe kam
dashur qė tė flas”, bėn me dije fituesja e tri herė e ēmimeve tė para nė
festivalet shqiptare.
Publiku kosovar ėshtė i mrekullueshėm
Kėngėtarja Gaēe e cila qė mbi tetė vite jeton nė Kosovė, thotė se nė
Kosovė ka kėnduar qė nga viti 1996. Ajo ditė mė parė ishte sėrish nė
Prishtinė ku entuziazmoj publikun kosovar duke kėnduar kėngė tė zhanre
tė ndryshme dhe tė gjitha “live”.
“Kam kaluar shumė bukur. Publiku kosovar ėshtė i mrekullueshėm. Sa
herė qė kėndoj, marr shumė dashuri dhe mė mbushin me energji pozitive.
Gjithmonė kėndoj “live”.
Nuk mund ta imagjinoj veten tė shkoj nė ndonjė koncert dhe ta marr CD
me vete. Bashkė me publikun, dua tė kėnaqem edhe unė, nė qoftė se
kėndoj me CD, atėherė unė nuk e ndiej, nuk e shijoj atė mbrėmje”,
thekson 36 vjeēarja Gaēe e cila vazhdon tė jetė beqare.
Kėngėtarja Gaēe thotė se ėshtė nė pėrgatitje tė albumit tė ri nė tė
cilin do tė bėj pjesė edhe kėnga “Origjinale”, mirėpo ajo nuk e jep njė
kohė tė caktuar se kur do tė jetė nė duart e publikut.
“Nė krijimtari nuk ka ndonjė limit. Ka ndodh qė unė e kam bėrė
kėngėn, dhe e kam kthyer, se nuk mė ka pėlqyer. Kam kėrkuar kėngė
tjetėr. Apo, para dy muajve kam marr njė tekst, por sot nuk mė duket qė i
pėrshtatet kohės sė tashme dhe duhet njė tekst tjetėr”, pėrfundon
bisedėn tonė, njė nga kėngėtarėt mė tė njohura nė tregun shqiptarė.
Arben Gjinaj Zeri

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Aurela Gaēe, Emocionohem kur kėndoj para publikut ne Kosove
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com