Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 BE eleminon edhe llampat 75 watt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 33
Location : Athens

MesazhTitulli: BE eleminon edhe llampat 75 watt   05.09.10 2:26

BE eleminon edhe llampat 75 watt

03/09/2010 17:25BE eleminon edhe llampat 75 watt

Pas llampave 100 watt tashmė e kanė radhėn ato 75 watt pėr tė dalė nė pension.

Nė vendet e Bashkimit Europian, fabrikat nuk do prodhojnė mė llampa te ketij lloji, tė cilat do jenė nė treg deri nė momentin qė do mbarojnė. Vendimi pėr tė zėvendėsuar llampat e vjetra me produkte mė moderne pėr tė kursyer sa mė shumė energji, ėshtė marrė nga Bashkimi Europian qė vetėm njė vit mė parė hoqi nga tregu llampat 100 watt.

Pas njė viti do t’u vijė radha edhe llampave 60 watt dhe mė pas atyre 40 dhe 25 watt. BE ka njė projekt tė saktė pėr eleminimin e gjithė kėtyre llampave nė mėnyrė qė tė kursehet rreth 40 miliarde kw/h nė vit me pasoja reduktimin e 15 milionė tonelatave CO2. Nėse bėjmė njė krahasim, BE do kursejė sa konsumi i gjithė Rumanisė pėr njė vit.    


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
BE eleminon edhe llampat 75 watt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a blog