Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Cfare duhet te dime rreth organit seksual mashkullor

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 32
Location : Athens

MesazhTitulli: Cfare duhet te dime rreth organit seksual mashkullor   07.09.10 20:12
Cfare duhet te dime rreth organit seksual mashkullor?


Per shume femra, penisi edhe sot e kesaj dite eshte nje organ me shume sekrete. Prandaj edhe lind pyetja: Eshte gjinia mashkullore shoku me i ngushte apo armiku jone me i keq? Eshte e qarte se: sa me shume te dime rreth tij, aq me mire do te sillemi me te dhe aq me e bukur do te jete jeta seksuale ne c i f t.


Ne kete artikull do te lexoni per anatomine e penisit dhe si funksionojne ereksioni, ejakulacioni dhe zonat e ndishme te organit seksual mashkullor.

Penisi paraqet ndonjehere per femrat nje mister te vertete. Lexoni disa informata ne vijim, te cilat jane me se te dobishme qe ta kuptoni me mire organin mashkullor.


Madhesia


Te pakte jane meshkujt qe nuk kane provuar te masin penisin e tyre. Ata jane ne kete aspekt shume te pasigurt: A jam une normal? A eshte mjaft i madh?


Ne gjendje normale penisi eshte prej 7,5 deri ne 10,2 cm i gjate, me nje diameter prej rreth 3,2 cm. Madhesia e tij nuk eshte proporcionale me gjatesine e trupit.


Ne gjendje te erektuar, penisi arrin gjatesi mesatare prej 12 deri 17 cm, ndersa diametri me pak se 4 cm. Gjatesia ne gjendje te erektuar nuk eshte proporcionale me ate ne gjendje normale.


Forma e penisit dallohet prej mashkullit ne mashkull.


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Cfare duhet te dime rreth organit seksual mashkullor
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs