Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

 

 Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo

Shko poshtė 
4 posters
AutoriMesazh
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
Jona Koleci


Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 38
Location : Athens

Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo Empty
MesazhTitulli: Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo   Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo Empty07.09.10 22:42




Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo Fp4Njė eksperiencė e bukur, por jo dhe aq kur bėhet fjalė pėr apokalipsin e pėrfolur. Por rastėsia qė s’e kishte menduar ndonjėherė e ēoi modelen shqiptare qė jeton Itali, Lorena Ēika, nė sheshxhirimin e filmit “2012”, qė ėshtė duke u shfaqur kėto ditė nė Tiranė. U zgjodh tė ishte njė nga vajzat e reja tė veshura me fustane tė kuq, qė ndėrsa luteshin nė Vatikan, panė me sytė e tyre pėrmbysjen e imagjinuar tė botės, pas njė tėrmeti tė fuqishėm. Ajo tregon eksperiencėn e parė nė momentet e xhirimeve nė Itali tė filmit hollivudian nėn drejtimin e regjisorit Roland Emmerich. Si dhe jetėn qė si modele e pasarelave tė Firences.


Ti je modele, por sapo ke provuar njė ndjesi tė veēantė duke qenė pjesė e xhirimeve tė filmit aq shumė tėpėrfolur “2012”. Ndonjė detaj?


Po, kam marrė pjesė te filmi qė sapo ka dalė tani nė kinema. Unė bėra kinoprovėn dhe u pėrzgjodha tė isha nė grupin e aktorėve figurantė pėr xhirimet nė Itali. Xhirimet zgjatėn katėr ditė, dhe ne e bėnim zgjimin nė orėn tre tė mėngjesit, pėr t’i mbyllur nė orėn 24:00. Ishte organizim gjigand, shumė rregull, gjithēka strikte.


Si u gjende aty, kush tė pėrzgjodhi?


U zgjodha shumė rastėsisht nga asistentėt e regjisorit, tė cilėt kishin dalė nėpėr qytetet e Italisė tė kėrkonin imazhet qė ju pėrshtateshin. Xhirimet u realizuan nė “Montepulciano”, Provinca Siena. Bėhet fjalė pikėrisht pėr sekuencėn filmike kur mbahej lutja e besimtarėve pėr tė shpėtuar nga apokalipsi. Unė kam qenė nė radhėn e vajzave tė veshura me fustanė tė kuq qė ngjiteshim nė Vatikan, ndėrsa toka u trondit dhe shembi gjithēka…


Tani qė ke parė filmin mund tė bėsh krahasimin e asaj qė provove nė xhirime, me atė sheh nė kinema?


Ah, po patjetėr. Filmi nė kinema ėshtė njė tronditje dhe shkatėrrim i vėrtetė. Ndėrsa nė xhirime atė tronditje, ne vetėm duhet ta imagjinonim thellė, dhe ta shprehnim mirė nė fytyrat tona. Nėse do mė pyesnit a kam frikė realisht tani, do t’ju pėrgjigjesha; “Jo nuk kam frikė, ajo qė do ndodhė do ndodhė, duam apo s’duam ne.


Por jeta jote lidhet me pasarelat, ke qenė njė nga vajzat e rralla shqiptare qė ka thyer tabu, ke pozuar topless. Vazhdon ta bėsh?



(qesh) Po e vėrtetė, por pak a shumė nuk dua tė vazhdoj mė nė kuptimin qė tė identifikohem si njė modele e tillė. Nuk dua qė njerėzit tė mė kujtojnė si njė vajzė me foto topless. Besoj se kam shumė gjėra tė tjera pėr tė treguar nga vetja. Kjo edhe pėr faktin se nė Shqipėri nuk i kuptojnė kėto lloj fotosh, qė nė fund tė fundit janė art.


Do tė thuash qė njė foto me tė brendshme, ėshtė shumė larg njė fotoje topless?


Po nuk ėshtė e njėjta gjė. Sepse kur njė person sheh njė foto ku modelja ka pozuar me tė brendshme besoj se e admiron, nuk mendon gjėra tė tjera…(qesh)


Kur thua nė Shqipėri nuk i kuptojė kėto lloj fotosh, e ke fjalėn kryesisht pėr meshkujt?


Kryesisht pėr ta. Pasi pas kaq vitesh qė jetoj nė Itali mendoj se shqiptari, sidomos mashkulli shqiptar, nuk ecėn pėrpara. Pėr shembull njė djalė shqiptar nuk mund tė rrinte me njė vajzė si unė, pasi nuk do tė mė lejonte asnjėherė tė bėja gjėrat, qė unė kam qejf, qoftė dhe ato foto pėr tė cilat flisni.


Po sa e pėrfshirė je nė modėn italiane, cilat janė pasarelat ku ti shkel?


Unė kam sfiluar pėr fustanet e manifestit e shkollės “Accademia d’italia”. Tani nė Firenze organizohet “Pitti immagine”, ku marr pjesė ēdo vit. Nė verė isha nė “Pitti Women”, ku reklamova kėpucė tė njė marke tė njohur. Pitti ėshtė njė nga eventet mė tė njohur nė Itali, pasi vijnė njerėz nga e gjithė bota, ndėrsa manifestohen emra tė rėndėsishėm tė modės. Unė jam rritur me kėtė aktivitet pasi marr pjesė qė prej tetė vitesh. Po ashtu njė nga sfilatat e rėndėsishme pėr mua ka qenė ajo e vitit 2009, sfilata “Rifle” njė nga markat e njohura. Kam punuar ndėrkohė pėr markat “Sweet year”, “Voice”, “De puta madre”, si dhe kam qenė imazhi i Kamparit, nė reklamėn qė u realizua vitin e kaluar nė Romė.


Ėshtė e vėshtirė tė pėrballosh konkurrencėn, pėr ēfarė kujdesesh mė shumė?


Natyrisht. Nė botėn e modės ka shumė vėshtirėsi dhe tė papritura, aq mė tepėr kur unė jam pėrpjekur t’i dal vetė me mbėshtetjen e motrės, me tė cilėn jetoj nė Itali. Tani pėr tani kujdesem tė mos marr kile tė tepėrta





Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.al-forums.com/
Network
Administrator
Administrator
Network


Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 38
Location : Itali

Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo Empty
MesazhTitulli: Re: Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo   Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo Empty08.09.10 0:26

edhe kjo doli nga rruga e
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
elenita


Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 35
Location : Milano

Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo Empty
MesazhTitulli: Re: Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo   Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo Empty21.09.10 7:52

kush eshte kjo re??? ka harru robat ke shpia :P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.AlbStar.Tk
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
YouGoDe


Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 43
Location : YouGoDe.Org

Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo Empty
MesazhTitulli: Re: Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo   Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo Empty24.09.10 22:17

nuk ka harru rrobat jo por ka pas vape pfff bo si bejme dhe ne sikur skemi pare ndonje her apo sikur eshte dicka e vecante kjo nuk eshte as e para dhe as e fundit nga halli e ka ose nga qejfi varet :P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.yougode.Org
Sponsored content





Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo Empty
MesazhTitulli: Re: Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo   Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Miss Shqipėria qė po trondit Italinė me fotot nudo
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zajmina Super Seksi Video
» Zbulohen fotot e Rozana Radit nudo
» Miss Bota 2010, fiton Miss Amerika

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Moda dhe Estetika-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | ©phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions