Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

  Himeni [tipet]

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angela Martini
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 192
Registration date : 03/09/2010
Age : 32
Location : Albania

MesazhTitulli: Himeni [tipet]   08.09.10 20:17

Mqs kam vene re qe per nje % shqiptaresh ende vihet shume rendesi per virgjerine e femres mendova qe kjo teme do ju duhet!Ekziston akoma koncepti qe heren e pare kur ke nje kontakt seksual [vagjinal] femra duhet te ket humbje gjaku! Kjo pune mund te mos ndodhi edhe nqs femra eshte akoma virgjersh.[ska pasur asnje kontakt seksual vagjinal]

Shpjegimi mund te jet :

himeni mund te humbet nqs praktikon sporte si gjimnanastike, ciklism

ose nqs ne femini ke pesuar nje renje ose nje vrasje me te fort ne zonen gjenitale....[ne keto raste e humb "virgjerine" pa e kuptuar fare...]

dhe shume shpesh me "ndihmen" e tampax nqs nuk jan te perdorura korekt
Nje shpjegim tjeter do ishte qe ka 3 lloje Himeni1. HIMEN ELLASTIK - cipa [membrana] nuk keputet shume kollaj, as ne penetrimin e pare, mund te kputet mbas me shume penetrimesh...ose mund te kputet tamam ne lindjen e pare [sipas ksaj femra eshte e vjergjer deri sa jep lindje nje femije?! JO]2. HIMEN NORMAL [ne forme site]- eshte shume mire i vaskularizuar dhe ne penetrim keputet dhe nga ketu dalin humbjet e gjakut tek kontakti i 1....3. HIMENI I KEPUTUR [ka nje orificiu/ vrime ne mes]- dmthn qe femra ka lindur me himenin te kputur dhe pse ajo nuk ka pasur asnje kontakt seksual perpara.

Pra para se te gjykoni nje femer intersohuni dhe dokumentohuni me shume!
Ju lutem temen mos e ktheni ne banalitet, eshte me shume nje teme informative, nqs doni te shtoni info [mbase kam gabuar une ndo nje emer....] jeni te mirpritur

NE FOTO JAN nga lart poshte HIMENI I KEPUTUR [3], HIMENI NORMAL [2], HIMENI ELLASTIK [1]

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaniaFace.Com
 
Himeni [tipet]
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Zonė e lirė + 18 :: Libido & Eros-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com