Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 33
Location : Athens

MesazhTitulli: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE   09.09.10 7:14

Shkenca ka hecur me hapa gjigante e tani mund te dime shume gjera per bebin tone qe para se te lindi.....

Nqs do mernit vesh ne ekografi qe femija do lindi me nje malformacion do e mbanit me barren...apo si cift do vendosnit ta nderprisnit??

E nqs njeri nga prindrit [qofte mamja qofte babaj do ta mbaj....si do vepronit?]E di qe eshte nje gje e tmershme te kesh kujdes per nje femij qe mbase nuk do e shijoj jeten sic duhet per shkak te problemeve shendesore.... ka raste qe mund te sherohen 100% por ka raste qe ngelin me sekela [pasoja...]Gjithsesi me duket qe nqs Zoti i ka dhene JETE ne jemi askush qe te vendosim t'ja marrim jeten.,....

jam me dakord ta lindesh femijen e ta lesh ne nje shtepi femijesh se sa ta vrasesh..... e di dhe qe shancet qe aji femij te jet i adoptuar jan minimale sepse cdo njeri kerkon te adoptoje kalamona te shendecem e sa me te bukur......


Pres pergjigjet e juaja SA ME TE SINQERTA....sju gjykon asnjeri jemi ketu per te debatuar mbi nje situacion real qe mund ti ndodhi secilit prej nesh [LARG QOFTE!]

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE   11.09.10 4:43

kunder absolutisht kunder ........njerezit duhet te mesojne te mos bejne perendine
pro vetem ne rastet kur rrezikohet jeta e nenes

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE   11.09.10 6:07

ky eshte gabim me i madh i nenave kur vendosin te shohin femijen e tyre perpara kohe (dmth perpara se me lind)

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE   12.09.10 3:51

Network shkruajti:
ky eshte gabim me i madh i nenave kur vendosin te shohin femijen e tyre perpara kohe (dmth perpara se me lind)

mendoj se nuk eshte gabim te shohesh femijen perpara se te linde , sepse sot edhe mund ta ndihmosh femijen dhe madje edhe ta sherosh nga lloje te ndryshme semundjesh qe ne barkun e nenes por kjo ste jep te drejte ta abortosh.
po sjell nje shembull per mendimin tim makaber dhe qe aktualisht eshte edhe i denueshem me ligj por nje komshija ime ka hequr tre femije vetem pse kerkonte djale pas 4 vajzash e imagjinoni sa vone dhe cfare krimi ka bere dmth te gjitha foshnjat kane pas hyre ne muajin e 4 .dmth ishin qenie njerezore
permenda kete rast qe eshte me i trishtueshmi por edhe ne rast se femija eshte i semure une nuk do e abortoja

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE   12.09.10 22:01

kejla shkruajti:
Network shkruajti:
ky eshte gabim me i madh i nenave kur vendosin te shohin femijen e tyre perpara kohe (dmth perpara se me lind)

mendoj se nuk eshte gabim te shohesh femijen perpara se te linde , sepse sot edhe mund ta ndihmosh femijen dhe madje edhe ta sherosh nga lloje te ndryshme semundjesh qe ne barkun e nenes por kjo ste jep te drejte ta abortosh.
po sjell nje shembull per mendimin tim makaber dhe qe aktualisht eshte edhe i denueshem me ligj por nje komshija ime ka hequr tre femije vetem pse kerkonte djale pas 4 vajzash e imagjinoni sa vone dhe cfare krimi ka bere dmth te gjitha foshnjat kane pas hyre ne muajin e 4 .dmth ishin qenie njerezore
permenda kete rast qe eshte me i trishtueshmi por edhe ne rast se femija eshte i semure une nuk do e abortoja

Mua me vjen keq qe ti e mendon keshtu

Ky pra eshte Gabimi Nese nuk do ta shikonte do i sillte ne jete e pastaj sdo i vriste Prandaj them une qe eshte me mire qe mos e shohin perpara kohe sepse ne sidoqofte smund ta ndryshojm fatin e nje krijese te vogel (Bebe) qe pa lindur akoma

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE   12.09.10 22:02

Nejse une sjam thom shume ktyre gjojnave se nuk jam femer e sjam bere akoma baba qe ta ndjej ndjeseni e te qenerit baba :D

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE   12.09.10 23:23

Network shkruajti:

Mua me vjen keq qe ti e mendon keshtu

Ky pra eshte Gabimi Nese nuk do ta shikonte do i sillte ne jete e pastaj sdo i vriste Prandaj them une qe eshte me mire qe mos e shohin perpara kohe sepse ne sidoqofte smund ta ndryshojm fatin e nje krijese te vogel (Bebe) qe pa lindur akoma

e ke gabim network fatin e nje krijese te vogel mund ta ndryshosh sepse behen nje sere nderhyrjesh me ilaqe apo edhe me ane operacionesh ku kurohen nje sere semundjesh , pastaj ndonjehere femija eshte ne pozicione te tilla qe nena duhet te ndjeke nje regjim te caktuar , sa duhet te levize , duhet te rrij eshtrire apo gjera te tilla
femija mund te shihet te ndihmohet por jo te abortohet
te abortohet ne asnje menyre

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE   12.09.10 23:24

Network shkruajti:
Nejse une sjam thom shume ktyre gjojnave se nuk jam femer e sjam bere akoma baba qe ta ndjej ndjeseni e te qenerit baba buzqesh
mama as une sjam bere akoma :shock:
:shock: :shock:

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE   12.09.10 23:30

martohena bashke e bohena baba e mama buzqesh lol

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE   13.09.10 0:58

ahahahhaahahah
jo re

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Diskutime shoqėrore-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a blog