Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

  ''Ka mundesi qe zoti nuk ekziston. Relaksohuni per tani dhe shijoni JETEN"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angela Martini
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 192
Registration date : 03/09/2010
Age : 32
Location : Albania

MesazhTitulli: ''Ka mundesi qe zoti nuk ekziston. Relaksohuni per tani dhe shijoni JETEN"   10.09.10 22:02

''Ka mundesi qe zoti nuk ekziston. Relaksohuni per tani dhe shijoni JETEN". Keshtu shprehen humanistet ne Angli nepermjet disa parullave te vendosura neper autobuzet urban te Londres. Motivi??
Per te kundershtuar disa religjone te ndryshme. Nje inisjative qe po fiton simpatine e disa intelektualve te kryeqytetit anglez nepermjet nje blog-u tek Guardian.
E gjitha ka filluar per shkak te Ariane Sherine, aktore tv dhe frekuentuesit e te perditshmes britanike.
“Ne fillim”, thote ajo, “ desha vetem te kritikoja publicitetet religjoze ne disa mjete transporti publik, nje nga ata ishte nje sit interenti ku denoheshin jo-krishteret qe do vuanin ne flaket e ferrit”
Kjo ide, eshte perkrahur nga shume blog dhe ka kaluar nga fjalet ne vepra. Dhe ja ka lindur 'The Atheist Bus Campaign', qe kane mbledhur fonte te mjaftueshme per parullat per kundra-publicitet fetare.
Per me teper shikoni vidion dhe keni mjaft site te tjere ne internet

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaniaFace.Com
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: ''Ka mundesi qe zoti nuk ekziston. Relaksohuni per tani dhe shijoni JETEN"   10.09.10 22:23

ktu ja kan fut kot kto

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
 
''Ka mundesi qe zoti nuk ekziston. Relaksohuni per tani dhe shijoni JETEN"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Karakteret shpirtėrore :: Bindje idesh lidhur mbi besimin-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog