Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Pse te rinjte shqiptare jashte atdheut nuk flasin shqip me njeri tjetrin?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
aleks
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 203
Registration date : 28/03/2009
Age : 30
Location : Albania

MesazhTitulli: Pse te rinjte shqiptare jashte atdheut nuk flasin shqip me njeri tjetrin?   14.09.10 5:46

Eshte nje dukuri qe besoj te gjithe nga ne qe jetojne jashte Shqiperise e kemi vene re. Shume nga te rinjte shqiptare gjate bisedave me njeri-tjetrin bisedojne ne gjuhe te huaj,ose me sakte ne gjuhen e vendit ku jetojne. Ashtu e kane me te lehte? Po harrohet apo po mohoet shqipja keshtu?

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Knaqesia juaj Qellimi yne!!


Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.YouGoDec.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Pse te rinjte shqiptare jashte atdheut nuk flasin shqip me njeri tjetrin?   17.09.10 11:43

nuk mohohet aspak gjuha shqipe, thjeshte te vjen me mar, dhe jo pse do me u duk, por une pershembull jetoj ne it dhe gjith diten time e kaloj ne kontakt me italjan,per ket arsye jam dhe e detyruar te flas italisht!!!kshu qe eshte normale qe po fole gjith diten nje gjuh pak a shum tjeren ta ''parkosh"

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Pse te rinjte shqiptare jashte atdheut nuk flasin shqip me njeri tjetrin?   27.01.11 11:33

Po Kur ska vend per parkim moter si ja ben ? :P ahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Pse te rinjte shqiptare jashte atdheut nuk flasin shqip me njeri tjetrin?   04.04.11 2:15

sepse nuk e duan njeri tjetrin dhe i kane inat dhe plus nuk i kan mesuar prinderit qe te flasin shqip turp munges kulture edukate :@

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Pse te rinjte shqiptare jashte atdheut nuk flasin shqip me njeri tjetrin?   04.04.11 6:21

ndoshta ju vjen me mbare .....por eshte edhe pak neglizhence dhe mendjemadhesi

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Pse te rinjte shqiptare jashte atdheut nuk flasin shqip me njeri tjetrin?   04.04.11 11:30

Nuk Jane Atdhetare Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
patycalderon@yahoo.com

avatar

Numri i postimeve : 35
Registration date : 04/06/2011
Age : 20
Location : Albania

MesazhTitulli: Re: Pse te rinjte shqiptare jashte atdheut nuk flasin shqip me njeri tjetrin?   04.06.11 10:38

sepse kane harruar shqipen...hihihi lol
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 26
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Pse te rinjte shqiptare jashte atdheut nuk flasin shqip me njeri tjetrin?   04.06.11 10:56

Sepse Duan Te Pervetesojne Gjuhen e Huaj Dmth Ta mesojne me mire ate sepse shqipenj e dine dhe se harrojne kurre :P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 32
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Pse te rinjte shqiptare jashte atdheut nuk flasin shqip me njeri tjetrin?   06.06.11 1:59

e harrojne e harrojne ......................thjesht e bejne per motive te ndryshem ..........

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Pse te rinjte shqiptare jashte atdheut nuk flasin shqip me njeri tjetrin?   07.06.11 23:59

epo asnje shtetas tjeter nuk e nderron per motive te ndryshme vetem ne merzit

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Pse te rinjte shqiptare jashte atdheut nuk flasin shqip me njeri tjetrin?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pse te rinjte shqiptare jashte atdheut nuk flasin shqip me njeri tjetrin?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tė njihemi me njėri tjetrin :: Rinia Shqiptare-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs