Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Jo tė gjitha janė tė bukura dhe seksi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
aleks
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 203
Registration date : 28/03/2009
Age : 30
Location : Albania

MesazhTitulli: Jo tė gjitha janė tė bukura dhe seksi   14.09.10 5:52


Vajza tė shėmtuara nuk ka mė, por vajza qė kujdesen deri nė intimitet pėr veten. Dominuese janė ato adoleshente qė kanė mėsuar tė lyhen, tė vishen me kohėn, tė jenė sa mė trendy dhe mbi tė gjitha, tė bukura dhe sa mė seksi. Modelet e kopertinave tė revistave pėrpiqen t’i shohin, duke menduar se kėshtu prekin nga afėr modėn dhe tendencėn e saj.

Adoleshentet janė mė se tė vetėdijshme pėr kėrkesat e meshkujve kundrejt imazhit tė tyre fizik. Ato fillojnė tė rrisin kėrkesėn ndaj vetes pėr t’u bėrė sa mė tėrheqėse. Presioni i jashtėm shtohet, aq sa kėtyre vajzave u shtohet ankthi duke rrezikuar kėshtu tė zhvishen nga vetvetja dhe tė humbasin unin e tyre. Adoleshentet nuk janė tė gjitha tė bukura dhe seksi. Nuk janė tėrheqėse, por edhe nuk pėrpiqen tė jenė tė tilla. Janė ato vajza qė bukurinė nuk e kėrkojnė tek pėrsosmėria e trupit, por tek shpirti i bukur.

Me njė nga punonjėsit socialė tė kryeqytetit, Alban Kano, kėrkojmė tė kuptojmė bukurinė e vajzave adoleshente tė gjimnazeve. Pėrse kėrkojnė tė jenė gjithmonė tėrheqėse dhe seksi? Ēfarė sakrifikojnė pėr tė qenė tė tilla? Sa u kushton bukuria? Duke kėrkuar gjithmonė tė bukurėn dhe tė hijshmen, ēfarė rrezikojnė tė humbasin?

Tė jesh apo tė mos jesh

Tė jesh tėrheqės pėr tė tjerėt, sikur tė ishe njė magnet, ėshtė pa dyshim vetia mė e kėndshme pėr tė cilėn pjesa mė e madhe e tė rinjve tė sotėm ēnuk do tė jepnin.

Mos vallė pamja e jashtme, sytė jeshil, blu apo tė zinj dhe qerpikėt e stisur bukur vazhdojnė tė mbeten pika mė e dobėt pėr vajzat adoleshente?

Pėrgjigjja do tė ishte paksa e vėshtirė pėr t’u dhėnė nė njė ēast, megjithatė pėr tė thėnė ka shumė. Jemi nė shekullin XXI dhe pėrshtypja e parė sa mė pozitive qė tė rinjtė gjimnazistė kėrkojnė tė lėnė tek seksi i kundėrt mbetet sfida mė e madhe pėr t’u pėrmbushur. Menjėherė sapo ata janė rehatuar nė mjediset e shkollės sė tyre, i vėnė synim vetes pėr tė hedhur sytė pėrreth, nėse ka ndonjė bukurosh apo bukuroshe, me tė cilin mund tė godasin nė shenjė. Deri kėtu ēdo gjė ecėn pėr mrekulli, por skenari do tė dėshtonte sikur ai apo ajo nuk do tė ishin nė lartėsinė e duhur pėr ta bėrė pėr vete personin prej tė cilit ndihen tė tėrhequr. Ndoshta pikėrisht kėtu mund tė lindė edhe konflikti i madh emocional tek tė rinjtė. Femrat shpenzojnė kohė tė gjatė pėr tė zbukuruar sa mė shumė pamjen e tyre tė jashtme dhe si pėr ēudi, nuk shqetėsohen vetėm pėr fytyrėn. Madje nė ditėt e sotme interesi instiktiv mashkullor i tė rinjve adoleshentė ndaj partnereve femra ėshtė qė ato duhet tė kenė kėmbė top modelesh, pak bark tė nxjerrė jashtė, gjoksin e fryrė dhe ja ku ēdo gjė shkon drejt “perfeksionit”.

Tė tillė zėra qarkullojnė sė tepėrmi nėpėr auditorėt e shkollave tė mesme apo kafenetė pranė, kėshtu qė adoleshentet e reja i vėnė qėllim vetes se tani ka ardhur koha pėr t’u zbukuruar. Vetėm mendimi pėr kėrkesat e meshkujve kundrejt imazhit tė tyre fizik rrit jashtė mase ankthin tek vajzat, tė cilat shpesh bėjnė ēmos pėr t’u bėrė si shoqet ose edhe mė tė mira se ato.

“Jo tė gjitha mund tė jenė mė tė bukurat dhe mė seksi, prandaj vėshtirėsia pėr tė pranuar veten me tė mirat e tė kėqijat mund tė rezultonte njė shqetėsim i dėmshėm pėr shėndetin mendor. Nė kėtė mėnyrė tė krijohet pėrshtypja se me kalimin e kohės ato pėrpiqen tė zhvishen nga vetvetja, duke u bėrė ato qė nuk janė.

Por, ē’mund tė ndodhė mė tej? Si pėr ēudi, janė gjithmonė femrat ato tė cilat vuajnė nga ērregullime tė ndryshme mendore qė kanė lidhje me shtrembėrimin e imazhit pėr veten.

Presioni qė vjen nga ambienti i jashtėm ėshtė i madh dhe adoleshentet e kanė mjaft tė vėshtirė pėr tė pranuar veten e tyre ashtu siē janė”, - thotė punonjėsi social, Alban Kano.

Konflikti emocional me veten mund tė marrė pėrmasa edhe mė tragjike, duke ēuar deri nė vetėvrasje. E nė tė tilla raste, ilaēi mė i mirė do tė ishte njė mjedis mbėshtetės nė familje e shoqėri, ku kėto vajza kaq tė pafajshme do tė mėsohen se si tė bėhen vetvetja.

Mbi tė gjitha, ato kanė nevojė tė mėsojnė pėr tė pranuar pamjen e tyre tė jashtme, pavarėsisht nga defektet fizike qė mund tė kenė dhe njėkohėsisht tė pėrpiqen pėr t’u pėrshtatur me aftėsitė vetjake nė ēfarėdo lloj mjedisi ku do tė ndodhen.

Studimet e shumta psiko-sociale gjithmonė kanė theksuar se kush e shtrembėron imazhin e vetes qysh nė moshėn e adoleshencės, do ta ketė shumė tė vėshtirė pėr ta normalizuar atė me kalimin e viteve.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Knaqesia juaj Qellimi yne!!


Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.YouGoDec.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Jo tė gjitha janė tė bukura dhe seksi   17.09.10 7:57

bahhhhhhh shoqe naj her dor nga keto foto ti!!! ahhh dajak e dajak ku e ke shpin!!!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Jo tė gjitha janė tė bukura dhe seksi   17.09.10 8:47

eh ku je mi thuper thene :D

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 29
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Jo tė gjitha janė tė bukura dhe seksi   21.09.10 21:41

kush eshte thuper thane re ??? ti thy brit :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Jo tė gjitha janė tė bukura dhe seksi   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Jo tė gjitha janė tė bukura dhe seksi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tė njihemi me njėri tjetrin :: Rinia Shqiptare-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a blog