Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Liberalizimi i vizave: A do tė emigroni drejt Bashkimit Evropian?

Shko poshtė 

Liberalizimi i vizave: A do tė emigroni drejt Bashkimit Evropian?
Po
100%
 100% [ 2 ]
Jo
0%
 0% [ 0 ]
Mbase
0%
 0% [ 0 ]
Nuk e di
0%
 0% [ 0 ]
Totali i votave : 2
 

AutoriMesazh
aleks
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 203
Registration date : 28/03/2009
Age : 31
Location : Albania

MesazhTitulli: Liberalizimi i vizave: A do tė emigroni drejt Bashkimit Evropian?   14.09.10 6:20Sipas te gjitha gjasave, se shpejti, brenda pak muajsh, Bashkimi Evropian do te liberalizoje vizat me shtetin shqiptar dhe ate ne Kosove. Shqiptaret qe jetojne ne Shqiperi apo ne Kosove do te kene nje mundesi me shume per te levizur te lire ne shtetet qe perbejne Bashkimin Evropian.

Po hapim nje sondazhz publik, per te matur pulsin e shqiptareve se si do te shfrytezojne kete privilegj te ri qe do te perfitojne:

- A do te zgjidhni te emigroni drejt vendeve evropiane?
- Do te emigroni familjarisht apo vetem nje pjesetar i familjes?
- Do te emigroni sezonalisht per pune, apo per gjithmone?
- A do te aplikoni per t'u legalizuar ne keto vende evropiane nese u jepet mundesia?
- Cilat jane shkaqet kryesore qe do t'iu shtyjne te merni kete vendim?

Si ne cdo sondazh, jeni te lire te votoni dhe shprehni mendimin tuaj te plote ne nje mesazh, duke iu dhene pergjigje pyetjeve te mesiperme. Nuk eshte nevoja qe te komentoni e replikoni mendimin e anetareve te tjere, mund ta lexoni ate ne heshtje.

Diskutim te kendshem,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Knaqesia juaj Qellimi yne!!


Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.YouGoDec.Com
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Liberalizimi i vizave: A do tė emigroni drejt Bashkimit Evropian?   01.10.10 3:01

Kismet jan pro shume shtete pervec frances

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
 
Liberalizimi i vizave: A do tė emigroni drejt Bashkimit Evropian?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog