Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 ANGLI - MIJĖRA LONDINEZĖ PROTESTOJNĖ NĖ PRAG TĖ SAMITIT TĖ G20-s

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: ANGLI - MIJĖRA LONDINEZĖ PROTESTOJNĖ NĖ PRAG TĖ SAMITIT TĖ G20-s   28.03.09 20:28

ANGLI - MIJĖRA LONDINEZĖ PROTESTOJNĖ NĖ PRAG TĖ SAMITIT TĖ G20-s

Rreth 12 000 deri nė 15 000 persona morėn
pjesė sot nė mesditė nė manifestimin mė tė madh tė organizuar nė rrugėt
e Londrės para samitit tė G20-s qė do tė zhvillohet mė 2 prill, njoftoi
''Scotland Yard''-i.
''Nė manifestim morėn pjesė rreth 12 000 deri nė 15 000 persona'', deklaroi njė zėdhėnės i policisė.
Ky
ishte manifestimi mė i madh nė Londėr qė nga manifestimi qė u zhvillua
kundėr luftės nė Irak nė vitin 2003 ku morėn pjesė rreth njė milion
manifestues.
Ky manifestim qė u
quajt "jepuni prioritet njerėzve" u pėrgatit nga njė koalicion qė
pėrbėhej nga 150 organizata si organizata bamirėse, mbrojtės tė
mjedisit, shoqata fetare, grupe studentėsh dhe militantė pacifistė, tė
cilėt kishin tė njėjtin interes tė pėrbashkėt ''punė, drejtėsi dhe
klimė''Burimi / Autori i lajmit : ShtypiDites
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
ANGLI - MIJĖRA LONDINEZĖ PROTESTOJNĖ NĖ PRAG TĖ SAMITIT TĖ G20-s
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog