Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Balerinat e natės, profesioni mė i ri nė Shqipėri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
aleks
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 203
Registration date : 28/03/2009
Age : 31
Location : Albania

MesazhTitulli: Balerinat e natės, profesioni mė i ri nė Shqipėri   14.09.10 7:04

Balerinat e natės, profesioni mė i ri nė Shqipėri

14/09/2010 19:20Balerinat e natės, profesioni mė i ri nė Shqipėri

Mbrėmja arrin kulmin nė njė natė tė nxehtė ku qindra sy fokusohen teksa balerinat e natės kryejnė levizjet e tyre joshese. Balerinat janė motivi i lokaleve tė natės ku klientela shtohet bashkė me oreksin pėr tė konsumuar mė shumė.

E nisur si njė profesion i importuar nga kubiste tė huaja qė vizitonin herė pas here klubet shqiptare, sė fundi  pagesa e mire ka joshur edhe balerinat shqiptare. Santana Saliasi eshte nje nga keto vajza qe guxojne qė nė njė shoqėri maskiliste, tė ushtrojnė profesionin e vėshtirė tė kubistes. Ajo del nga shtepia per te shkuar ne provat e nje nate te tille.

“Une kam mbaruar shkollen per balerine dhe kete e kam profesion”, thote ajo. Santana ka mesuar shume lloje kercimesh por nje nga te kerkuarat eshte edhe belly dance. “Kete kercim kane filluar ta preferojne shume ne festa ditelindje”, shton balerina.

Per nje nate speciale feste, Santana organizohet ne menyre te tille. “Ne raste te tilla ne kemi nje keorograf dhe mesojme levizjet bashke me 2-3 vajza te tjera”, shton ajo. Stina e veres eshte periudha me fitimprurese per Santanen gjithashtu edhe me e kendshmja ne lokalet e hapura buze detit. “Ky profesion te jep leke. Mund te fitoj edhe 1 milion ne muaj. Me japin edhe bakshishe. Ndonjehere fitoj me shume me bakshishe sesa me rroge”, pohon Santana. Ajo eshte nje vajze qe jeton me prinderit dhe per ta ky profesion nuk perben ndonje problem.

“Une kete profesion kam se shkollen e kam bere per balerine. Prinderit nuk me pengojne por ne nje periudhe me shoqeronte mami”, shprehet vajza. Te papriturat jane te ndryshme dhe ngacmimet sigurisht qe jane pjese e nates por Santana di te reagoje.

Veshjet e balerinave jane te ekzagjeruara po aq sa edhe nje vajze qe vjen per t’u argetuar ne lokal dhe per Santanen kjo nuk ka ndonje ndryshim madje thote se mė tė rrezikuara janė ato. “Sic vishem une ka plot vajza qe vijne dhe jane me veshje te tilla por une jam e mbrojtur ne krahasim me ato”, vijon balerina. Per nje balerine, jeta e klubeve te nates ka te mirat dhe rrisqet e saj. Por pėr t’ia dalė mbanė me sukses, mjafton qė thjesht tė jesh profesioniste dhe tė fokusohesh vetėm tek puna.     
Foto
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.YouGoDec.Com
 
Balerinat e natės, profesioni mė i ri nė Shqipėri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com