Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 ~ 8 sekrete pėr tė qenė e bukur ~

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Oni Pustina
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 158
Registration date : 23/07/2009
Age : 38
Location : Tirane, Albania

MesazhTitulli: ~ 8 sekrete pėr tė qenė e bukur ~   16.09.10 7:28

8 sekrete pėr tė qenė e bukur

Pėr tė qenė tė bukur asnjėherė nuk duhet tė lini gjithēka nė dorė nė natyrės dhe ėshtė e nevojshme qė edhe ju tė kujdeseni pėr veten tuaj. Receta pėr tė arritur ėshtė shumė e thjeshtė: ushtrime dhe mesazhe ēdo ditė. Dita duhet tė nisė e qetė dhe tė mbyllet duke qenė tė ēlodhur. Rezultati? Lėkurė e freskėt dhe e shkėlqyeshme gjatė gjithė ditės.

4 sekretet e ditės

gjithēka varet nga mėnyra se si zgjoheni. Nėse dita juaj nis nė mėnyrė tė kėndshme, do tė jeni e mbushur me energji dhe kėshtu lėkura juaj do tė ketė njė pamje mė tė bukur dhe tė tonifikuar. Pėr tė arritur kėtė mjafton vetėm pak kujdes.

1. Njė zgjim i qetė

Vendosi dy alarme zgjimi me njė distancė kohore 10 minuta nga njėra-tjetra. Kjo ėshtė koha qė i duhet trupit pėr tė kaluar butėsisht nga gjendja e gjumit nė zgjim. Pranė shtratit mbani njė gotė me ujė pėr t'i hedhur disa pika ujė fytyrės, nė qafė dhe te krahėt. Kjo do t'ju japė njė ndjesi freskie dhe do tė ndihmojė edhe lėkurėn tė zgjohet. Mė pas, pini njė gotė ujė para se tė keni ngrėnė mėngjes, pasi kjo do t'ju ndihmojė tė pastroni organizmin nga toksina e akumuluara.

2. Bėni pak gjimnastikė

Ngrihuni nga shtrati ngadalė dhe pa u sforcuar. Kur tė jen ngritur nė kėmbė hapni krahėt duke i larguar ato sa mė shumė tė jetė e mundur. Mė pas drejtoi lart, mbi kokė, sikur doni tė kapni diēka qė ėshtė shumė lart jush. Qėndroni kėshtu pėr 20 sekonda dhe mė pas ēlodhuni. Ky ushtrim do t'ju ndihmojė tė largoni mpirjen e trupit, tė ētendosni shpinėn dhe kurrizin si dhe tė tėrhiqni sa mė shumė tė jetė e mundur shtyllėn kurrizore.

3. Frymėmarrja

Hapni dritaret pėr tė lejuar ajrin e pastėr nė futet nė dhomė. Ndėrkohė rrotulloni krahėt e mbledhur nė mėnyrė qė tė ētendosen shpatullat. Mbi kokė vendosni njė peshqir dhe qėndroni nė kėtė pozicion, duke marrė frymė dhe e nxjerrė atė qetėsisht tė paktėn 2 minuta. Gjatė dushit ujit duhet tė hapet nė maksimum nė mėnyrė qė tė bjerė mbi lėkurėn tuaj me forcė. Kėshillohet qė tė mos laheni me ujė tė nxehtė. Sa mė i freskėt tė jetė aq mė shumė tonifikon lėkurėn e trupit. Pak esencė eukalipti, e derdhur nė vaskė apo nė banjė, do t'ju ndihmonte tė merrnit frymė mė lirshėm.

4. Pėrdorni kremrat

Pas dushit fshihuni me njė peshqir tė ashpėr, duke e fėrkuar lėkurėn me forcė, nė mėnyrė qė tė ndihmoni qarkullimin e gjakut. Pasi tė fshiheni masazhoni trupin me njė krem hidratues apo me njė esencė aromatike. nė kėtė mėnyrė do tė keni njė zgjim tė kėndshėm, do tė jeni gati pėr ditėn e gjatė dhe lėkura juaj do tė jetė e freskėt dhe e shkėlqyeshme.

4 sekretet e mbrėmjes

1. Banjė ēlodhėse

Pas ditės sė gjatė tė punės ėshtė shumė e nevojshme tė bėni njė banjė ēlodhėse, shumė e rėndėsishme pėr tė gjithė trupin. Mund tė zgjidhni njė pushim tė gjatė nė vaskė apo njė dush tė shpejtė. Sido qė tė jetė preferenca juaj asnjė ditė nuk duket tė hiqni dorė nga dushi pas pune.

2. Masazh pėr barkun

Masazhoni barkun pėrreth kėrthizės me lėvizje nė formė rrethore tė paktėn pėr 2 minuta. Kėtė gjė mund ta bėni ndėrsa jeni duke u larė nė vaskė apo nė dush. Ky ėshtė masazhi qė femrat aziatike u bėjnė fėmijėve tė tyre pėr tė pushuar sė qari si dhe pėr t'i ndihmuar tė flenė shpejt.

3. Masazh pėr kokėn

Pasi tė keni larė dhe shpėlarė mirė kokėn masazhoni rrėnjėt e flokėve duke kruar lėkurėn e kokės me shumė delikatesė. Mė pas, tėrhiqini flokėt lehtė dhe pas pak nisni sėrish masazhin. Kjo ėshtė njė teknikė indiane qė ka njė efekt tė jashtėzakonshėm pėr ēlodhjen e menjėhershme tė tė gjithė trupit.

4. Njė ēaj qetėsues

Para se tė shtriheni kėshillohet tė pini njė ēaj tė ngrohtė mė bazė bimėsh. Pasi ēaji tė jetė gati hidhni njė lugė mjaltė dhe lėreni tė ėmbėlsohet pėr pesė minuta, mė pas ėshtė gati pėr t'u pirė. ēaji nė mbrėmje ėshtė qetėsuesi ideal pėr t'u ēlodhur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: ~ 8 sekrete pėr tė qenė e bukur ~   16.09.10 8:20

i cmene gocat nashi ti daku

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 30
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: ~ 8 sekrete pėr tė qenė e bukur ~   21.09.10 7:50

jam e bukur dhe pa keto keshilla :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: ~ 8 sekrete pėr tė qenė e bukur ~   24.09.10 22:19

po te drejte ka elenita por une them qe elenita ka pire qumesht dallendyshe prandaj eshte e bukur se me ka then mua Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: ~ 8 sekrete pėr tė qenė e bukur ~   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
~ 8 sekrete pėr tė qenė e bukur ~
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Moda dhe Estetika-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a blog