Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Genta Ismajli, nė “Dancing with the stars” ma bėnė me hile

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Genta Ismajli, nė “Dancing with the stars” ma bėnė me hile   19.09.10 6:36

Genta Ismajli, nė “Dancing with the stars” ma bėnė me hile

Intervista / Genta tregon, pushimet me familjen nė Ulqin, pasionin pėr muzikėn, kur ka filluar tė kėndojė dhe zhgėnjimin nga “Dancin with the stars Albania”, nuk ka ne plan te bej duet me Noizyn.Tė gjitha gjėrat qė mė ndodhin nė jetė i marr si pjesė tė vetė jetės e nuk mė bezdisin aspak. Por, ajo qė mė bezdis pak nė kėto kohė ėshtė se ende fillojnė tė mė pyesin pėr ndarjen, edhe pse jam pėrgjigjur shumė e shumė herė.


ENETLA RESULI


Ka njė temperament tė gjallė dhe tė vendosur. Kėngėtarja e njohur kosovare ka dhe njė humor tė spikatur qė herė-herė ngjan si i pafajshėm, por kur shikon shtatlartėsinė e saj e tėrheq mbrapsht kėtė mendim. Herėn e fundit qė e pamė tė angazhuar nė Shqipėri ishte gjatė spektaklit “Dancing with The Stars”, ku thotė se ka dalė e zhgėnjyer. Dhe nuk ėshtė e vetmja…


Genta, kush merr pėrsipėr t’i hyjė botės sė spektaklit, merr pėrsipėr edhe rrezikun pėr tė “mos jetuar nė paqe”… Ju ka penguar fama nė jetėn tuaj?


Nuk i kam menduar asnjėherė kėto gjėra, synimi im ka qenė dhe ėshtė tė jem e suksesshme, dhe pėr tė arritur suksesin kam punuar fort. Pėrgjithėsisht, nuk mendoj se mė ka penguar fama, por pėr tė mos qenė kategorike ndonjėherė rrallė edhe mė ėshtė bėrė paksa pengesė.Ku, nė cilat raste?


Pėr shembull, nuk kuptohem kur unė jam zėnė me punė.


Ēfarė bėni ju pėr tė qenė njė njeri “moskokėēarės” nė kėtė drejtim?Jam vetvetja dhe shumė e lidhur me fansat e publikun, u pėrgjigjem atyre dhe i falėnderoj tė gjithė.


Ēfarė ėshtė pavarėsia pėr Gentėn, jeni ju njė femėr e pavarur?


Sigurisht qė jam e pavarur, kjo duke u nisur edhe prej vetė faktit qė nuk jam mė vajzė e vogėl.


Ndėrsa pėr tė fituar kėtė pavarėsi, ēfarė bėj?


Punoj shumė.Po nga gjendja ekonomike kur keni filluar tė jeni e pavarur?


Nė moshėn 18-vjeēare (jam brenda rregullave kėtu).


Nė qoftė se mund tė kthehemi pas nė kohė, kur kanė qenė momentet e para qė keni filluar tė kėndoni?Shumė herėt, kam qenė 8 vjeē. Mė kujtohet, isha nė klasėn e tretė fillore kur u regjistrova nė shkollėn e muzikės pėr piano. Aty u regjistrova edhe nė korin e shkollės, prej asaj kohe kam filluar tė kėndoj dhe nuk jam ndalur mė.


Kush ka qenė personi qė jua ka zbuluar kėtė talent dhe si ka qenė momenti?


Nėna ime ka qenė ajo qė mė ka zbuluar. Ajo ishte me xhaxhanė, i cili ėshtė profesor i muzikės, dhe unė isha duke qarė, nė momentin kur xhaxhai i kėrciste gishtat unė ndaloja sė qari e kur filloja sėrish tė qaja ai kėrciste gishtat dhe unė ndaloja pėrsėri. Nėna i tha; qė kjo ka vesh pėr muzikė. Tjetra ishte kur nėna me ēoi nė banjė aty ishte lavatriēja, duke punuar dhe me zhurmėn e lavatriēes unė kėrceja. Nė moshė shumė tė re, babi mė dhuroi njė piano tė vogėl, fillova tė mėsoja disa kėngė tė lehta ende pa hyrė nė shkollė tė muzikės. Dhe kėshtu jam rritur me muzikė, sepse kam shumė nė familjen time qė merren me kėtė gjė.Nė qoftė se nuk do tė ishit kėngėtare, cili mund tė ishte profesioni i Genta Ismajlit?


Pėrpjekja ime qė tė arrij dhe ta studioj muzikėn e pakufishme… njė gjė qė e bėj dhe tani po me famė.


E imagjinoni veten njė infermiere pėr shembull me bluzė tė bardhė nė njė spital? Jo. Motra ime ėshtė pėr kėtė punė (qesh).


Ēfarė keni blerė me lekėt e para qė keni fituar nga puna juaj?


Njė dhuratė pėr Sunain dhe Verėn.Po puna e parė qė keni bėrė, cila ka qenė?


Kam punuar si sekretare tek puna e babit dhe mė largoi se shkoja gjithnjė me vonesė (qesh).


Flitet pėr njė bashkėpunim mes jush dhe Noyzit, sa e vėrtetė ėshtė kjo?


Nuk ėshtė e vėrtetė, ka qenė thjesht dhe vetėm bisedė mes meje dhe Noizit, por qė deri tani e pakonkretizuar.


Klicken für Bild in voller Größe


Para disa muajsh keni marrė pjesė nė njė konkurs vallėzimi, “Dansing with the stars” dhe shumė teleshikues u zhgėnjyen qė nuk fituat ju, po ju sa u mėrzitėt nga ky fakt?


U mėrzitėm tė gjithė sė bashku, apo jo? Unė mė tepėr u mėrzita pėr vetė faktin se punuan kundėr publikut, atij qė i dha hijeshi dhe jetė vetė programit.Mendon se dikush ju ka bėrė me hile nė atė spektakėl?


Po, po… Unė e kisha pėr detyrė t’i kritikoja shumė dhe e bėra kėtė. Pyetje pėr ta nuk kisha, sepse pėrgjigjen e dinim tė gjithė. Pėr dikė lekėt janė gjithēka.Ėshtė njė mashkull nė jetėn tuaj tani?


Jo.


Ju kanė shqetėsuar thashethemet nė lidhje me ndarjen tuaj nga njė person mė tė cilin kishit njė lidhje tė gjatė?


Jo. Tė gjitha gjėrat qė mė ndodhin nė jetė i marrė si pjesė tė vetė jetės e nuk mė bezdisin aspak. Por, ajo qė mė bezdisė pak nė kėto kohė ėshtė se ende fillojnė tė mė pyesin edhe pse jam pėrgjigjur shumė e shumė herė.


Genta sa ju ka ndihmuar familja nė kėto vite pune si kėngėtare?


24 orė jam nė rrethin familjar, mė ndihmojnė nė gjithēka qė unė bėj. Do tė doja tė veēoja tezen time, Alijėn, dhe nėnėn Shpresėn.


Cili do tė jetė turneu juaj i radhės muzikor?


Nė diasporė.


Po pushimet ku i kaluat?I kalova nė Ulqin, sė bashku me familjen time.


Shekulli


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Genta Ismajli, nė “Dancing with the stars” ma bėnė me hile
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: LifeStyle :: Intervista-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog