Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 LSI: Qėndrimi i Gramoz Rucit, sinjal pozitiv. PS tė integrohet dhe tė kontribuojė realisht

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: LSI: Qėndrimi i Gramoz Rucit, sinjal pozitiv. PS tė integrohet dhe tė kontribuojė realisht   19.09.10 7:13

LSI: Qėndrimi i Gramoz Rucit, sinjal pozitiv. PS tė integrohet dhe tė kontribuojė realisht

Tiranė, 18 shtator, NOA Lėvizja Socialiste pėr
Integrim i ka quajtur sinjale pozitive nė tė mirė tė zgjidhjes sė krizės
politike nė vend deklaratat e sekretarit tė Pėrgjithshėm tė Partisė Socialiste,
Gramoz Ruēi, i cili deklaroi dje se opozita do ti drejtohet Komisionit tė Venecias lidhur me transparencėn e fletėve tė votimit nė kutitė e
zgjedhjeve tė pėrgjithshme tė 28 qershorit.Sekretari i Pėrgjithshėm i LSI-sė, Luan Rama
deklaroi sot pėr mediat se e konsiderojmė edhe qėndrimin mė tė fundit tė
Partisė Socialiste tė artikuluar nga Sekretari i Pėrgjithshėm i saj, Ruēi, njė
shenjė pozitive tė vullnetit tė mirė pėr tė vepruar nė mėnyrė institucionale,
pėr tė vepruar nė pėrputhje me kushtetutėn dhe pėr tė pritur verdiktin apo
vendimin, qė japin kėto institucione, nė lidhje me pretendimet e shfaqura prej
kohėsh dhe pėr shkak tė tė cilave PS ka qėndruar deri tani jashtė institucioneve
pėrgjithėsisht dhe jashtė proceseve evropianizuese tė vendit.

Sipas sekretarit Rama, vendimi mė i mirė do tė
ishte qė PS ti ishte drejtuar mė herėt Komisionit tė Venecias dhe Gjykatės Kushtetuese.Do tė ishte mirė, qė PS kėtė gjė ta kishte
bėrė shumė mė herėt, qė ne tė mos ishim sot, mbas tetė muajsh, nė kėtė realitet,
tha zoti Rama, duke nėnvizuar mė tej se gjithsesi, jo vetėm sepse ėshtė njė
shprehje e njohur mė mirė vonė se kurrė, por asnjėherė nuk ėshtė vonė pėr tė
bėrė apo pėr tė hedhur hapat e duhur e pozitivė, kur ėshtė fjala pėr ti
shėrbyer vendit, dhe pėr tė tejkaluar pozicionet, qė nuk janė nė funksion tė
interesave tė vendit, tek njė pozicion qė na bėn tė gjithėve tė jemi tė
angazhuar, dhe qė ėshtė pozicioni qė ka tė bėjė me integrimin evropian tė
Shqipėrisė.I pyetur lidhur me djegien e fletėve tė
votimit, zoti Rama tha se Ka njė vullnet tė shprehur, ndoshta mė njė farė
mėnyrė pak nė nonsens me atė ēka ofron ligji, siē ėshtė dhe vullneti i shprehur
nga mazhoranca pėrmes kryeministrit pėr tė gjetur ēdo mundėsi, qė tė ruajė ēdo
dokument, qė lidhet me pretendimet e  PS-sė. Prandaj  thashė qė rruga
drejt komisionit tė Venecias, ėshtė njė rrugė e  ofruar prej kohėsh nga
mazhoranca, theksoi sekretari i LSI-sė, Rama.Rama tha se nė kėtė kontekst pėr aq kohė sa
hapi i opozitės pritet tė realizohet, nuk ka asnjė pretekst, qė tė mund ta
pengojė jo vetėm fillimin nga puna tė komisionit hetimor parlamentar, por edhe
nė ato ēėshtje qė ėshtė rėnė dakord qė tė hetohet paraprakisht, derisa tė vijė
vendimi apo qėndrimi Komisionit tė Venecias.Nuk kemi asgjė kundėr pėr tė gjitha pretendimet,
pėr tė cilat ėshtė rėnė dakord dhe natyrisht nuk jemi kundėr nėse Komisioni
 i Venecias shprehet pro ēdo pjese qė ka artikuluar PS-ja, shtoi Rama.Por, sipas tij, ėshtė e pakuptimtė tė presėsh
qė tė shprehet apo tė japė verdiktin njė institucion siē ėshtė Komisioni i
Venecias nga njėra anė, dhe nga ana tjetėr tė paralajmėrosh protesta.Nė kėtė kontekst Lėvizja Socialiste pėr
Integrim vijoi apelin e saj tė vazhdueshėm pėr domosdoshmėrinė e reformės
zgjedhore dhe pėr domosdoshmėrinė e pėrfshirjes apo integrimit edhe tė PS-sė nė
kėto reforma, me qėllim qė tė gjitha forcat politike tė shkojnė bashkė drejt
pėrmbushjes sė detyrimeve qė Shqipėria ka pėr tiu bashkuar vlerave nė familjen
evropiane.Koha nuk pret, pėr tė qenė mė i
drejtpėrdrejtė, afatet kushtetuese, shpallja e zgjedhjeve dhe detyrimi pėr tė
pėrmbushur apo pėr tė plotėsuar ndryshime nė pėrputhje me kushtetutėn, e bėjnė
tė domosdoshėm angazhimin konkret, u shpreh sekretari i Pėrgjithshėm i LSI-sė.Ai ftoi nė emėr tė LSI-sė, Partinė Socialiste,
dhe tė gjitha forcat parlamentare qė tė tregojnė vullnetin e tyre nė realizimin
e reformės zgjedhore, si njė vullnet politik nė shėrbim tė integrimit tė
vendit.


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
LSI: Qėndrimi i Gramoz Rucit, sinjal pozitiv. PS tė integrohet dhe tė kontribuojė realisht
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | Society and Culture | Celebrity, star | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs