Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 PS: Kryeministri gėnjeu, ekspozita, u ble nga pushtetarėt, jo pronarėt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: PS: Kryeministri gėnjeu, ekspozita, u ble nga pushtetarėt, jo pronarėt   19.09.10 7:15

PS: Kryeministri gėnjeu, ekspozita, u ble nga pushtetarėt, jo pronarėt

Tiranė, 18 shtator, NOA Trualli i ish ekspozitės
nuk ėshtė blerė nga pronarėt, por nga pushtetarėt.Kėshtu deklaroi sot nga selia rozė, deputeti
Eduart Shalsi, i cili ka vazhduar akuzat e selisė rozė lidhur me privatizimin e
ish ekspozitės Shqipėria sot, duke deklaruar se kryeministri Sali Berisha ka gėnjyer
nė deklaratat e tij nė njė emision televiziv.

Deputeti Shalsi deklaroi nė njė konferencė pėr
shtyp se Ndėrkohė qė Genc Ruli ka dėshtuar ti pėrgjigjet pyetjeve
tė ngritura nė lidhje me privatizmin e ish-Ekspozitės Shqipėria
sot,  nuk mund tė mos ndėrhynte pėr tė mbrojtur kėtė aferė edhe
kryeministri Sali Berisha, i cili vetėm 2 ditė mė parė, nė emisionin Opinion,
tha se Ligji e ka tė qartė si drita e diellit, nėse 70% e sipėrfaqes ėshtė
pronė private 30% automatikisht i shitet pronarit. Automatikisht! Ky ligj ėshtė
votuar nga socialistėt.Duke iu referuar kėsaj deklarate tė
kryeministrit, zoti Shalsi theksoi se edhe nė kėtė rast kryeministri gėnjeu
rėndė, sepse e vėrteta ėshtė krejt ndryshe, nuk ėshtė qeveria socialiste qė e
ka ndryshuar, por ėshtė pikėrisht Sali Berisha, ai qė e ka ndryshuar nga 80 nė
70 %.Sipas Shalsit privatizimi i ish ekspozitės nuk
do tė mund tė kryhej me ligjin e vjetėr ndaj duhej tė ndryshohej ky raport, pikėrisht
aq sa ėshtė trualli i ish ekspozitės 70 %.Deputeti socialist ka evidentuar para kamerave
vendimet e Kėshillit tė Ministrave, njėri i vitit 2003, i cili thotė tekstualisht,
Kur sipėrfaqja e tokės ish pronė private shtrihet nė mbi 80% tė tė gjithė
tokės nė objekt, e drejta e parablerjes shtrihet nė tė gjithė objektin.Ndėrsa dokumenti tjetėr i 11 tetorit tė vitit
2006 thotė se kur sipėrfaqja e tokės, pronė e ish pronarėve shtrihet nė mbi
70%, tė sipėrfaqes sė truallit nė objekt e drejta e parablerjes, shtrihet nė tė
gjithė objektin, njė vendim qė sipas Shalsit shėrben si mbėshtetje pėr tė
justifikuar gllabėrimin e 2900 metrave katrorė truall publik me njė ēmim 3 herė
mė tė lirė se nė zonat pėrreth.Kjo ėshtė e vėrteta lakuriqe qė tregon se si
ky kryeministėr gėnjeu! Pėrse ndryshuan me vendimin qeverie, nga shkurti nė
nėntor ēmimet e trojeve pėrballė Ekspozitės, nė krah tė Ekspozitės, dhe pas
 Ekspozitės, dhe tek Ekspozita mbeti i pandryshuar?, nėnvizoi deputeti
Shalsi.Ai tha se kėtė truall e bėnte tė veēantė vetėm
arsyeja se blerėsit e tij ishin jo pronarėt, por pushtetarėt, ndaj ai truall u
shit tri herė mė lirė se trojet pėrreth tij.Berisha vuri njė administratė tė tėrė nė
funksion tė seksereve. Kjo ėshtė arsyeja pse kėrkon tė mbulojė veprimet
dhe vendimet e qeverisė sė tij, nė shėrbim tė interesave personale tė
kėtyre njerėzve dhe jo nė interesin publik, siguroi nė fund tė deklaratės sė
tij, deputeti Eduart Shalsi. mit/NOA
 

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
PS: Kryeministri gėnjeu, ekspozita, u ble nga pushtetarėt, jo pronarėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com