Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Peshėngritje, Erkand Qerimaj i 6-ti nė botėrorin e Antalias

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Peshėngritje, Erkand Qerimaj i 6-ti nė botėrorin e Antalias   23.09.10 21:4024 Shtator 2010 - 10:16 | Sport
TRANSLATE Perktheje lajmin ne gjuhe te tjera

Peshėngritje, Erkand Qerimaj i 6-ti nė botėrorin e Antalias
Peshėngritje, Erkand Qerimaj i 6-ti nė botėrorin e AntaliasANTALIA- Peshėngritėsi shqiptar Erkand Qerimaj e mbylli nė vendin e 6-tė konkurrimin e tij nė peshėn 77 kg, duke ngritur 351 kg nė dygarėsh nė kampionatin botėror qė po zhvillohet nė Antalia (Turqi) kėto ditė.

Qerimaj arriti njė rezultat pozitiv falė dhe pesė provave tė kaluara me sukses, veēanėrisht nė stilin e shtytjes, ku theu edhe rekordin kombėtar nė stilin e shtytjes me 196 kg, nje rekord qė mbahej nga Ilir Suli, i cili 10 vjet mė parė ngriti 195 kg nė Evropianin e Bullgarisė.

Nė stilin e shtytjes gara e shkodranit ishte perfekte, falė strategjisė shumė tė saktė tė zgjedhur nga trajneri Kovaēi. Qerimaj nė provėn e parė nė shtytje ngriti me lehtėsi 185 kg, duke treguar siguri pėr tė kėrkuar njė vend tė mirė. Prova e dytė me 191 kg e ēoi nė vendin e 4-tė, i cili u konfimuar edhe pas provės sė fundit me 196 kg.

Nė dygarėsh Erkand Qerimaj arriti nė 351 kg, duke zėnė vendin e 6-tė. Kampion i botės nė peshėn deri nė 77 kg, u shpall armeni Tigran Martirosian me 373 kg, kinezi Lu Xiaojun u rendit i dyti, ndėrsa egjiptiani Tarek Jehia plotėsoi podiumin.

Erkand Qerimaj pėrveē vendit tė gjashtė nė botėror, ka hedhur njė hap shumė tė rėndėsishėm edhe pėr Lojėrat Olimpike Londėr 2012.
(atsh/BalkanWeb)

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Peshėngritje, Erkand Qerimaj i 6-ti nė botėrorin e Antalias
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Sport :: Sportet e Tjera-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog