Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Do tė tė dua gjithnjė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Oni Pustina
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 158
Registration date : 23/07/2009
Age : 38
Location : Tirane, Albania

MesazhTitulli: Do tė tė dua gjithnjė    24.09.10 21:38

Do tė tė dua gjithnjė

Dashuri ky vullkan i vuajtjeve shpirtėrore.
I, dashuri im. Tani jemi tė ndarė. Kėtė nuk mund ta mohoj, por njė gjė tė tillė ende nuk e besojnė sytė e mi tė kaltėrt, tė cilėt edhe pse tė pėrlotur dhe tė lodhur nga nostalgia e mungesės sate ende edhe na mbetėn pėrgjysmė pėrpilimet e planeve tė reja pėr njė ardhmėri tė lumtur. . Por jo. Kėtė nuk e besoj. Kush e di, ndoshta edhe do tė ndodhė. Dhe, nėse ndodhė, atėherė do tė isha njeriu mė i lumtur nė botė. I dashur po i shkruaj kėto vargje tė shkurtra jo pėr tė thėnė se sa tė kam dashur, sepse kėtė e di edhe vet, apo pėr tė ndėrruar mendjen tėnde, por vetėm desta tė them se unė e dashura yte e dikurshėme, edhe pas gjithė asaj qė mė bėre ende jam gjallė dhe jetoi e vetmuar nė njė skaj tė kėsaj bote tė ēuditshme.

Ende unė e gjora, tė dua, mė shumė se ēdo gjė tjetėr nė botė. Ti e di se unė gjithmonė t’i pranova kėshillat e tua, ndėrsa ti kurr nuk pranove kėshillat e mia dhe pikėrisht pėr kėtė shkak nė mes heshtjes sime dhe dyshimit tėnd u formua hendeku i urrejtjes nė tė cilėn pastaj u futen plumbat e gjelozisė qė na vranė dashurinė.

Tė lutem, si nuk pate mėshirė pėr lumin e madh tė lotėve tė mi, s’pate mėshirė as pėr lutjet e shumta qė t’i bėra? Si e shkele premtimin qė ma pate dhėnė se vetėm vdekja do tė na ndajė?! I dashur, tė them edhe njė herė — unė vuaj pėr ty!

Ende mė pėrkundė hija e dorės sate nė djepin e ėndrrave. Ende jetoi nė shkėlqimin e syve tė tu, tė cilėt nga njė fotografi e varur nė mur pa ndėrprerė vėshtronė rėnkimin e dhimbjeve tė mija. Ku je, i dashur, nė kėtė moment, kur unė vuaj pėr ty? Ndoshta jeton i lumtur me dikend tjetėr dhe nėse ėshtė ashtu atėherė tė uroi fat, sepse unė nuk jam shpirtlig sikur je ti.

Tė lutem,mos u largo, mos prish dashurinė tonė, mos ma helmo jetėn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Do tė tė dua gjithnjė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a blog