Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Argjentina Ramosaj: Koha pėr njė baladė “Made in Flor Mumajesi”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Argjentina Ramosaj: Koha pėr njė baladė “Made in Flor Mumajesi”   24.09.10 22:30Brenda njė harku tė shkurtėr kohor kėngėtarja Argjentina Ramosaj arriti tė pushtojė ekranet muzikore shqiptare. Kėshtu, prej disa ditėsh publiku po shijon klipin e saj tė dytė tė titulluar “Tip”, i cili duket se ka rezultuar i vlerėsuar. Megjithatė Ramosaj nuk mjaftohet me kaq. Aktualisht ėshtė duke punuar edhe pėr tjetėr hit. Bėhet fjalė pėr njė baladė, e cila pritet tė transmetohet nė televizionet muzikore nė fund tė kėtij muaji. Kėnga titullohet “Jeta vazhdon” dhe ėshtė e kompozuar nga Florian Mumajesi. Njė tjetėr pasion i Argjentinės ėshtė dhe modelingu, tė cilin ajo e ushtron prej kohėsh. Njė vajzė simpatike dhe e suksesshme ngjall interes pėr tė ditur edhe mė shumė pėr tė. Si shkon jeta e saj private? Arrin ajo tė gjejė kohėn e duhur pėr partnerin? Mėsojini mė poshtė.Nga Vilma KercikuArgjentina brenda njė kohe shumė tė shkurtėr arritėt tė hyni fuqishėm nė tregun muzikor shqiptar. Sa krenare ndiheni nė lidhje me kėtė fakt?


Jam shumė krenare dhe ndihem e kėnaqur me arritjet dhe punėn qė kam bėrė, si unė ashtu edhe i tėrė stafi qė ka marrė pjesė nė realizimin e kėtyre sukseseve.


Mendoni se fama juaj e menjėhershme mund tė ketė ngjallur xhelozi pėr shumė kolegė tė tjerė?


Jo, s’e besoj. Shumica prej  kolegėve janė miq shumė tė dashur pėr mua, ndaj gėzoj respekt dhe admirim pėr tė gjithė ata.Nuk ka shumė javė qė keni lanēuar klipin tuaj tė dytė qė titullohet “Tip”. Pėrse ky titull? Thjeshtė tė veēoj njė person me tipare dhe karakter stereotip qė shprehet shumė shpesh nė dominimin dhe manipulimin me femra, apo anasjelltas dhe nė njė mėnyrė t’i bėj femrat mė alerte dhe tė njohura me kėto veti kaq mirė tė “kamufluar”.
Teksti kėngės suaj ėshtė nė dy gjuhė, shqip dhe anglisht, pėrse?


Kam vendosur ta realizoj kėtė kėngė nė dy gjuhė, sepse kur e kam lanēuar kėngėn (videoklipin) e parė tė titulluar “Shpirti i mbytur” ėshtė pritur shumė mirė dhe kam patur shumė komplimente dhe kėrkesa nga shumė njerėz, miq, kolegė, fansa, adhurues, qė kėngėn e ardhshme ta realizoj nė dy gjuhė qė edhe dėgjuesit ndėrkombėtarė ta kuptojnė tekstin.


Kėnga juaj ėshtė realizuar nė bashkėpunim me njė studio produksioni nė Holandė. Ēfarė ju shtyu qė ta realizonit atje? Pėr disa kohė kam qėndruar sė bashku me Valonin (tė  fejuarin) nė Holandė, pasi ne kemi disa adresa qė sipas nevojės i vizitojmė, apo qėndrojmė. Stafi i produksionit janė miq tė mirė dhe tė vjetėr tė Valonit, kėshtu qė lindi ideja qė tė bashkėpunojmė dhe pati shumė sukses.


Ndėrkohė ju jeni duke realizuar njė tjetėr klip nė bregdetin shqiptar. Na flisni pak mė shumė rreth tij. Si titullohet dhe kur do tė lanēohet? Po, ėshtė e vėrtetė. Ėshtė njė kėngė baladė kompozuar nga Flori Mumajesi. Kėnga titullohet “Jeta vazhdon” dhe besoj se do tė lanēohet nė fund tė shtatorit.


Pėrse vendosėt qė t’i realizoni kėngėt fill njėra pas tjetrės? T’ju them tė drejtėn kjo nuk ėshtė bėrė qėllimisht. Kėngėn “Tip” e kam incizuar kohė mė parė dhe nė atė periudhė isha shumė e ngarkuar me mėsime (studime) dhe mu desh qė ta shtyja pėr njė kohė, derisa tė pėrfundoja provimet dhe kur tė shkoja mė pas nė Holandė do e kisha mė tė lehtė qė tė realizoja videoklipin.  U realizua dhe mė pas u lanēua.Sa tė aftė e ndjeni veten pėr tė marrė pjesė nė festivalet shqiptare? Po, kam shumė vetėbesim qė jam e pėrgatitur dhe e aftė tė marr pjesė nė ēdo festival, apo manifestim tė tillė.


Dhe a ėshtė nė objektivat tua pjesėmarrja nė “Kėnga Magjike 2010-tė”? Patjetėr. Do tė mundohem qė kėtė vit nėse mundem, tė pėrgatis nė kohė njė kėngė pėr kėtė festival. Kam nderin dhe dėshirėn e madhe tė jem pjesė e tij.


Po, ndonjė duet keni nė plan? Pėr momentin jo, ndėrsa nė  tė ardhmen natyrisht qė po.


Pėrveē projekteve qė pėrmendėm mė lart, ēfarė bėn pjesė tjetėr nė planet tua? Albumi, koncerte tė shumta dhe shumė kontribute qė dua t’i realizoj.Keni njė miqėsi tė dukshme me Flori Mumajesin, si edhe me Elvana Gjatėn. Ēfarė ju lidh me ta dhe si jeni njohur? Po, e vėrtet. Me Florin jam njohur nėpėrmjet muzikės. Nė Tiranė jemi takuar pas njė kohe duke realizuar njė projekt dhe mė pas aty filloi edhe lidhja jonė profesionale, po ashtu miqėsore. Me Elvanėn jam takuar nė Tiranė nė studion e Florit dhe qė atėherė jemi bėrė mikesha shumė tė afėrta. Kam shumė respekt dhe i dua shumė si miq. Janė shumė tė dashur dhe mė kanė pritur me duar hapur.


Argjentina ju merreni edhe me modeling. Sa kohė i kushtoni kėsaj pjese? Po, modelingu ėshtė njė nga pasionet e mia qė e bėj me shumė qejf.  Pėr momentin nuk ėshtė se kam ndonjė objektiv nė modeling, pasi jam nė lėvizje mes Kosovės dhe Shqipėrisė. Por mendoj qė kur tė kthehem nė Holandė do tė vazhdoj tė merrem me modelingun, pasi mė presin oferta tė ndryshme dhe kam dėshirė t’i realizoj.


Dhe cila ka qenė sfilata e fundit nė tė cilėn keni marrė pjesė?


Sfilata e fundit ka qenė pėr Glamour Fasion.


Mendoni se do ta lini disi pas dore modelingun, duke qenė se njė pjesė tė konsiderueshme tė kohės jua zė dhe muzika? Nuk besoj. Ndoshta s’do tė jem shumė aktive, por do tė jetė e pranishme nė jetėn time. Domethėnė do gjej hapėsirėn e duhur pėr tė dyja.Nėse do tė duhej qė tė zgjidhje, kė do tė veēoje mes tyre? Muzikėn. Ėshtė mė personale.


Flasim pak pėr jetėn tėnde private. Sa kohė keni e fejuar dhe si jeni njohur me Valonin? Jam njohur me tė para katėr vjetėsh, mes miqve tanė tė pėrbashkėt. Ishim vetėm shokė nė fillim, por e dija qė ai mė simpatizonte, gjithashtu edhe unė atė. Pas dy vjetėsh rastėsisht mė ftoi nė njė festė pėr studentė (pasi ai atėherė ishte student) dhe aty filloi lidhja mes nesh. Prej asaj kohe, ka dy vjet qė jemi fejuar.


Sa ju mbėshtet ai nė rrugėn qė keni zgjedhur? 100% . Jam shumė e lumtur qė kam pranė vetes njė person si Valoni.  


Po Valoni me ēfarė merret? Valoni merret me udhėheqjen e investimeve Holandeze nė Kosovė dhe Ballkan dhe ėshtė drejtues i kompanive Holandeze “Zinkunie dhe Bidec”.


E bezdis sadopak fama juaj? Jo, aspak. Valoni ėshtė shumė pėrkrahės dhe krenar pėr ēdo sukses qė arrij.Sa kohė i kushtoni njėri-tjetrit? Gati tėrė kohėn. Mundohemi qė tė jemi sė bashku sa mė shumė, duke koordinuar dhe sinkronizuar takimet dhe punėt qė kemi.


Ku jetoni mė sė shumti?


Deri mė tani kemi jetuar mė shumė nė Holandė. Kohėt e fundit do tė jemi mė shumė nė Kosovė dhe Shqipėri, pasi Valonit dhe mua na pėrshtatet mė sė shumti, pėr punėt dhe realizimet qė  kemi planifikuar pėr tė ardhmen.


Kush ėshtė mė shumė xheloz nga ju tė dy? Mė duhet ta pranoj se unė (qesh).


Me subjektin e cilit film ju pėrngjan mė shumė historia juaj e dashurisė?


“The Notebook”Game Over


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Argjentina Ramosaj: Koha pėr njė baladė “Made in Flor Mumajesi”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Thashetheme-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a blog