Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Berisha: Lufta kunder korrupsionit mundesoi NATO-n

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Berisha: Lufta kunder korrupsionit mundesoi NATO-n   28.03.09 21:30

Berisha: Lufta kunder korrupsionit mundesoi NATO-n


Tėrhequr mė 28 Mars 2009
Nje
dite pasi falenderoi ne Fushe-Kruje ish-presidentin amerikan Xhorxh
Bush per anetaresimin e Shqiperise ne NATO, kryeministri Berisha
deklaroi nga Durresi se kjo ftese erdhi pas arritjeve te qeverise. “Eshte lufta kunder korrupsionit qe mundesoi
anetaresimin ne NATO. Qeverive te vendeve anetare do t'u vinte turp te
ratifikonin protokollet pa hopin cilesor te Shqiperise ne luften kunder
korrupsionit. Ne deshmuam seriozitet dhe perkushtim”, u shpreh Berisha.
Duke u ndalur te kriza ekonomike boterore, kryeministri tha se kolapsi
i plote financiar eshte absolutisht simoter e krizes qe perjetoi
Shqiperia ne vitin ‘97.


Por sipas tij, sot Shqiperia
bashke me Azerbajxhanin, jane ekonomite me solide te rajonit. Per vitin
e ardhshem, kryeministri Berisha tha se Shqiperia do te kete rritjen
ekonomike me te larte ne Evrope. Sipas kreut te qeverise, kjo
shpjegohet me uljen e taksave qe ka rritur te ardhurat. Per kete arsye
ai u shpreh me ashpersi kunder cdo tentative te pushtetit lokal per t'i
rritur taksat biznesit te vogel.


“Ka nje tendence
cnjerezore per te rritur taksat, por te mos mendoje kush se do perdore
pushtetin vendor per te renduar bizneset e vogla”, nenvizoi shefi i
qeverise. Ne fund, kryeministri Berisha kerkoi voten e Durresit per
zgjedhjet e 28 qershorit, duke thene se qeveria e tij i mbante
premtimet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Berisha: Lufta kunder korrupsionit mundesoi NATO-n
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com