Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Teuta Kurti: Nuk “vrapoj” pas ēmimeve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Teuta Kurti: Nuk “vrapoj” pas ēmimeve   29.09.10 22:11

Kėngėtarja Teuta Kurti ėshtė prezantuar nė festivalin “Kėnga Magjike 2010” me njė kėngė mė ndryshe se herėve tė tjera. Teuta shprehet mjaft e kėnaqur me kėngėn dhe paraqitjen gjatė emisionit “E diela shqiptare” aty ku bėhen prezantimet e kėngėve para shkualifikimit pėr netėt finale tė festivalit.

Klicken für Bild in voller Größe


Arben Gjinaj


“Kėnga ėshtė mė ndryshe, ėshtė shumė ritmike dhe unė jam shumė e lumtur me reagimet e para qė kam marr pėr kėtė kėngė si nga ana e publikut nė sallė ashtu edhe nga kritikėt e muzikės”, thotė Teuta pėr “Zėrin”. Kėnga mė titull “Mos pi mo” me tekst tė Aida Barakut dhe mė muzikė nga Florent Boshnjaku ka pėr mesazh qė tė mos teprohet nė pirjen e alkoolit.“Bashkėpunimi me Aida Barakun nuk ėshtė i rastėsishėm. Unė kam punuar edhe mė herėt mė Aidėn dhe mė pėlqen se si ajo i prek disa tema pėr tė cilat i hasim ēdo ditė nė pėrditshmėri por rrallė flitet pėr to. Teksti bėn fjalė se si djali i thotė vajzės qė tė mos pijė mė alkool, ngase pirja e tepruar nuk i dėrgon askund”, shpjegon Kurti fabulėn e kėngės, duke shtuar se vetė ajo nuk ėshtė shumė dashamirėse e alkoolit, por ndonjėherė edhe e pi me shoqėri. “Kur jam mė shoqėri e pėrdor ndonjėherė por pa e tepruar. Mė pėlqen vėra e bardhė, por asnjėherė nuk i pi mė shumė se dy gota” , shprehet kėngėtarja pėr gazetėn.


Pėr Teutėn, pjesėmarrja nėpėr festivale nuk paraqet domosdo marrjen e ndonjė ēmimi, por ajo thotė se e rėndėsishme pėr tė ėshtė qė kėnga tė promovohet sa mė mirė dhe tė pėlqehet nga publiku.“Festivalet e promovojnė punėn e kėngėtarit, i cili mundohet tė punojė gjatė tėrė vitit pėr atė kėngė. Dhe, kėtė mė sė miri e bėn “Kėnga Magjike”, e cila ia jep mundėsinė artistit qė punėn e tij ta pėrcjellė shumė mirė tė publiku. Unė nuk jam tip qė ‘vrapoj’ pas ēmimeve, pėr mua ėshtė e rėndėsishme qė kėnga tė mirėpritet nga audienca”, bėn mė dije kėngėtarja Kurti, duke treguar se nuk ka ndonjė ambicie pėr ēmime kryesore.Martesa, jo edhe shumė larg


Siē dihet, kėngėtarja Kurti tash e disa vite ėshtė nė lidhje por edhe e fejuar me dizajnerin Dardan Lutėn. Teuta ka pohuar se qė tė dy janė duke kryer magjistraturėn, por sipas saj, nė planet e tyre ėshtė edhe martesa.


“Unė jam nė vitin e dytė tė magjistraturės pėr kanto, ndėrsa Dardani ėshtė duke pėrgatitur temėn e diplomės sė magjistraturės pėr dizajnė grafik. Ne jemi tė lumtur pėr lidhjen dhe dashurinė qė e kemi pėr njėri-tjetrin por patjetėr se nė planet tona ėshtė edhe martesa tė cilėn po shpresojmė ta bėjmė diku nė fund tė kėtij viti apo nė fillim tė vitit tė ardhshėm. Megjithatė, ne nuk jemi tipa qė do tė bėjmė ndonjė dasmė tė madhe. Ashtu sikurse fejesa mendojmė qė edhe martesėn ta bėjmė me njė rreth tė ngushtė tė familjes sime dhe tė Dardanit”, thotė nė fund Teuta Kurti.


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Teuta Kurti: Nuk “vrapoj” pas ēmimeve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog