Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Mentaliteti Shqipetar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Mentaliteti Shqipetar    01.10.10 4:33

Me duket mentaliteti shqiptar ka rene nė njė rrjete merimange dhe nuk di si tė dale. Ka njė konfuzion total mbi ēeshtjen e zgjedhjes sė njė shembulli dhe ideje. E bukura josh gjithkėnd dhe tė rinjte janė ata qė e duan menjehere ate qė shikojne si tė bukur.

E gjithe shoqeria dhe rinia shqiptare vuajne nga pamundesia tė kene ate qė shikojne nė televizionet shqiptare e boterore. Pėr tė rinjte gjendet njė justifikim sepse janė akoma tė papjekur (shto qė mungon edukimi dhe sistemi arsimor i denjė). Por kur sillen njėsoj edhe “tė rriturit”, veēanėrisht tek kategoria e “politikanėve” qė japin shembullin mė tė keq tė papjekurisė dhe adoleshencės sė vonuar.

Imitohet Evropa dhe Amerika nen masken e lirise totale. Pjekuria dhe morali i dobet tek shumica e ketyre 40 vjetarėve tė sotem ėshtė e dukshme. Janė akoma konfuzė nė zgjedhjen dhe marrjen e mendimeve dhe mendojne se tė jetosh mire, do tė thote tė jetosh me rroba firmato, dhe tė ndjekesh moden do tė thote tė jesh njė njeri i emancipuar.

Sa here kemi degjuar tė flitet pėr njė vajze qė ndjek moden dhe shetit nė maje tė takave dhe me floket perfekte nė ēdo ore tė dites, t’i jepet titulli si e emancipuar (e kundėrta nė kohen e komunizmit) automatikisht pa njohur mendimet e saj!?!?!? Njė lloj hakmarrjeje pėr periudhėn e komunizmit me shprese se keshtu fitojme lirine e ndaluar? Nuk ėshtė kuptuar akoma se cila liri e vėrtetė ishte e ndaluar!!!

Kjo lloj “hakmarrjeje” po pengon krijimin e njė mentaliteti tė shendoshe nė shoqerine shqiptare dhe veēanėrisht nė shtresen e politikaneve. Madje ėshtė pėrhapur sidomos tek tė gjithe ata qė punojne nė televizione. Mania pėr t’u dukur, veshur njeri mė bukur se tjetri, po krijon fenomenin e politikan-artist Hollivudi-shqiptar
.

Deshiroj Shume Mendimin Tuaj Rreth Kesaj Teme

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
patycalderon@yahoo.com

avatar

Numri i postimeve : 35
Registration date : 04/06/2011
Age : 20
Location : Albania

MesazhTitulli: Re: Mentaliteti Shqipetar    04.06.11 10:29

mentaliteti shqiptar eshte 0... lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mentaliteti Shqipetar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tė njihemi me njėri tjetrin :: Rinia Shqiptare-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs