Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Agron Llakaj largohet nga “Portokalli”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 38
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Agron Llakaj largohet nga “Portokalli”   04.11.10 5:23Braktis Top-Channel pėr Klan-in, nė janar shfaqet me “Kush do tė bėhet milioner”


Nėse thua Portokalli, imazhi i parė qė tė vjen nė mendje ėshtė Agron Llakaj dhe nėse thua Agron Llakaj mendja tė shkon nė “Portokalli”. Por ky pėrfytyrim i yni do tė marrė shumė shpejt njė tjetėr drejtim. Nuk ėshtė aspak njė shaka e hidhur. Aktori i mirėnjohur, Llakaj, tė cilit pak muaj mė parė edhe iu dha urdhri “Mjeshtėr i Madh”, nga presidenti Bamir Topi, nuk do tė shfaqet mė nė ekranin e kabaresė sė mirėnjohur “Portokalli”. Do tė zhvendoset nė njė tjetėr televizion, me njė sipėrmarrje tė re, mjaft interesante e njėherazi mjaft joshėse. “Kush do tė bėhet milioner”, do tė jetė spektakli i ri televiziv qė do tė nisė nė mes tė muajit janar 2011 nė ekranin e Televizionit Klan, dhe qė do tė drejtohet pikėrisht nga Agron Llakaj. Zėrat kanė kohė qė qarkullojnė nė ambientet e televizionit top-channel. Megjithatė, askush nuk e thotė me zė tė plotė kėtė gjė.


Thashethemet


Katėr vjet mė parė nė ambientet e televizioneve u fol pėr njė largim tė Llakajt, nga Portokalli, por fjalėt ikėn si era kur nė ekran, spektakli mė i parė i humorit, erdhi pikėrisht nėn drejtimin e Agron LLakajt. Por nėse nė atė kohė gjithēka u rikthye nė vendin e vet, kur Llakaj u shfaq nė spektakėl, kėtė herė nuk ka mė kthim pas. Llakaj ka vėnė nė dijeni drejtuesit e televizionit dhe kontrata e tij me tė pėrfundon nė fund tė vitit 2010. Nuk dihet nėse Agron Llakaj do tė shihet nė spektaklin e ndėrrimit tė viteve, por gjithsesi tashmė ėshtė mėse e sigurt qė nė fund tė kėtij viti ndėrpritet marrėdhėnia e tij me spektaklin “Portokalli”. Herė pas here nga “Portokalli” janė larguar aktorė, janė rikthyer tė tjerė, njė pjesė shfaqen nė programe konkurrente, e megjithatė faktin se njė ditė do tė largohej edhe Agron Llakaj nuk mund ta besonte njeri.Pasi, duam apo nuk duam ta pranojmė, Goni ėshtė shtylla mbajtėse e atij programi. Pėrveē faktit qė pėrpos moderimit ai luan disa role, e madje shkruan dhe tekste. Nė fakt janė plot shtatė vjet qė Agron Llakaj dhe Portokalli kanė qenė tė pandashėm nė mendjen e gjithsecilit, dhe vetė Llakaj nė shumė intervista e ka pohuar si njė dashuri tė madhe tė tij. Por ja qė edhe pėr Llakajn ka ardhur koha tė vėrė nė jetė sloganin e Partisė Demokratike “Koha pėr ndryshim”! Fillim viti 2011 do ta presė Gonin nė studiot e TV Klan, ku ai do tė nisė provat pėr datėn e parė qė do tė jetė nė mes tė muajit janar dhe pikėrisht, mė 17 janar, ditėn e hėnė, nė orėn 21:00. Po si lindi ideja e “Kush do tė bėhet milioner?”


“Kush do tė bėhet milioner?”


Show ėshtė njė format qė prej disa vitesh transmetohet nė televizionin “Alsat” nė Maqedoni dhe qė ka nė qendėr njė lojė tė bazuar nė formatin origjinal britanik e “Who wants to be a millionaire?” Qėllimi kryesor i lojės ėshtė qė tė fitojė 50 000 € duke iu pėrgjigjur pyetjeve tė shumta. Emisioni i parė i kėtij show, nė Angli nisi nė vitin 1998 dhe sot ai transmetohet nė 106 shtete, pėrfshi edhe Shqipėrinė, qė do ta nisė mė 17 janar. Aktori i mirėnjohur i humorit Agron Llakaj ka nėnshkruar me mbajtėsit e patentės njė kontratė 5-vjeēare. Ndėrsa do tė presim vitin e ardhshėm si do tė vijė ky show, le tė shijojmė humorin e Llakajt nė sezonin e tij tė fundit nė “Portokalli”!


Mapo


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Agron Llakaj largohet nga “Portokalli”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog