Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Angjela Martini: “Nuk e di ēfarė ėshtė dashuria”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 38
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Angjela Martini: “Nuk e di ēfarė ėshtė dashuria”   04.11.10 5:24

Quhet Angjela dhe vėrtet qė ka bukurinė e njė ėngjėlli. Vajza 24 vjeēare, nė kėtė intervistė, e para dhe e vetmja deri nė kėto momente qė ka dhėnė pėr njė media shqiptare, tregon tė vėrtetat e saj. Cila ėshtė ajo? Cilat janė kėndvėshtrimet e saj pėr bukurinė, modelingun dhe dashurinė? Zbulojini tė gjitha kėto nė intervistėn e mėposhtme.


Nga Gentian Minga


Njė trup perfekt, shoqėruar me njė vėshtrim seksi dhe njė pamje mesdhetare, qė kompletohet me njė ecje shumė tunduese. Megjithėse jo fituese, Angjela Martini, vajza qė pėrfaqėsoi Shqipėrinė nė “Miss Universe”, arriti tė hyjė nė finale si dhe tė renditet si njė ndėr 10 femrat me trupin mė tė bukur.


Ti pėrfaqėsove Shqipėrinė nė “Miss Universe 2010”, cili ėshtė komenti yt?


Jam shumė e lumtur qė unė munda tė pėrfaqėsoj vendin tim, njerėzit e mi, tė gjithė shqiptarėt kudo nėpėr botė.


Tė kishte shkuar ndonjėherė nė mendje se do tė merrje pjesė nė njė konkurs bukurie?


Konkurset e bukurisė dhe modelingu janė dy gjėra krejt tė ndryshme. Kur isha e vogėl unė kam jetuar nė Shkodėr qė nga mosha gjashtė deri nė dhjetė vjeē. Isha kaq e apasionuar pas miss-eve. Gjithmonė merrja pjesė nė kėto aktivitetet tip “Miss Pallati”, “Miss Klasa” apo “Miss Lagjia” (qesh), dhe gjithmonė i fitoja. Por e gjitha kjo mori fund kur unė u zhvendosa me familjen nė Zvicėr. Atėherė mė lindi njė tjetėr pasion, ai pėr modelingun dhe kurrė nuk mendoja se do tė merrja pjesė nė ndonjė konkurs bukurie deri kėtė vit. Megjithatė, menjėherė pas konkursit do t`i rikthehem sėrish modelingut.
Je mėsuar tė arrish suksese jashtė vendit, por ēfarė do tė thotė tė kurorėzohesh miss nė vendin tėnd?

Ėshtė njė ndjesi qė vėshtirė ta pėrshkruash, por mė bėn tė ndihem kaq mirė… Mė kujton kohėn kur isha e vogėl, nė njėfarė mėnyre. Familja ime ėshtė mė e lumtur se kurrė pėr faktin qė unė mora pjesė nė “Miss Universe Albania”, pėr tė mos folur pėr arritje si modele. Ėshtė diēka shumė e bukur!

Marigona Dragusha shkoi shumė larg vitin e kaluar. E ke takuar atė personalisht?

Po dhe mė ėshtė bėrė shumė qejfi pėr tė. Ėshtė njė vajzė kaq e ėmbėl dhe e kėndshme. Tė dyja janė shumė tė mira, Marigona dhe Hasna. Ato na bėnė tė gjithėve tė ndjehemi krenarė, i dua kėto vajza!

Cilat kanė qenė hapat e tua tė para nė fushėn e modės?

Ka qenė shumė e vėshtirė! Mė dukej sikur kisha gurė tė mėdhenj pėrpara, pengesa etj. Ka qenė gati njė “mision i pamundur” (qesh)! Megjithatė ka qenė njė pėrvojė qė mė ka rritur dhe mė ka mėsuar shumė gjėra, si pėr veten, ashtu dhe pėr jetėn.

Modelingu ėshtė cilėsuar si njė botė e bukur me shkėlqim, sharm. Kėshtu ėshtė vėrtet?

Fillon plot sharm, por nė fakt nuk ėshtė edhe aq sharm (buzėqesh). Ekzistojnė tė dyja anėt e medaljes. Ėshtė si ēdo punė tjetėr dhe nė ato raste kur ti je bllokuar nė ndonjė aeroport tė botės pėr 12 orė rresht, nuk ėshtė diēka dhe aq sharmante (qesh).

Je frikėsuar ndonjėherė nga anoreksia apo bulimia?

As qė bėhet fjalė! Unė jam shqiptare dhe vdes pėr tė ngrėnė (qesh). E kam me tė vėrtetė. Nuk kam menduar qoftė dhe pėr njė sekondė tė jetės sime tė mbaj ndonjė dietė. Shkoj nė palestėr, kėshtu qė unė mund tė ha ē`tė dua. Unė madje po tė dua mund tė ha dhe akullore pėr mėngjes (buzėqesh).

Kujt i detyrohesh pėr trupin tėnd tė mrekullueshėm?

I detyrohem nėnės natyrė shqiptare!

Ėshtė mė tepėr e vėshtirė apo e bukur tė jesh femėr e bukur?

Hmmm… Janė tė dyja anėt e medaljes, mendoj. Por nuk duhet tė mbėshtetesh thjesht dhe vetėm te pamja e jashtme, pėrndryshe je i humbur. Nėse mendon kėshtu, atėherė nė kėtė biznes bėn gati valixhet dhe shkon nė shtėpi.

Femrat e bukura gjykohen si tė pėrcipta, e ke ndjerė kėtė gjė?

Ndonjėherė, po, por menjėherė u tregoj se e kanė shumė gabim. U tregoj se kush jam nė tė vėrtetė!


Klicken für Bild in voller Größe

Kur u transferove nė SHBA?

U transferova nė New York kur isha 21 vjeē e diēka, duke mbushur 22, domethėnė.

Vjen shpesh nė Shqipėri?

Kam njė hallė nė Tiranė si dhe gjyshen, e cila i kalon aty tre muajt e verės. Gjithė tė tjerėt, janė larguar nga Shqipėria prej kohėsh. Vij sa mė shpesh tė mundem, sepse e adhuroj byrekun me djath (qesh)!

Ke menduar ndonjėherė tė kthehesh pėrfundimisht nė Shqipėri?

Unė mendoj vetėm pėr tani dhe pėr nesėr se ēfarė dua dhe pėlqej. Kur tė vijė momenti, do tė mendoj edhe pėr tė ardhmen.

Si duket New York-u nė sytė e tu?

Unė kam dėshiruar tė jetoj kėtu qė kur kam qenė 12 vjeē. E adhuroj kėtė qytet qė nga momenti i parė qė e kam shkelur. Ėshtė fantastik, e adhuroj pėr larminė e kulturave, energjinė e qytetit dhe njerėzit mė pėrcjellin kėtė ndjesinė sė ėshtė normale tė ėndėrrosh gjėra tė mėdha.

A i lehtėson gjėrat bukuria pėr femrat, a e kanė mė tė lehtė ato tė gjejnė dashurinė?

Nuk e besoj! Tė gjesh dashurinė ėshtė arritja mė e madhe nė jetėn e njė njeriu dhe neve ende nuk e dimė se ēfarė ėshtė dashuria. Ne themi shpesh se e kemi provuar atė, por nga ta dimė se kemi tė drejtė kur ne nuk e dimė mirė as se ēfarė ėshtė kjo ndjenjė? Dashuria ėshtė njė emocion shumė interesant, humane, shumė natyrale. Kėshtu qė, nuk ka fare tė bėjė me bukurinė.

Cili ėshtė stilisti mė i famshėm pėr tė cilin ti ke punuar?

Kam marrė pjesė nė “fashion shows” tė Pamela Roland, Rosa Cha., Cia Maritima, Lycra, Badgley Mishka etc.

Cili ėshtė projekti yt mė i afėrt menjėherė pas pjesėmarrjes nė “Miss Universe 2010”?

Pėr momentin mendoj vetėm tė shkoj nė Vegas dhe tė pėrfaqėsohem sa mė mirė, pastaj do tė mendoj pėr tė tjerėt.

Thuhej se do tė ishe njė nga vajzat nė “Top 5”, por nuk ndodhi kėshtu, nė fakt. Tė vjen keq pėr kėtė?

Shpresoja tė ishte kėshtu siē thoshin parashikimet (buzėqesh)! Ėshtė diēka shumė e bukur tė gėzosh mbėshtetjen e kaq shumė njerėzve.


Revista Shqip


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Angjela Martini: “Nuk e di ēfarė ėshtė dashuria”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Galeri? Ku ėshtė?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog