Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Elvana Gjata: Jetėn time private e ruaj me fanatizėm!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 38
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Elvana Gjata: Jetėn time private e ruaj me fanatizėm!   04.11.10 5:46

Kėngėtarja e cila bėri revolucion nė muzikė viteve tė fundit padyshim ėshtė biondina tejet tėrheqėse me zėrin e saj fenomenal Elvana Gjata. Pėrpos transformimeve pozitive qė ka bėrė gradualisht nė muzikė, repertuari artistik ėshtė pasuruar me shumė hite tė cilat kanė gjetur mbėshtetjen e plotė tė publikut. Elvana Gjata aktualisht ėshtė kėngėtarja mė e popullarizuar nė tė gjitha trevat shqiptare, e cila pėrkundėr konkurrencės qė ekziston nė tregun muzikorė, vazhdon tė mbetėt dominuese dhe e veēantė, qoftė nė bashkėpunimet tė cilat i sjellė kohė pas kohe, por edhe nė realizimet solo. Ndėrsa sa i pėrket fizikut tė Elvanės, komentet nė kėtė aspekt janė kota…


Intervistoi: Rajan Arapi


Zhurnal: Elavan cilėsoheni kėngėtarja mė e suksesshme e viteve tė fundit, gjithnjė duke u bazuar nė punėn tuaj intensive si dhe realizimet e njė pas njėshme tė plasuara. Na pėrshkruani me pak fjalė rrugėn qė bėtė deri tek kjo pozitė qė keni sot nė mesin e showbiz-in shqiptarė?


Elvana Gjata: Nuk ka qenė e thjeshtė. Mė ėshtė dashur shumė punė, por pasioni pėr muzikėn ėshtė i pashtershėm dhe burim energjie pėr mua. Gjithashtu edhe fakti qė un pata dhe pėrkrahjen e madhe tė publikut tė Kosovės ka qenė shumė e rėndėsishme pėr mua. Un fillova me “Ethet e sė premtes” dhe mė pas u njoha me Florin. Sukseset e mia mbajnė dhe firmėn e tij.Zhurnal: Pėrpos momenteve tė mira dhe tė suksesshme nė karrierė, sa ka qenė kjo rrugė drejt suksesit e pėrshkruar edhe me zhgėnjime?


Elvana Gjata: Natyrisht qė ka pasur dhe zhgėnjime pėr sa kohė je nė marrėdhėnie me njerėz tė ndryshėm. Ka pasur projekte tė mia qė pėr fat tė keq nuk kane dalė kurrė. Por jam e fortė dhe vazhdoj pėrpara.Zhurnal: Pėrpos Shqipėrisė sot gėzon suksesin nė gjitha trevat shqiptare. A mund  tė na tregoni mėnyrėn tuaj aq tė suksesshme qė keni pėrdorur tė futeni edhe nė tregun muzikorė nė Kosovė?


Elvana Gjata: Nuk ka pasur asnjė mėnyrė, thjeshtė ndodhi, nė njėfarė mėnyre dashuri me shikim tė pare. Publiku i Kosovės ėshtė shumė artdashės dhe thjeshtė e donte muziken time dhe mua. Unė u jam mirėnjohėse pėr kėtė.


Zhurnal: Sa mendoni ka dallime nė mes tė estradės nė Kosovė dhe Shqipėri?


Elvana Gjata: Mendoj qė nė dy estradat ėshtė dėshira e madhe pėr evoluim.


Zhurnal: Njė numėr i kėngėtarėve si sukses tė garantuar e kanė cilėsuar huazimin e kėngėve. A ju ka shkuar ndonjėherė nė mendje qė tė huazoni ndonjė kėngė qoftė tė njohur apo jo tė njohur pėr publikun ?


Elvana Gjata: Kurrė dhe nuk ndodhi kurrė tek unė.


Zhurnal: Gjatė viteve tė karrierės vėrehet edhe ndryshim i imazhit dhe stilit tė Elvanės, kush pėrkujdeset pėr gjitha kėto, dhe sa mendoni se luan rol nė suksesin e njė artisti veshja dhe pamja visuele?


Elvana Gjata: Mė pėlqen tė vij gjithmonė ndryshe. Kryesisht pėrkujdesem vetė por bashkėpunoj edhe me stilistė shqiptar e kosovar, do tė pėrmendi kėtu Jona Mucen.


Zhurnal: E cilėsoni dukjen fizike tek vetja si nė plus i cili ju ka ndihmuar nė karrierė?


Elvana Gjata: Ėshtė njė faktor shumė i rėndėsishėm sepse ti bėhesh njė pikė referimi pėr publikun femėror.


Zhurnal: Kjo verė ka qenė ndėr sezonet mė tė favorshme pėr Elvanėn, keni pasur kėngė dhe bashkėpunime shumė tė suksesshme, vlen tė pėrmendet hiti “A ke ti zemėr” dhe “Mamani nejen”. Na flisni pėr kėto dy realizime si dhe suksesin e arritur?


Elvana Gjata: Puna flet vet me mire se un. Faleminderit shumė Entermedias, Fuges pėr profesionalizmin qė disponojnė. Jam e lumtur qė realizuam dy projekte shumė tė suksesshme.


Zhurnal: Tek kėnga “Mamani nejėn” vėrehet ndryshim i dukshėm nė pamjen tuaj. Sa mendoni ju ėshtė pėrshtatur ai stil dhe sipas komenteve sa mendoni njė pamje e tillė ju ka pėlqyer publikut tek Elvana ?


Elvana Gjata: Mendoj qė ėshtė pėlqyer shumė ai ndryshim tek unė, megjithėse njė pjesė janė mėsuar tė mė shohin me njė look shumė tė thjeshtė. Mua vetė mė pėlqejnė ndryshimet por pa dalė nga origjinali.


Zhurnal: Megjithėse shquheni si artiste e cila nė ēdo festival ku keni qenė pjesėmarrėse jeni shpėrblyese me ēmime mjaft tė rėndėsishme, planifikoni qė edhe nė tė ardhmen tė jeni pjesė e kėtyre evenimenteve?


Elvana Gjata: Ndjej njė kėnaqėsi tė madhe kur marr pjesė nėpėr festivale, por pėr momentin nuk kam ndonjė plan.


Zhurnal: Megjithatė pėr shumicėn e kėngėtarėve pikėsynim mbetet pėrfaqėsimi i shtetit shqiptarė nė Festivalin Evropian “Euro Song”. Cila ėshtė ambicia juaj, keni menduar qė ta sfidoni vetėn edhe nė Festivalin e RTVSH-sė?


Elvana Gjata: Unė mendoj qė ka edhe mėnyra tė tjera pėr ta pėrfaqėsuar Shqipėrinė nė Evropė dhe nė botė, dhe pėr kėtė gjė unė jam nė punė e sipėr.Zhurnal: Ēfarė aktualisht po punon Elvana, cili do jetė projekti i ardhshėm qė publiku mund ta pret nga ju?


Elvana Gjata: Po punoj pėr albumin e dytė edhe pėr njė hit tė ri, i cili do vij tani nė nėntor.


Zhurnal: Sa i pėrket bashkėpunėtorėve muzikorė, kompozitorėve, tekst shkruesve, por edhe video produksioneve, sa keni dėshirė tė eksperimentoni nė kėtė segment, apo ndoshta tani keni zbuluar ekipin e suksesshėm tė bashkėpunimit?


Elvana Gjata: Gjithmonė jam nė kėrkim tė produksioneve tė reja, por pėr momentin jam shumė e kėnaqur me Entermedian, produksioni mė i suksesshėm nė Kosovė.


Zhurnal: Nė tė kaluarėn shumė pak nė media jeni deklaruar rreth jetės private. Sa ju kanė kursyer mediet nė kėtė aspekt si dhe nga thashethemet, dhe sa keni qenė cak i paparacove tė cilat viteve tė fundit mjaft shumė shqetėsojnė VIP-at ?


Elvana Gjata: Jetėn time private e ruaj me fanatizėm. Dua qė tė jetė vetėm e imja.


Zhurnal: Do deklaroheni nė kėtė intervistė rreth statusit tuaj aktual, single apo In a Relationship?


Elvana Gjata: Vazhdoj ti qėndroj pėrgjigjes sė mėsipėrme.


Zhurnal: Elvana, ju faleminderit shumė pėr intervistėn. Ne nė emėr tė stafit tė Portalit “Zhurnal” ju urojmė suksese tė mėtutjeshme, njėherit dėshirojmė qė edhe nė tė ardhmen tė kemi shumė hite nga Elvana?


Elvana Gjata: Faleminderit edhe juve pėr intervistėn. Ju pėrgėzoj pėr punėn qė po bėni.wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Elvana Gjata: Jetėn time private e ruaj me fanatizėm!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: LifeStyle :: Intervista-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog