Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Modeli qė 'pushton' skenat e Kosovės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Modeli qė 'pushton' skenat e Kosovės   14.11.10 3:07


Ka mė shumė se pesė vjet qė ka filluar tė merret me modelim. Hapat eparė tė tij kanė qenė nė agjencinė “Bora” nė Gjakovė, ndėrsa mė pas kamarr ftesa pėr tė reklamuar pėr agjenci dhe reklama tė ndryshme nėKosovė.

Interesimi pėr djaloshin 22-vjeēar ishte edhe nėShqipėri, ku ai ka reklamuar disa herė pėr Institutin e modės “SIPAM”nė Tiranė. Dėshira e madhe dhe pasioni pėr kėtė, Kristian Berishėn ebėjnė qė mos tė ndalet nė rrugėn qė e ka nisur. Ai ėshtė duke sfiduarveten edhe nė spektaklin “Unė jam top model”.

Ka arritur deri nėgjysmė finale, por ambiciet e tij janė tė hyjė nė finale dhe tė jetėkrye tė kėtij spektakli. “Vet fakti se kam marr pjesė nė kėtė emision,jam optimist pėr tė qenė finalist. Ambiciet e mia nė kėtė spektakėljanė tė gjendėm nė maje tė kėtij spektakli”, shprehet Berisha dukefalėnderuar anėtarėt e jurisė pėr fjalėt e mira qė ia kanė dhėnė gjatėparaqitjeve tė tija nė televizion.

“Kam marr lėvdata tė shumtatė cilat mė kanė dhėnė edhe mė shumė kurajė qė tė punoj dhe tėangazhohem rreth kėtij pasioni”, thotė ai pėr tė shtuar se sa herė qėdel nė skenė i duket qė e “pushton” skenėn. “Kam shumė besim nė vetvetedhe sa herė qė dal pėr tė sfiluar e zotėroj skenėn ēka mė bėn edhe tėndihem mirė”, shprehet ai.

Edhe pse nuk e di edhe sa vjet do tėmerret me modelim, sipas Kristianit, fusha e modės do tė mbetet vetėmhobi, ndėrsa primare pėr tė do tė jenė studimet.

“Jam student ivitit tė tretė nė Fakultetin e Edukimit - dega Teknologji – Informatik.Pėr mua studimet janė parėsore kurse pjesėmarrjen nė spektakle tėbukurisė e bėj vetėm nga qejfi dhe dėshira qė e kam”, tregon ai.

Modelimi nė Kosovė i paperspektivė

Ndonėsenė Kosovė modelimi ende nuk gjen mbėshtetje pėr tė u shndėrruar nėprofesion, kjo nuk i pengon qė shumė tė rinj dita ditės vazhdojnė tėmerren mė konkurse tė bukurisė apo sfilita tė modės duke u munduar qėsa mė mirė tė shfaqin bukurinė e tyre. Edhe Kristiani thotė se modeliminė Kosovė ende nuk ka perspektivė.

“Nga aspekti financiar mėshumė kam shpenzuar se sa fituar, pėr shkak se modelėt nė Kosovė nukpaguhen aq sa e meritojnė. Pėr kėto vite tė karrierės sime si model,kam fituar popullaritet, njerėzit mė njohin mė shumė dhe shpresoj sekjo tė jetė njė avantazh pėr tė mė hapur shtigje tė reja pėr njė jetėmė tė mirė nė tė ardhmen”, thekson modeli gjakovar.

KristianBerisha shprehet se pėr tė mbajtur trupin e tij nė formė, rregullishtbėn fitnes, ndėrkaq si djalė i ri qė ėshtė ai nuk e lė anash as jetėn enatės tė cilėn e preferon si gjithė bashkėmoshatarėt e tij.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Modeli qė 'pushton' skenat e Kosovės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Thashetheme-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com