Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Formula 1, Alonso i treti, Fetel sėrish nė pole-position

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Formula 1, Alonso i treti, Fetel sėrish nė pole-position    14.11.10 3:23
Formula 1, Alonso i treti, Fetel sėrish nė pole-position

ABU DABI -FernandoAlonso ka zėnė njė vend tė tretė shumė tė rėndėsishėm nė provat zyrtarepėr Ēmimin e Madh tė Abu Dabit, gara e fundit e kėtij sezoni nė Formula1. Piloti spanjoll i Ferrarit, qė kryeson renditjen e kampionatit,duket nė njė pozicion shumė tė fortė pėr tė fituar titullin kampion,pėr tė cilin ka nevojė vetėm pėr njė vend tė dytė. Nė Abu Dabi,pole-positionin e mori Sebastian Fetel me Red Bull, i cili ndodhet 15pikė prapa Alonsos.

Vendi i dytė ndėrkohė u zu nga LjuisHamilton, ndėrsa rivali kryesor i Alonsos, Mark Veber, u rendit vetėm ipesti, duke u kaluar edhe nga Xhenson Baton me MekLaren. “Ėshtėpozicioni mė i mirė, - u shpreh Fetel pas provave. – Ishin kualifikuesetė vėshtira, por tani tė presim se ēfarė do tė ndodhė. Ndėrkohė, LjuisHamilton ka arritur njė vend tė dytė tė shkėlqyer, ndonėse shpresat etij pėr fitimin e titullit, duken shumė tė pakta. “Duket njė uikend mėi mirė nga tė tjerėt, - deklaroi britaniku. – Shpresoj tė bėj mė shumėpikė se Ferrari pėr kampionatin e konstruktorėve”, shtoi Hamilton. Por,njeriu mė i lumtur pas provave tė sė shtunės ka qenė Fernando Alonso.Nėse rezultati i garės do tė jetė si ai i nisjes, atėherė spanjolli dotė jetė kampion i botės pėr herė tė tretė nė karrierėn e tij.
“Jemikatėr vetė pėr titull dhe gjithēka mund tė ndodhė, por jemi nė njėpozicion shumė tė fortė”, deklaroi spanjolli. Fernando Alonso ka 246pikė nė renditjen e Botėrorit, i ndjekur nga Mark Veber me 238,Sebastian Fetel me 231 dhe Ljuis Hamilton me 222.

Spanjollit imjafton edhe njė vend i dytė pėr tė fituar matematikisht titullin etretė nė karrierėn e tij dhe tė parin me Ferrarin.

(e.n/A.Latifi/BalkanWeb)

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Formula 1, Alonso i treti, Fetel sėrish nė pole-position
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Sport :: Sportet e Tjera-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com