Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Londėr, ankandi 'i cmendur'

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Londėr, ankandi 'i cmendur'   14.11.10 3:40

Londėr, ankandi 'i cmendur'
13/11/2010 12:10

Njėvazo kineze qė shėrben pėr mbajtjen e luleve e gjetur nga njė vėlla dhemotėr nė shtėpinė ku kishin jetuar prindėrit e tyre, nė Londėr, tashmėtė ndarė nga jeta, ėshtė shikur nėpėrmjet ankandit pėr shifrėn rrekord tė 51,6 milion paund.
Vazojae punuar nė porcelan, i pėrket shekullit tė 18 dhe ėshtė e pikturuarme ngjyrat blu dhe tė verdhė pėrfshi njė peshk dhe dragua nė pjesėtansore.

Vlera fillestare e kėtij objekti nė shtėpinė eankandeve 'Bainbridges' ishte 1,2 milion paund. Pas 30 minutash ngahapja e ankandit vlera e shitjes kapi shifrėn e 51,6 milion paund.

Blerėsi besohet tė jetė njė koleksionues nga Pekini duke i suprizuar tė gjithė pjesmarrėsit nė ankand.

ZonjaHelen Porter, zėdhėnėse e shtėpisė sė ankandeve 'Bainbridges' thotė setė gjithė u shokuan dhe u lumturuan. "Ishte njė shitje qė ndodh shumėrallė. Vėllai dhe motra pronarėt e vazos u suprizuan nga ky cmim dhedolėn menjehėrė nė pėrfundim tė ankandit duke thithur pak ajėr tėpastėr pėrjashta”, tha zedhenesja.

Vazoja ėshtė prodhuar nėvitin 1740 duke u mbajtur nė pallatin mbretėror kinez. Mbetet endemister si kjo vazo pėrfundoi nė njė shtėpi tė thjeshtė nė veri-lindjetė kryeqytetit britanik. Ajo qė nuk ėshtė mister ėshtė fakti se lajmishitjes sė saj po bėn xhiron e botės.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Londėr, ankandi 'i cmendur'
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com