Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Ilira Gashi do pėrfaqėsojė Zvicrėn nė Eurovizion, Genta Ismajli eleminohet…

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 32
Location : Athens

MesazhTitulli: Ilira Gashi do pėrfaqėsojė Zvicrėn nė Eurovizion, Genta Ismajli eleminohet…   19.11.10 22:25

Gentiana Ismajli nuk ka arritur edhe kėtė vit ta realizojė ėndrrėn e saj qė tė prekė skenėn e Evrovizionit. Nė mesnatėn e 14 nėntorit ka pėrfunduar votimi pėr finalistet e festivalit zviceran “Eurovision Song Contest” ku fituesi do ta pėrfaqėsojė Zvicrėn nė festivalin e madh evropian “Evrovizion”.Prej 327 kėngėve konkurruese, nė mesin e tyre edhe Genta Ismajli, tė drejtėn pėr nė finale e kanė fituar vetėm 12 kėngėtarė, por jo edhe kėngėtarja Ismajli. Megjithatė, mungesėn Gentės nė finalen e kėtij festivali tė Zvicrės qė do tė mbahet mė 11 dhjetor tė kėtij viti, do ta zėvendėsojė njė tjetėr kosovare.Ajo quhet Ilira Gashi, ėshtė vetėm 16 vjeēe dhe jeton nė Bernė tė Zvicrės. Ilira sė bashku me grupin “The Colors” konkurrojnė me kėngėn “Home”.Temė interesante e kėngėsKėnga ėshtė nė gjuhėn shqipe dhe zvicerane dhe ėshtė bėrė njė kombinim interesant mes dy gjuhėve. Teksti i kėngės trajton jetėn e njerėzve nė njė vend tė huaj, njė fat qė i shoqėron shumė njerėz nė botė, e sidomos nė Zvicėr, ku mė tė theksuarit janė edhe shqiptarėt.Kėtė fat e ka pasur edhe vetė Ilira, e cila pėr mediat zvicerane ka deklaruar se ani pse ka lindur nė Zvicėr dhe ndihet zvicerane, asaj i mungojnė familjarėt dhe shoqėria e saj nė vendlindje. Balada “Home” ka prekur dhe emocionuar shumė dėgjues nė Zvicėr sa qė mė votat e tyre kanė bėrė qė kjo kėngė tė jetė njėra prej tri kėngėve mė tė votuara nė njė radio atje, me ē’rast iu ėshtė mundėsuar direkt tė hyjė nė finalen e kėtij festivali.E pyetur nga “DRS 3” se ēfarė do tė thotė pėr tė nėse do tė pėrfaqėson Zvicrėn nė Eurovizion, 16 vjeēarja simpatike shprehet: “Kjo do tė thotė… s’ka fjalė qė mund ta pėrshkruaj”.Ndėrkohė Ilira nuk ėshtė e panjohur edhe pėr opinionin shqiptarė. Ajo njėkohėsisht mė kėngėn “Tek” ėshtė duke marr pjesė nė festivalin “Kėnga Magjike 2010”, ndėrsa vitin e kaluar ishte pjesė e festivalit “Top fest 7” mė kėngėn “Shoku im mė i ngushtė”.Nė qoftė se Ilira Gashi bashkė mė grupin “The Colors” do tė triumfojnė nė festivalin zviceran, atėherė ata do ta kanė tė drejtėn qė tė pėrfaqėsojnė Zvicrėn nė Eurovizion qė do tė mbahet me 14 maj 2011 nė Dyseldorf tė Gjermanisė.Edhe ju mund ta ndihmoni Iliren qė tė realizojė ėndrrėn e sajIlira ka guxuar tė ėndėrrojė njė ėndėrr, tė pėrfaqėsojė Zvicrėn nė festivalin mė tė madh ndėrkombėtar tė muzikės sė popullarizuar, ndėrsa ju mund ta ndihmoni atė qė ėndrra e saj tė bėhet realitet, ndėrsa kėtė mund ta bėni duke klikuar nė ueb-faqen http://www.drs3.ch/www/de/drs3/meine-meinung/umfragen.html dhe aty e gjeni tabelėn ku mund tė votoni pėr Ilirėn. Numri i votimeve nuk ėshtė i kufizuar. Ju mund tė votoni nė ēdo 15 minuta! Zeri

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Ilira Gashi do pėrfaqėsojė Zvicrėn nė Eurovizion, Genta Ismajli eleminohet…
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog