Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Dafina dhe Zanfina, miqėsi e vėrtetė apo interes?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Dafina dhe Zanfina, miqėsi e vėrtetė apo interes?   20.11.10 23:34

Ndėkohė qė nė ambientet artistike shqiptare arrin tė perceptoshlehtė xhelozitė dhe intrigat qė ky profesion mbart, dy kėngėtaret egjeneratės sė re nė Kosovė, Zanfina Ismaili dhe Dafina Zeqiri, flasinhapur pėr shoqėrinė e tyre. Pėrveē qė janė parė nėpėr xhirimettelevizive tė pėrqafuara njėra me tjetrėn, tė dyja shoqėrohen shumėedhe nė jetėn e pėrditshme.
Ato theksojnė se miqėsia mes tyre nuk ėshtė nga interesi, si disakolege tė tjera, tė cilat realizojnė njė duet dhe pastaj nuk duan tashohin mė njėra-tjetrėn. Po ēfarė mė saktėsisht i lidh Dafinėn dheZanfinėn? Mos vallė konkurenca ka bėrė qė tė dyja tė deklarohen simikesha? Sa do tė zgjasė kjo miqėsi, pritet tė shihet!!! “Panoramaplus” ju sjell versionin e shkruar tė bisedės qė ėshtė realizuar mekėto dy kėngėtare gjatė njė fundjave nė Prishtinė.

MIQĖSIA FILLOi GJATĖ KĖTIJ VITI
“Nganjėherė dalim shumė shpesh, por ndodh qė mos tė shihemi pėr njėkohė tė gjatė, pėr shkak tė punėve”, kėshtu shprehet nė fillim DafinaZeqiri, nė njė prononcim lidhur me miqėsinė e saj me Zanfina Ismailin.“Jemi bashkuar ashtu spontanisht prej xhirimeve nėpėr televizione, naka pėlqyer shumė miqėsia dhe muhabeti”, ndėrsa nė anėn tjetėr rrėfehetZanfina duke treguar se miqėsia mes saj dhe Dafinės ka filluar nėfillim tė kėtij viti. “Miqėsia mė saktė ka filluar kėtė vit, diku ngajanari, pak pas xhirimeve tė Vitit tė Ri dhe kemi filluar tėshoqėrohemi qė nga hera e parė kur kemi dalė pėr kafe. Ka qenė sikurnjihemi me vite e jo ashtu strikt si kolege, ku ke frikė tė flasėsh semė pas bisedat dalin nė gazetė. Ka raste kur brenda njė jave shihemi3-4 herė dhe e gjitha pavarėsisht nga obligimet qė kam unė dhe Dafina.Unė jam ndėr njerėzit e parė qė i dėgjoj kėngėt e saj dhe ajo tė miat,por nuk do tė thotė se tema jonė kryesore ėshtė estrada”, tregonZanfina Ismaili.
MBĖSHTESIN NJĖRA TJETRĖN NĖ KARRIERĖ
Ndėrkohė, kur flet pėr shoqėrinė me Zanfinėn, Dafina tregon se muzikanuk ėshtė e vetmja gjė pėr tė cilėn flasin. “Bisedojmė dhe pėrshopping, kryesisht pėr gjėra femėrore ose kur nuk na ka pėlqyer ndonjėxhirim, sepse jo vetėm unė, por gjithė kėngėtarėt kanė nevojė pėrkritika, ndihmė ose mbėshtetje. Bisedojmė dhe pėr intervistat dheobligimet, kam mbėshtetje shumė tė madhe nga ajo, ndihmojmė shumė njėratjetrėn, pastaj japim mendimin pėr kėngėt e reja akoma tė papublikuara.Nė ēdo profesion vihet pėrpara interesi, por tek na dyja nuk ėshtė kjogjė sepse ne si kėngėtare nuk kemi planifikuar asnjė duet, flas pėrmomentin dhe interesin si kolege e kemi lėnė anash”, pohon Dafina.SĖ SHPEJTI ME PROJEKTE TĖ REJA qė tė dyja
Zanfina dhe Dafina kėtė muaj ishin shumė tė pranishme nė media, pėrshkak tė eventeve tė ndryshme qė janė mbajtur nė Kosovė dhe qė tė dykėngėtaret janė shoqėruar gati nė ēdo vend. Ishin nė spektaklin “Unėjam topmodel” pastaj nė festivalin “Polifest” si mysafire speciale,shfaqeshin tė buzėqeshura kudo ndėrsa nė anėn tjetėr shikoheshin me njėsy dyshues nga kėngėtaret e tjera. Dy kėngėtaret e reja dhe shumėenergjike, sė shpejti pritet tė publikojnė kėngėt e reja me rastin efestave tė fundvitit. Kėngėt do tė jenė ritmike nė stilin e tyre,ndėrkohė Dafina ka vendosur qė kėsaj kėnge t’i bashkangjisė edhe njėvideoklip pėr tė cilin ka mbaruar dhe xhirimet e tij. Zanfina nga anatjetėr nuk dihet nėse kėngės do t’i realizojė klip apo do tė dalė vetėmnė versionin audio tė cilėn do e promovojė nėpėr televizionet nė Kosovėme rastin e festave tė fundvitit. bl. re fj. si Panorama

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Dafina dhe Zanfina, miqėsi e vėrtetė apo interes?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com