Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

  Dashuria e vertete dhe miqesia

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 33
Location : Athens

MesazhTitulli: Dashuria e vertete dhe miqesia   28.11.10 21:53

A ngatarrojne njerezit dashurine me miqesine ?? Sipas jush pse ndodh kjo

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
raif kashtanjeva
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 14
Registration date : 06/09/2010
Age : 58
Location : ferizaj

MesazhTitulli: Re: Dashuria e vertete dhe miqesia   01.02.11 21:04

Mirė mirė, ka njė ndjenjė sikur ēdo gjė fillon me miqėsi dhe me ofrime tė ngadalta, por duhet thėnė se miqėsia dallon nga njė refleks dashurie...shumė ngatėrrohen kėto terme sepse njeriu ka miq dhe ka dashuri, ndoshta pėrnjeherė i ndodhin qė tė dyja...me mikun del kur kėrkon tė gjesh njė gjuhė tė pėrbashkėt pėr interese shoqėrore,me ndonjė ofertė sociale, me ndonjė lėmi sporti, me ndonjė ofertė pune, me ndonjė hobi peshkimi apo aventure pikniku...me atė qė tė lidhė mė shumė pėrjetimi fizik, ndodhitė dhe gėrshetimet dhe pėrpjekjet pėr tė avansuar personalitetin tėnd nė ndonjė lėmi shkencore, pune a veprimtarie tė ngajshme...kjo mė shumė i takon rrėnqethjeve tė jashtme, reflekseve tė krijuara, duek punuar duke jetuar, duke u pėrplasur me nevojat materiale dhe tė natyrės mė shumė ekzistenciale...miku tė ndihmon nė nevojat e pėrditshme..
Dashuria, e cila nuk pėrkufizohet vetėm nė pėrpjekje pėr tė ofruar kėnaqėsi seksuale sespe ajo nė njė mėnyrė e pėrjashton vetėm dėshirėn e seksit, ka shumllojshmėri ndjenjash dhe ėshtė njė galeri e tėrė bote e brendshme, ku ndjenjat janė nė lėvizje tė pėrhershme por qė nuk mund tė kontrollohen shumė shpesh...Ndjenjat janė aq tė stėrholluara sa asnjė mik nuk ka mundėsi tė hetojė dhe tė ndihmojė...ato janė shumė personale dhe shumė tė brendshme...kjo i dallon mikun nga e dashura...me mikun mund tė bisedosh shumė shpesh me gjuhėn fizike, por me tė dashurėn dhe tė dashurin, duhet tė bisedosh vetėm me gjuhėn e zemrės...kjo nuk ėshtė aq e lehtė, dhe nėse i ngatėrron kėto gjėra shumė shpejt mudn tė humbasėsh edhe mikun e edhe te dashurėln apo tė dashurin...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Dashuria e vertete dhe miqesia   13.02.11 23:32

ne kuptimin e fundit fare.............nuk mund te ngaterrohen pasi Miqesia eshte reale dhe prezente

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
raif kashtanjeva
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 14
Registration date : 06/09/2010
Age : 58
Location : ferizaj

MesazhTitulli: Re: Dashuria e vertete dhe miqesia   14.02.11 1:52

nėse nuk ėshtė ngatėrresė do tė ishte atėherė mosmarrėveshje ose tė paktė keqkuptim, a lidhen mė parė miqėsitė apo pastaj vazhdojnė dashuritė, ndėrsa simpatitė shpesh kulmojnė me miqėsi e kėto tė fundit pėrfundojnė nė dashuri apo ndodhė renditja anasjelltas...nuk janė tė gjitha gjėrat ashtu vetėm bardhė-zi, sikur brenda tyre nuk ndodhin nuanca tė tjera edhe mė tė kėndshme...miqėsia ndoshta mund tė jetė jo prezente por konkrete dhe pėrditshmėri, ndėrsa dashuria ndjenjė e posaēme qė e fuqizon edhe miqėsinė edhe dashurinė...unė kam ndoshta mundėsi tė ndėrtojė njė mur tė lartė kinez mes kėtyre dukurive, por erdhi njė perandori edhe mė e fuqishme se unė dhe e shembi duke i lėnė dhe hapur rrugė edhe miqėsive edhe dashurive...edhe miqėsia hynė nė njė dashuri tė vetėn, unė nuk i pėrzihem dot, dikush e merr miqėsinė pėr tė qenė sė bashku pėr disa muaj, dhe pastaj i jep krahun i jep dorėn i jep puthjen i jep zemrėn...nuk jam i sigurtė ku ndahen kėto rrugė, pa qenė mik i mirė, nuk e dij nėse je edhe i denjė pėr tė dashuruar...???? unė shpesh i kam parė kėto tė dyja duke ecur sė bashku...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Dashuria e vertete dhe miqesia   17.02.11 3:23

nuk mund te ngaterrohen ....sepse ne momentin kur nga miqesia lind "dashuria" nuk eshte me miqesi , pra kur nga nje gje lind dicka tjeter seshte ngaterrese eshte thjesht kalim nga dika ne dicka tjeter.

une nuk do e ngaterroja pasi kam nje tru une qe i ndaj gjerat nese eshte miqesi smund te jete kurre dashuri ..............nese te kam shok , te kam kategorizuar shok sbehesh kurre me pak qe te ulesh ne graden i dashur

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Dashuria e vertete dhe miqesia   17.02.11 21:55

kejla shkruajti:
nuk mund te ngaterrohen ....sepse ne momentin kur nga miqesia lind "dashuria" nuk eshte me miqesi , pra kur nga nje gje lind dicka tjeter seshte ngaterrese eshte thjesht kalim nga dika ne dicka tjeter.

une nuk do e ngaterroja pasi kam nje tru une qe i ndaj gjerat nese eshte miqesi smund te jete kurre dashuri ..............nese te kam shok , te kam kategorizuar shok sbehesh kurre me pak qe te ulesh ne graden i dashur

Po ke te drejte ketu buzqesh
jam dakort me kejla ke dhen komentin me te sakte kejla

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Dashuria e vertete dhe miqesia   17.02.11 22:19


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Dashuria e vertete dhe miqesia   17.02.11 22:41

ēfar eshte dashuria e vertete ??? Mesojeni

Nė momentin kur do ta posedojmė
njė bukuri, ne do ta bėjmė atė tė shėmtuar. Sa i madh ėshtė numri i
grave me burra tė bukur dhe ato sėrish kėrkojnė burra tjerė. Njėjtė
ėshtė edhe me meshkujt. Sa e sa meshkuj kanė gratė e bukura dhe
pandėrprerė kėrkojnė femra tė bukura! Pse ėshtė pėrherė kėshtu? Thjesht!
Shkaku qėndron nė posedim. Nė momentin kur ta posedojmė njė bukuri, ajo
pėr ne bėhet e shėmtuar. Nuk ėshtė tėrheqėse si mė parė. S'ka mė vlerė.


Mė pas shkojmė mė tej. Gjithnjė kėshtu dhe jeta na shndėrrohet
nė kėrkim tė pėrhershėm. Nė kėrkim tė diēkaje qė nuk e gjejmė dot si
pėrderėsi.


ēfarė duhet bėrė qė tė tejkalohet kjo gjendje?


E
thjeshtė! Kur ta shikojmė bukurinė, duhet ta adhurojmė atė. T'i
dorėzohemi asaj. Sepse, nėse nuk i dorėzohemi bukurisė, ne do ta
dėshirojmė tė kundėrtėn - qė ta pėrvetėsojmė. Bukuria ėshtė diēka e
madhe, madhėshtore. Si mund tė posedohet doēka qė ėshtė mė e madhe, mė e
lartėsuar se ne vetė?


Si paraqitet dashuria?


Zoti
ėshtė bukuria mė e madhe. Zoti ėshtė vetė bukuri. Si mund tė posedohet
Zoti? Ne, gjithnjė brengosemi pėr diēka qė nuk e kemi. Pse? Mendojmė se
atė qė nuk e kemi ėshtė e bukur. Duhet ta pastrojmė atė moskuptim nga
bindja se ēdo gjė qė ėshtė e bukur duhet edhe tė posedohet. Thjesht,
duhet ta pranojmė se ajo ekziston, ėshtė ashtu ēfarė ėshtė. ėshtė e
bukur.


Ku ėshtė qėllimi i kėsaj urtėsie?


Ta njohim
bukurinė, ta duan bukurinė dhe t'i dorėzohemi asaj - dhe tek atėherė
jeta nuk ėshtė e mėrzitshme. E bukura e vėrtetė, e natyrshmja, ngritja
dhe zhvillimi kah e vėrteta, nė tė bukurėn e vėrtetė qė gjendet nė ne ,
nė qetėsinė tonė tė brendshme, kjo quhet Hyjnore.


Pėrjetimi i
qenėsishėm i sė bukurės ėshtė rruga qė duhet tė na shpie kah Zoti, kah
falėnderimi. Nėse me kėto bindje e takojmė bukurinė dhe falėnderimi pėr
kėtė rritet, atėherė na ngjan dorėzimi. Paraqitet DASHURIA.


Pra
dashuria e vėrtetė ėshtė pėrjetimi i bukurisė dhe dorėzimi ndaj saj.


Duhet
ta dimė se nė jetė mund tė ekzistojnė dy paradokse emocionale:
indiferentizmi dhe dashuria. Ju vetėm mund ta doni ose tė jeni
indiferent ndaj dikujt. Diēka tjetėr s'ka. ēdo gjė tjetėr ėshtė vetėm
shije, sepse dashuria mund tė ketė ēfarėdo shije. Ta zėmė, ju mund tė
jeni tė hidhėruar nė dike dhe sėrish ta doni. A mund tė hidhėroheni nė
njeriun qė rastėsisht e takoni nė rrugė?


Jo! Assesi!


Vetėm
kur keni diēka me dike, dhe kur njėfarė dore jeni tė lidhur sė bashku,
tek atėherė mund tė hidhėroheni nė tė. A ėshtė e vėrtetė kjo?


Nga
ana tjetėr, indiferentizmi ėshtė topitje emocionale. Kur ajo tė vdes nė
ne, tek atėherė do tė vėrejmė se jemi tė lidhur me njėri-tjetrin. Vetėm
atėherė mund tė na shpaloset ana tjetėr e paradoksit- DASHURIA.


Dashuria
e vėrtetė nuk mund tė shprehet, ajo vetėm pėrjetohet, ndjehet. Sa herė
dikush na ka shpreh dashurinė nė stilin: "Oh, sa tė dua!", "Unė nuk mund
tė jetoj pa ty!"... por njė zė nga brendia sikur na ka kundėrshtuar
"Gėnjen!", "Nuk ėshtė e vėrtetė!", "Nuk besoj se ai (ajo) mė do!"
ndėrsa, nė anėn tjetėr, sa herė dikush na ka qortuar, shpesh edhe
nėnēmuar, dhe mua ai zė nė veten tonė na ka folur: "Dyshoj!", "Shpesh e
tepron, por e di se mė do!


Ne kėnaqemi kur me fjalė na
shprehin dashurinė. A nuk ėshtė kjo hipokrizi?


Si mund tė
shprehet dashuria me fjalė?


Dashuria e vėrtetė nuk duron
fjalė, andaj edhe askush deri mė sot nuk e ka definuar saktė. Pėr tė
gjatė historisė kanė thėnė plot dokrra dhe doktrina, menēuri dhe
menēurina, por jo tė sakta, andaj, mu pėr kėtė ne kemi shumė definicione
"tė bukura" pėr dashurinė...


Dikush qė, vėrtetė na do, kurrė
nuk do tė thotė: "Oh sa tė dua!". Sė paku nuk do tė teproj me kėtė
shprehje. Sepse, ne, atė dashuri do ta ndjejmė, nė frymėn, nė shikimin,
nė lėvizjen...nė vetė prezencėn e tij. Prandaj, ai, nuk duhet tė na flas
fare, ose,...edhe letė na flas, le tė na kundėrshtoj, tė mos pajtohet
me ne, dhe...ne...sėrish, nga ai do ta ndjejmė dashurinė ēdo fjalė e
thėnė nga ai do tė reflektoj dashuri.


Pse ėshtė kėshtu?


Sepse,
kush tė do vėrtetė, tė do nė heshtje, nė qetėsi. Me atė ndjenjė tė
fshehur nė brendi dhe pa etiketime. Mė pas, kjo farė e mbledhur diku nė
thellėsi, fillon tė gufoj nė aksion, nė vepra. Shpėrthen nė atė ēfarė
ndjehet e jo thuhet.
Kjo ėshtė dashuria e vėrtetė.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Dashuria e vertete dhe miqesia   20.02.11 21:56

wow me pelqen shume por nuk e kam lexuar te teren te kthej edhe nje pergjigje te denje , do e elxoj me meqetesi ........flm eshte shuem e bukur te pakten deri sa lexova uen ( Zoti = dashuri jam plotesisht dakort )

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Dashuria e vertete dhe miqesia   16.03.11 20:01

Me behet qejfi qe te pelqen buzqesh

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 27
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Dashuria e vertete dhe miqesia   31.03.11 11:43

Jo Une Mendoj Se Nuk Ngaterrohe Edhe Pse Ne fillim Do jet pak E Ngaterrueshme Ndjenja Por Sa vjen e Theksohet dhe kuptohet edhe kshu qe nu ngaterrohet Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Dashuria e vertete dhe miqesia   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dashuria e vertete dhe miqesia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog