Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

  njihe veten ne dashuri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 33
Location : Athens

MesazhTitulli: njihe veten ne dashuri   28.11.10 22:05

Rregulla


Karakterijuaj dashuror reflekton nė numrin tuaj pėrfaqėsues. Gjetja e numritbėhet, siē ėshtė thėnė edhe mė parė, duke mbledhur numrat e ditėlindjesdhe tė muajit tuaj tė lindjes dhe shndėrrimi i tyre nė numėr njėshifrornė mes tė 1 dhe 9. Pėr shembull: Jam i lindur mė 21 mars (21 + 3 = 24dhe 2 + 4 = 6) domethėnė, numri im ėshtė 6.


NĖSEJENI-1-


Jenitė pavarur, impulsiv dhe spontan. Dėshironi qė vetė tė arrini gjer teksuksesi. Nė planin sentimental ju udhėheq pasioni, ju doni ose nukdoni, dhe silleni nė harmoni me kėtė. Keni nevojė qė tė jeni krenar mepartnerin tuaj (por, edhe pse ju atė vetė e zgjidhni, keni vėshtirėsikur duhet t’i bėni disa lėshime, tė sakrifikoni pak liri, ndaj mė tepėre doni partnerin pak mė tė bindur). Duke qenė se jeni tė guximshėm dhedinamikė, ju jeni forca lėvizėse e perandorit.


NĖSEJENI-2-


Jue dini se ēfarė do tė thotė koketim, tėrheqshmėri, “dashuri epėrjetshme”. Pasi qė jeni tė butė, krejtėsisht sensibilė, jeni tė aftėt’iu pėrshtateni tė tjerėve dhe t’iu bėni shėrbime. Vėrtet ėshtėvėshtirė tė jetoni tė vetmuar dhe keni nevojė qė me dikė ta ndaniderdhazėn e ndjenjave. Jeni tė hapur ndaj rrethit dhe dėshironi qė metė tė jetoni nė harmoni, ndaj ndiqeni vetėm njė rrugė: rrugėn nė tėcilėn zemra ju drejton.


NĖSEJENI-3-

I pushtoni tėtjerėt me natyrėn tuaj artistike dhe imagjinative, me shpirtin tuaj tėgjallėrishėm, brilant dhe me kuptimin pėr humor, por edhe me nevojėnvetanake pėr tė qenė tė pavarur. Mbi tė gjitha e doni lirinė. Jenishpirtgjerė dhe plot pasion nė dashuri, e i frikėsoheni vetėmmonotonisė sentimentale e cila mund t’ua ngulfasė jetėn tuaj. Pėr judashuria duhet tė jetė lojė sentimentale. Nė tė kundėrtėn, ju asaj nuki dorėzoheni. Thjesht, duhet t’jua ofrojė lirinė dhe tė mahnitet me ju.


NĖSEJENI-4-


Lidhjet kalimtare? Flertet pėr njėditė? Nuk ėshtė kjo pėr ju. Ju jeni tė dashur, sensitivė, tė butė(madje edhe kur kėtė e fshihni prapa jashtėsisė sė pėrmbajtur dhe tėrezervuar), ndaj pėr dashuri ju nevojitet siguria, sinqeriteti,respekti – juve ju ndjell ndershmėria, bota e ndjenjave, e kurrsesimarrėzitė gjithėfarėshe. Jeni posesivė dhe besnikė (sipas rregullit) ,prandaj hiqjuni dashurisė nė shikim tė parė, pasioneve qė mund tėshėrthejnė... dhe tė shuhen.


NĖSEJENI-5-

Nėseflasim drejt, pėr ju nuk do tė mund tė thuhej se jeni prej atyre qėfluturojnė nėpėr retė dhe ėndrrat dashurore. Ēfarė dėshironi ju?Lirinė, aventurėn, udhėtimet, miqėsitė dhe atė qė ėshtė e re. Kenitemperament tė vrullshėm, jeni tė padurimshėm dhe energjikė, ndaj ēdogjė tek ju ndodh papritur dhe spontanisht. Ēdo gjė do tė dėshironit tėprovonit, t’i ndani gėzimet tuaja jetėsore, dhe pasi qė me magnetizmindhe sharmin tuaj tė lindur i tėrhiqni tė tjerėt, ju mendoni se ēdominutė (dashurore) meriton tė jetė i pėrjetuar.


NĖSEJENI-6-

Gjashtėshiėshtė numėr i harmonisė dhe dashurisė. Keni natyrė romantike dhe tėmbrojtur, ndaj jeni tė gatshėm tė jepni shumė pėr tė mundur tapėtjetoni qetėsisht dashurinė tuaj (nė kėtė rast dashrinė do tė duhejta shėnonim me shkronja tė mėdha). Ju magjeps bukuria, kurse e ndillnidhe e ngashėnjeni atė me butėsinė tuaj dhe ndjeshmėrinė e theksuar. Ngaana tjetėr, ju nevojitet tė jeni tė qetė, tė mbrojtur, sepse ju lidhjete paqėndrueshme lehtė ju nxjerrin nga ekuilibri.


NĖSEJENI-7-

Shtatėshi,numri i fshehtėsive, e bėn edhe shpirtin tuaj misterioz; nuk i tregonilehtė ndjesitė tuaja. Jeni temperament i llojit tė vet, tė pavarur(mbase edhe tė vetmuar!) dhe pėr ju joshja e polit tjetėr nuk do tėthotė se duhet tė jetė intelektuale. Nė tė vėrtetė, ju mund tė dukeniindiferentė, por nė thellėsi tė shpirtit ju jeni sensitivė dhe nė juvlojnė ndjenjat. Ju nuk thoni lehtė: “Tė dua!”, kėtė e tregoni nėtjetėr mėnyrė. I mbetet partnerit tuaj qė ta zbulojė fshehtėsinė tuaj,tė depėrtojė nė atė mister.


NĖSEJENI-8-


Tetėshi,numri i fuqisė, jua jep edhe dėshirėn e fuqishme, ndaj tėrheqshmėriajuaj ndihet nė rrethin tuaj. Pėr ju pėrvetėsimi nė dashuri nuk ėshtė“cikėrrimė”: kur doni, doni intensivisht. Pėr nga karakteri jenibesnik, tė hapur dhe tė plotė; ndjenjat i keni tė drejtpėrdrejta dhe meju partneri e di se ēfarė duhet bėrė. Kur ju jeni nė pyetje, pasionidhe besnikėria duhet ta nėnkuptojnė njėra-tjetrėn, sepse ju mukpėrfillni asgjė qė ėshtė gjysmake.

NĖSEJENI-9-

Nėntėshi,numri i fundit, ėshtė numėr i idealizimit. Jeni shpirtmėdhenj, tėdurimshėm, zemėrgjerė. Nuk jeni “romantikė” nė dashuri, por jenisentimentalė ( a e vėreni dallimin?). Keni nevojė qė tė tjerėt t’juakonfirmojnė dashurinė tė cilėn ndiejnė. Jeni shumė intuitivė,psikologė, lehtė i pėrvetėsoni tė tjerėt dhe njerėzit kanė besim nė ju.Pėr nga karakteri jeni joshfrytėzues, i doni njerėzit dhe pėr judashuria nuk ėshtė vetėm bashkėjetesė, por edhe bashkėpunim.


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: njihe veten ne dashuri   29.11.10 7:08

[color=green]22 KORRIK ( 22+7=29: 2+ 9 =11 : 1+1 = 2 NESE NUK GABOJ KSHU DUHET TE JETE !!! ) NEJSE PA TE SHOHIM CFARE NA THOTE 2[/

NĖSEJENI-2-


Jue dini se ēfarė do tė thotė koketim, tėrheqshmėri, “dashuri epėrjetshme”. Pasi qė jeni tė butė, krejtėsisht sensibilė, jeni tė aftėt’iu pėrshtateni tė tjerėve dhe t’iu bėni shėrbime. Vėrtet ėshtėvėshtirė tė jetoni tė vetmuar dhe keni nevojė qė me dikė ta ndaniderdhazėn e ndjenjave. Jeni tė hapur ndaj rrethit dhe dėshironi qė metė tė jetoni nė harmoni, ndaj ndiqeni vetėm njė rrugė: rrugėn nė tėcilėn zemra ju drejton.
HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA PA LIDHJE SESHTE E VERTETE DUHET TE KEMBERE LLOGARITE GABIM JO PER GJE PO SJAM E FORTE SHUME NE MATEMATIKEcolor]

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: njihe veten ne dashuri   29.11.10 8:04

skam jetuar dashuri te perjetshme shume do doja ne fakt :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: njihe veten ne dashuri   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
njihe veten ne dashuri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com