Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 E veēanta e skenės Rozana Radi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: E veēanta e skenės Rozana Radi   30.11.10 22:32

Jam tepėr e lumtur pėr pritjen qė publiku mėbėri gjatė 2 netėve tė festivalit. Emocion i rrallė kur publiku u ngritnė kėmbė. Kurse sa i pėrket votimeve tė kėngėtarėve pėr kėngėn “Valsi itradhtisė“ besoj se ka patur shumė nga ata qė e kanė sabotuar kėngėnduke e vlerėsuar dhe me 0 pikė. Gjithsesi pėrsėri ndjehem e vlerėsuarqė 2 vjet qė marrė pjesė nė Kėngėn Magjike kthehem nė shtėpi me trofenga ky eveniment kulturor i muzikės shqiptare.
Zmadho fotografinė


Intervistoi : Trim Jakupi

YllPress:- Veēoheni si njė ndėr kėngėtaret qė i jep shpirtkėngės, atė qė interpreton atė edhe e ndjen , prej nga gjithė kjoenergji?

Rozana:- Duke qenė se interpretimi luan njė rol tėrėndėsishėm unė mundohem qė nė perfomancė e nė kėngė ta jap maksimumintim. Unė kam mbaruar akademinė e lartė tė arteve tė bukura pėr aktoredhe kjo mė ndihmon tė jem mė e lirshme nė skenė. Dhe nė skenė nuk jamunė por shndėrrohem nė personazh,nė rastin konkret unė jam e tradhtuaradhe kur mbushesh emocionalisht gjithēka vjen natyrshėm.

YllPress:- "Valsi i Tradhtisė", pjesėmarrje nė festivalin KėngaMagjike 2010, dhe fituese e dy ēmimeve, atė tė publikut dhe ēmimin etret , je ndarė e kėnaqur nga ky festival?

Rozana:- Jam tepėr e lumtur pėr pritjen qė publiku mėbėri gjatė 2 netėve tė festivalit. Emocion i rrallė kur publiku u ngritnė kėmbė. Kurse sa i pėrket votimeve tė kėngėtarėve pėr kėngėn “Valsi itradhtisė“ besoj se ka patur shumė nga ata qė e kanė sabotuar kėngėnduke e vlerėsuar dhe me 0 pikė. Gjithsesi pėrsėri ndjehem e vlerėsuarqė 2 vjet qė marrė pjesė nė Kėngėn Magjike kthehem nė shtėpi me trofenga ky eveniment kulturor i muzikės shqiptare.

YllPress:- Gjatė dy netėve tė prezantimit tuaj nė Kėnga Magjike nė skenė nga sytė e tu pikuan ca pika lot , pse?
Zmadho fotografinė
Rozana Radi dhe Ramadan Krasniqi - Dani


Rozana:- Nuk kanė qenė ca pika lot por ka qenė njė eqarė natyrale. Besoj se ėshtė e bukur kur gjithēka vjen natyrshėm.Lotin nuk e ndalon dot njėri dhe asnjėherė nuk ka njė pėrse...

YllPress:- Idea e kujt ishte bashkėpunimi Rozana Radi & Ramadan Krasniqi - Dani?

Rozana:- Ka qenė ideja e kompozitorit Adian Hila dhe e imja qė personi i duhur pėr kėtė kėngė ėshtė i madhi Ramadan Krasniqi Dani.

YllPress:- Kush ishin autorėt e kėngės " Valsi i Tradhtisė" ?

Rozana:- Muzika dhe orkestrimi Adrian Hila teksti Rozana Radi.
Ne te dy neten e festivalit pėr grimin ėshtė kujdesur parukieria ime Frida dhe pėr veshjet Frida xhoi&xhei

YllPress:- Kėnga " Valsi Tradhtisė" u pėlqye qė nė start , dhemenjėherė u shėndrua nė HIT, mendon se duhet t'ia realizonivideoklipin?

Rozana:- Po jemi nė bisedime pėr ti realizuar njė klip nė Kosovė dhe kėto ditė vendosim dhe bashkėpunėtorėt e klipit.

YllPress:- Punėn tuaj e kanė zili shumė njerėz, tė cilėve uduket se bėni mė tepėr qejf se sa lodheni. Keni ndonjė gjė pėr t'uthėnė?
Zmadho fotografinė
Rozana Radi


Rozana:- S’di ē’tė them....unė s’mund tė ndryshojpėrshtypjet e njerėzve, e vetmja gjė qė di ti them ėshtė qė nė natėn evitit tė ri kur ata festojnė une punoj, nė festėn e Shen Valentinit kutė rinjtė dalin me dashurit e tyre unė punoj, tė premten dhe tė shtunėnkur ata dalin pėr tu argėtuar unė punoj dhe tė dielėn kur tė gjithėpushojnė nė shtėpitė e tyre unė udhėtoj pėr tu kthyer nė darkė nėshtėpi. Nėse kėtė e quajnė qejf.....

YllPress:- Rozana keni realizuar duete me Noizyn dhe Ramadan Krasniqin , me kė tjetėr do doje tė realizosh duet?

Rozana:- Unė kam njė nuhatje shumė tė mirė sa i pėrketsuksesit tė njė dueti dhe siē e patė tė dy duetet rezultuan tėsuksesshme. Besoj se duete tė tjera do ketė pėrsėri por pėr tė arriturnė emra konkrete duhet tė prisni kėngėt e mia tė radhės....

YllPress:- Klipe te bukura, sukses, famė ... Po kaq e plotėsuar ėshtė edhe jeta jote private?

Rozana:- Ju flm pėr komplimentin. Jeta private kauliet dhe ngritjet e veta por e rėndėsishme ėshtė sa je i aftė pėr tipėrballuar, shpresojmė qė shėndetin ta kemi mirė se ēdo gjė shkon mirėkur ndjehesh nė formė.

YllPress:- Cilat janė planet tua pėr njė tė ardhme tė afėrt?

Rozana:- Nuk bėjė plane asnjėherė se nuk mė pėlqen ti prish mė vonė. Ndaj sdi tė them asgjė pėr kėtė pyetje.

YllPress:- Diēka pė fund?

Rozana:- I Pėrkulem publikut dhe vetėm dhe vetėmpublikut dhe shpresoj qė t’ia shpėrblej gjithmonė qė t’ia shpėrblejgjithmonė duke i falėnderuar me sukses nė krijimtarinė time.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: E veēanta e skenės Rozana Radi   08.12.10 22:40

pa lidhje nuk eshte se me ka pelqyer shume.......pastaj ato pikat e lotit sikur i shtuan falsitetin ..................bah mendimi im

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: E veēanta e skenės Rozana Radi   13.12.10 21:31

nje mendim me kejla jam dhe une Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: E veēanta e skenės Rozana Radi   13.12.10 22:12


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: E veēanta e skenės Rozana Radi   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
E veēanta e skenės Rozana Radi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: LifeStyle :: Intervista-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog